Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

8 sene sonra SWTOR

Bone

Öne çıkan mesajlar

Tam olarak 20 Aralık olmadı ama olsun...

öncelikle oyunu ilk açtığımda grafiklerden epey etkilendiğimi belirtmem gerekiyor. ilk çıktığından beri takip etmedim, ne yaptılar ne ettiler felan ama bir ara grafikleri epey bir cilalamışlar sanırım.

şu videoyu izlerken sanırım biz very low ayarlarda oynamışız ilk çıktığında. medium ve üstünde de update yemiş grafikler olsa gerek.

tatooine ve alderan gibi bazı bölgelerde zemin ve gezegen tasarımını çok beğendim. adamlar baya bir uğraşmış. ama boş boş gezegenler koymuşlar ve sadece moblardan ibaret gezegenler çok rahatsızlık veriyor. nar shaddaa gibi gezegenlerde bu daha da hissediliyor, dümdüz koridorlardan oluşan gezegen yapmışlar. o arkaplanda gördüğümüz detayları keşfedesi geliyor insanın.

dikkatimi çeken bir başka kısım gunslinger ve bounty hunter'ın çifte tabanca kullanması ve tabancaların da uzi kullanırmış gibi ateş etmesi. McCree / Han Solo / Mando tadı alayım diye gunslinger ve bounty açıp denedim, ikisinde de aynı şey. çok saçma geldi ve immersion'ı öldürmüş.

commando oynarken Sam'i çok andım. eline minigun vari silahlar alıp sağı solu taraya taraya HWguy misali ilerliyorsun. çok keyifli olmuş. ama denediğim classlar arasında en çok hoşuma giden sith sorcerer oldu, hikayesini de diğerlerine göre daha eğlenceli ve detaylı yapmışlar bence. tabii denediğim diğer classlarda tutorial gezegeni ötesine gitmediğim için senaryoları daha açılıyorsa bilemiyorum.

oyunu oynarken bir KOTOR 3'e ihtiyacım olduğunu hissettim. grafik ve animasyon kısmını Bioware üstlenecek, dialog ve quest kısmını Obsidian üstlenecek, ana hikayeyi Jon Favreau ve Dave Filoni yazacak felan böyle hayaller işte, sonra uyandım, Swtor oynamaya devam ettim.

uzay savaşları hatırladığımdan da sıkıcıymış. ödül mödül veriyor ama hiç bulaşmadım.

micropurchase hedeleriyle f2p mmorpglerdeki sağdan soldan kukuletalar ışıldaklar çıkan öğeler eklemişler. neyse ki oyunun atmosferini fazla bozmuyor da, o karakter isimlerin yanındaki etiketler nedir anlamadım.

Sosyal ağlarda paylaş

ahah valla anmakla doğru etmişsin çünkü ben de 2012'de commando oynamıştım. jennifer hale, plate armor ve minigun, daha ne isterim ki bir oyundan ahah. gerçi assault cannon skill'lerinin neredeyse hepsi tekli atış yapıyordu ama olsun lol.

ben de mandolarian gazıyla bu hafta referral kodu kullanıp döndüm, önümüzdeki haftaya kadar BH ile takılacağım, "are you coming cold or hot" rp'si yapacağım ahah.

eskiden gemimizle yaptığımız pve görevleri vardı, şimdi war thunder benzeri bir pvp modu getirmişler ama onu beceremedim bir türlü. normal warzone oynadım bir miktar.

oyunda en çok istediğim transmog idi, onu eklemişler nihayet. her haltı microya bağlamışlar ama, subs olmadan herşeyi geçtim kredi limiti çok feci. 1 milyon cap sınırıyla ah'den düzgün birşey alınmıyor yani.

Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyunun engine'i sikintiydi ya direk. Mesela belli sayidan fazla adami otomatik kaldiramiyordu sistem ne olursa olsun, o yuzden WPvP olsun open worldde grup olsun patliyordu hep. Zaten harita dizayni da ayri lineer, haritalarin begenilecek yani yok. Hatta oyle bir ayarlamislardi ki Empire vs Republic birbiriyle ozel olarak denk gelmesin diye ugrasilmisti filan..

Sosyal ağlarda paylaş

22 saat önce, Scalanova dedi ki:

??

komik olan ne onu anlamadım. 8 karakteri de kısa sürede lvl max yapabilecek zamanım ve enerjim yok. başlangıç gezegenindeki görevlere göre bir karaktere odaklandım. eğer ilk gezegen sonrasında da zenginleşen classlar varsa söylersin onları da oynarım.

Sosyal ağlarda paylaş

16 saat önce, Sam dedi ki:

oyunda en çok istediğim transmog idi, onu eklemişler nihayet. her haltı microya bağlamışlar ama, subs olmadan herşeyi geçtim kredi limiti çok feci. 1 milyon cap sınırıyla ah'den düzgün birşey alınmıyor yani.

transmog güzel olmuş evet. her görev sonrasında bambaşka kostümle gezen palyaço gibi hissetmiyorum kendimi. wow gibi sürekli gidip transmogçuda yeni itemları değiştirmek de gerekmiyor.

subscription şeklinde oynarsan zamanla sana market coin veriyorlar, ayrıca micropurchase yapman gerekmeden unlock edebiliyorsun çoğu şeyi. hem oyuna para isteyip hem de micropurchase'e abandıran oyunlara göre daha adil bir sistem olmuş bence.

11 saat önce, knox dedi ki:

@Bone şiddetle  imperial agent oynamanı tavsiye ederim. storysi çok iyi.

sniper oynamak eğlenceli geldi. tutorial story'si fazla sarmadı ama vaktim olunca sniperı da max'lamayı düşünüyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

bu arada gördüğüm kadarıyla iyi bir yenilik de artık flashpoint'ler yardımcı droid ve daha güçlü companion sayesinde solo yapılabiliyor en kolay zorlukta. dungeon hikayelerini millet skiplemeden görebilmek için çok iyi olmuş, eskiden hatırımda kalan en kötü şeydi belki de.

Sosyal ağlarda paylaş

hero engine hala rezalet ve oyunun en kötü eskiyen tarafı clone wars bozması art style, onun dışında bayağı sardı tekrardan story ve warzone gene. maalesef bioware gitti hayatında bir kere kötü grafikli oyun çıkardı, o da buna denk geldi maalesef. sonra gidiyor 10 saatlik oyunlara grafik kasıyor ea, ne kadar sövülse azdır.

Sosyal ağlarda paylaş

neden collector edition? f2p oyun zaten şu anda, isteyen dener, beğenirse preferred olmak için bir aylık açar zaten gerek yok endgame raiding veya ağır pvp yapmak istemiyorsa aylık ödemeye. ha önceden vardıysa da deneyip görülebilir yani gene ama bambaşka bir oyun yok yani, aynısının daha iyisi (en azından aylık veriliyorsa) gördüğüm hikayeleri filan oynamak için en azından. raiding filan denemediğim için ona yorum yok.

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, Sam dedi ki:

neden collector edition? f2p oyun zaten şu anda, isteyen dener, beğenirse preferred olmak için bir aylık açar zaten gerek yok endgame raiding veya ağır pvp yapmak istemiyorsa aylık ödemeye. ha önceden vardıysa da deneyip görülebilir yani gene ama bambaşka bir oyun yok yani, aynısının daha iyisi (en azından aylık veriliyorsa) gördüğüm hikayeleri filan oynamak için en azından. raiding filan denemediğim için ona yorum yok.

Yok abi ben zamanında CE alıp day 1 başlamıştım onu diyorum.

Çok büyük bir potansiyeli harcadılar yani. 5 - 6 ay anca dayandım bu kadar SW hayranlığıma rağmen.

Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, Sam dedi ki:

çünkü deno'dan bahsediyoruz. Chewbacca boku de 1000 lira verir.

Sosyal ağlarda paylaş

yok ben önce coll ed mi alsam diye düşünüyor dedim ama zaten varmış. o ihtimale karşı da yazdım gerçi o yüzden. açılıp denenebilir her halükarda çünkü önceden aylık ödemiş herkes preferred statüsünde ve normal yeni f2p oyuncular kadar sınırlı değil.

bu arada oyunun kendi fps limiterı hala çalışmıyor, dxtory yükleyip oradan kısıtladım radeon sürücü de beceremediğinden. yalnız şu oyun yer yer hala 30fpse düşebiliyor ya ne diyeyim, ah hero engine ah.

yalnız eskiye nazaran deli gibi xp geliyor, en azından sub açıkken. referral bitmeden hevesimi alayım lol. 90 günde bir referral kullanılabiliyormuş bir haftalık. sanırım refer ettiğim adam da bir aylık basic origin access yolladı bana, kısa günün karı lol.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...