Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Marriage Story (2019)

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

https://www.imdb.com/title/tt7653254/

Adam Driver,  Scarlett Johansson

Sıcağı sıcağına izleyip, bitirip düşününce yılın en iyi filmi diyebiliyorsunuz. Soğuyunca yılın en iyi 3-4 filminden birine düşüyor ama daha da altına inmez.

Oyunculuklar devasa, Adam Driver yine zirve yapmış. Yeni SW shit tier işlerinin sinema dünyasına tek katkısı zaten Adam Driver'ı piyasada tercih edilebilir, popüler bir adam kılması oldu. Bu kadar iyi bir oyuncu yıllardır low tier filmlerde sürünüyordu resmen.

Scarlet ablada "Marvellar bitti, sektöre geri dönüyorum ben buyum aslında" vuruşu yapmış. O da aşırı iyiydi.

Oyunculuk harici bir de bu kadar sıkıcı, darlayıcı ve aslında ilişkilerin en boktan, istemeyen bir bölümü daha ne kadar iyi anlatılabilirdi cidden bilmiyorum. 2 saat bir solukta bitiyor. 

Yer yer karakterlerin psikolojilerini de o kadar iyi anlatıyor ki kendini onların yerine falan koymaktan kaçamıyorsunuz ve işin kötüsü cidden kötü oluyorsunuz ksajfhds 

İzleyin işte ya, aşırı iyi bir film. Netflix'ten beklenmeyecek derecede üst düzey iş olmuş.

9/10 çalışır benden. 

Sosyal ağlarda paylaş

belki sizde farkli cagrisimlar yapmistir, ben hic bisi almadim bu filmden , ulan ask filmi desen ask yok,sacma sapan konuyla alakasiz diyaloglar,denyoluk yapan insanlar ve bosanan bir cift

benim anlamadigim bi olay var yeni sinema filmlerinde,herkes uzun hafif sanat filmlerinden calinmis yari anlamli sahneler sokuyor filmlere artik,avrupa sinemasina cok ozeniyor holiwood herale

neyse 6 verdim, saglicakla kalin

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, DoGMeaT dedi ki:

belki sizde farkli cagrisimlar yapmistir, ben hic bisi almadim bu filmden , ulan ask filmi desen ask yok,sacma sapan konuyla alakasiz diyaloglar,denyoluk yapan insanlar ve bosanan bir cift

benim anlamadigim bi olay var yeni sinema filmlerinde,herkes uzun hafif sanat filmlerinden calinmis yari anlamli sahneler sokuyor filmlere artik,avrupa sinemasina cok ozeniyor holiwood herale

neyse 6 verdim, saglicakla kalin

Romantik komedi türünü sevmeyen bu filmi de sevemez bence, romantik komediye tersten girip en iyi romantik komedi filmlerinden birini çekmiş. Tür zaten sığ, gerçekten iyi denilebilecek 4-5 film var. Bunun neresi romantik komedi filmi diyene de saygı duyarım ama bence formül aynı.

Yönetmen çok çok iyi iş çıkarmış, sırf yönetmeliği için bile izlenir bir film. Ben daha gerçekçi bir bakışı yeğlerdim ama yönetmen ben değilim amacına ulaşmış, 12'den vurmuş.

Bir de konuyla alakasız saçma sapan diyalog zaten ideal sinema diyaloğudur, ki bence burada fazla açık ediyor da senaryoyu diyaloglar. Neticede yönetmen seyirciyi çok kasmak istememiş, tatlı bir film çekmiş. Bu da lazım.

eldar tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 12.12.2019 at 11:13, Natanyal dedi ki:

Oyunculuklar devasa, Adam Driver yine zirve yapmış. Yeni SW shit tier işlerinin sinema dünyasına tek katkısı zaten Adam Driver'ı piyasada tercih edilebilir, popüler bir adam kılması oldu. Bu kadar iyi bir oyuncu yıllardır low tier filmlerde sürünüyordu resmen.

Noah Baumbach'ın favori oyuncusu Adam Driver. O yüzden bu filme özel bir durum yok ?

Film çok iyiydi, akıp gitti.

Sosyal ağlarda paylaş

6/10.

biraz su

images?q=tbn:ANd9GcS1WAXGUfJRkoxojyxANzv

biraz da bu

MV5BNmE5ZmE3OGItNTdlNC00YmMxLWEzNjctYzAw

gereksiz uzun.

Spoiler

kadinin avukati ile ilk konustugu sahnede, filmin sonunda adamin kestigi gibi bileklerimi kesecektim.

zik gibi bitti sonu, neye baglayacaklarini sasirip, boyle kalsin diyip bitirmisler.

en fazla adamla kadinin birbirine girdigi sahne ve 25 bin dolarlik avukat cok iyiydi.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...