Jump to content
Aceace

Half-Life: Alyx

Öne çıkan mesajlar

§ 27 Mar 2020, 18:13
6 dakika önce, paradoksalkedi dedi ki:

brain interferences üstünde çalışıyorlarmış, hatta soon falan diyor ama üşüme hissi yarattığı için daha yol varmış wtf. @razzRaziel tamam yeni devrim geliyor 😄

O olay olursa overweight olmayan azınlık da overweight olur herhalde ahaha

µh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 Mar 2020, 18:16

hl2deki yağlı beyin blob ırka benzeriz işte (adını unuttum ya), onlar zaten insanın bilyar yıl sonraki evrimdeki hali gibi bir şeydi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 Mar 2020, 18:19

gabe herkesi kendi gibi yapip yillarca dalga gecmelerinin intikamini alicak

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Nis 2020, 01:46

Bitirdim az önce. Çok iyi.

Yani HL2'den iyi, Episode 1 ve 2 kıvamında diyebilirim hikaye ve dünya atmosferi konusunda. En iyi VR oyunu tartışmasız. Daha iyi grafik ve dizayn görmedim ki herşeyi deniyorum yani VR'da. Yani diğer bütün oyunlar basit, küçük oyun kalıyor Alyx yanında. Production value ile bile ezer yani.

Mekan tasarımı, atmosfer, sesler falan çok çok iyi. Her konuda da HL evrenini geliştirmişler. Düşmanların hepsi geliştirilmiş, uğraşması daha keyifli hale gelmiş.

Baştan sona VR için dizayn edilmiş. Hiç VR denemediyseniz, youtube'dan izleyerek "ben bişey görmedim yeeaaa" falan demeyin. Headset içinde acaip görünüyor oyun.

Oynaması da acaip kolay ve pratik. Bir çok oyunda çeşitli gameplay mekaniklerine takılıyorsunuz. Alyx'de ise ilk iki chapter'da direkt alışıyorsunuz sonra artık normal HL'de crouch jump yapmayı öğrendiğiniz gibi ilerliyorsunuz.

Hani "merdivenlere elle tırmanak", "shift değilde yürüyerek gidek" dememize rağmen oyunun ortasından itibaren oraya buraya zıplıyorsunuz ve gayet doğal ve eğlenceli geliyor. 10 tane combine ile uğraşmaktansa gerçekten aim alarak biriyle uğraşmak bile keyifli.

Bir çok oyunda yaşadığım headset problemleri bunda yok. Bende Rift S var, OLED ekran yerine LCD kullandığı için karanlık oyunlarda kötü görünüyor görüntüler. Alyx'te zerre farketmedim headset'in negatif yönlerini. O kadar iyi dizayn etmişler ki belli başlı headset'ler için, onların handicap'larını farketmiyorsunuz, direkt oyuna gömülüyorsunuz.

Spoiler:

Spoiler

Post Credits scene'de çığlık atacaktım resmen. Gazlamayı iyi biliyorlar. Half-Life 3'ü de VR'a çıkaracakları kesin bence. Ve çıkarsınlar zaten. Çok daha üstün bir deneyim kesinlikle. Bir de şu hikayeyi Aperture labs'le birleştirseler de tam orgazm olsak ya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Nis 2020, 09:30

he portalla falan iyice kusalım diyosun fkvcnsj

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Nis 2020, 09:39

ben youtubedan izledim 1 saat falan baydım saldım. oynamadan anlaşılcak bişi değil belli ki. hikaye olarak zaten oyunun sonu dışında çok bişi de yokmuş. VR'da oynamak lazım 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Yeni Oluştur...