Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilim bize Ölümden sonrası için ne diyebilir?

akirafes

Öne çıkan mesajlar

https://www.nyas.org/news-articles/academy-news/is-there-life-after-death/

I do agree that this raises the possibility that the entity we call the mind or consciousness may not be produced by the brain. It’s certainly possible that maybe there's another layer of reality that we haven't yet discovered that's essentially beyond what we know of the brain, and which determines our reality.

So, I believe it is possible for consciousness to be an as of yet undiscovered scientific entity that may not necessarily be produced by synaptic activity in the brain.

-------------------------------------------------------------------

Benim cevirimi beğenmeyip eleştireceğiniz için google cevirisi 

Alıntı

Bunun zihin veya bilinç dediğimiz varlığın beyin tarafından üretilemeyeceği ihtimalini artırdığı konusunda hemfikirim. Belki de henüz keşfetmediğimiz ve aslında beynin bildiklerinin ötesinde olan ve gerçekliğimizi belirleyen başka bir gerçeklik katmanı olması mümkündür. Bu yüzden, bilincin beyinde sinaptik aktivite ile üretilemeyen, henüz keşfedilmemiş bir bilimsel varlık olabileceğine inanıyorum.

the New York Academy of Science den alınmıştır.

------------------------------------------------------------------------------------------

Sam Parnia M.D., Ph.D, NYU Langone Tıp Merkezi'nde, aynı zamanda kardiyopulmoner resüsitasyon üzerine araştırma direktörlüğü yapan İngiliz doçenttir. Birleşik Krallık'ta, Southampton Üniversitesi'ndeki İnsan Bilinci Projesi'nin direktörüdür.

akirafes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

hahaha ölüm korkusu gelmeye başlamış ama kitaplardaki mukaddes metinleri de beğenmiyor abimiz, tam arada kalmış.

Ö LE CEK SİN. çoluk çocuk da indirimsiz steam + jokersiz yemeksepetiyle yiyecek tüm evleri. lego yapacak kadar aristokrat bile olmayacaklar çöpe dökecekler onları da nihahaha!!!

Sosyal ağlarda paylaş

şaka bir yana 20-22 yaşında ben de inanmak istiyordum buna. ölünce beynimiz dalgalarımız farklı frekansa geçiyor ruhumuz aslında gayet bilimsel paralel bir evrene kaçıyor diye. (ne demekse) büyük kerizlik. büyük küstahlık. her şeyin yok olduğu bir entropide sen ben kimiz ki yok olmayacağız?

Sosyal ağlarda paylaş

6 dakika önce, goldbären dedi ki:

şaka bir yana 20-22 yaşında ben de inanmak istiyordum buna. ölünce beynimiz dalgalarımız farklı frekansa geçiyor ruhumuz aslında gayet bilimsel paralel bir evrene kaçıyor diye. (ne demekse) büyük kerizlik. büyük küstahlık. her şeyin yok olduğu bir entropide sen ben kimiz ki yok olmayacağız? 

Hiç bir şey yok olmuyor aslında, key noktası da burada. Enerjiye dönüşüyor. 

“If quantum mechanics hasn’t profoundly shocked you, you haven’t understood it yet. Everything we call real is made of things that cannot be regarded as real.”

– Niels Bohr

Her şey enerji olan atomlardan yapılmıştır. Bu bize her şeyin enerjiden oluştuğunu gösterir. Sizi yapan enerji, bu makaleyi okumak için kullandığınız ağaçları, kayaları, oturduğunuz sandalyeyi ve telefonu, bilgisayarı veya tableti oluşturan enerji ile aynıdır. Hepsi aynı şeylerden yapıldı - enerji. Ve tekrar yok olduğunda enerjiye dönüşecek. 

Sosyal ağlarda paylaş

enerjiye dönüşmesinde sorunlu yok, senin gözle gördüğün malzemeler de biodegrade oluyor, beyninde artık atmayan elektronlar hücrelerindeki kimyasal enerji. o halleriyle bakteriler kurtçuklar vb. tarafından tüketilecek. ruhun hücrelerden başka yere taşınması için devasa bi enerji gerekli bir kere.  quantum fiziğinden "atomlar birbiriyle uzaktan haberleşir öyleyse ruhum da istediği yere gider, yeterince istersem sevgilim bana döner" gibi nitpicking yapmak bilim değil kerizliktir...

Sosyal ağlarda paylaş

11 dakika önce, goldbären dedi ki:

aslında gereken cevapları blackiçe, nötrino gibi karanlık aşağılık kişilikler verse şenleniriz.

Zaten Black için açtım yok bilim asla kabul etmez diye der gelir. Şimdi bu kişiye de  o zaten bilim adamı değildir kimse onu kabul etmiyor der. Onu bekliyordum da, 51 yaşına geldim diye bazıları ooo ölüm korkusu sardı diye geldiler.

Sosyal ağlarda paylaş

9 dakika önce, goldbären dedi ki:

abi yenilir yutulur gibi değil sen o kadar varlık biriktir türkiyenin cennet tarafına geç, sonra nalları dik başkası yesin... uykularım kaçar ben senin yerinde olsam ?

Ahhhhahaha Sorun yok ya bende beş para yok. Alışığım ben. Demin eşimle oturduk manathhan soho da ki yürüyüş videosunu izledik. Vidoyu görünce o kadar kaliteli markanın olduğu sokakları asfaltın kaldırımın acınacak durumunu. Yerlerdeki çöpleri yani bura suadiyeden x 30 kat değerli sanırım. Ve bomboş kiralık dükkanları. İnsanlar yakınıyor sokaklarda artık yürüyen yok kiralar uçuk ayrıca bakım giderleri çok abartılı yüksek. Sonucda dükkanlar batıyor ki bunlar dünya markası resmen. Ben şükrettim ya. Daha 5 sene kredi ödemem var. bu aralar bakıyorum uygun bir yer alsam alıcam yani daha bende cook uzun süre para olmaz. (herkes emlak blonu patladı patlıyor diyor da cadde bostanda dükan bakıyorum bir tane uygun fiyata bulamıyorum.) Ah video da aşağıda. Bugün halk bankasına gittim emekliyim dedim 1.15 den baya bir yüksek meblağ aldım. Aşagıda bir sürü dükkanda kiralık yazısı göreceksiniz. İşte benim en büyük eğlencem oturup gezi videolarını izlemek. Bana yeter artar bile. 

Sosyal ağlarda paylaş

bu yaşa kadar öğrenmediyse şimdi hiç şansı yok. adam o kadar ilkel ki hissettiği bilincin bir şekilde termodinamikten bağımsız olabileceğini düşünüyor, buna da kılıf arıyor saçma sapan şekilde.

neyse, ben şahsen uçan spagetti canavarı (c.c.) tarafından yeniden diriltilip kudretli kollarındaki bir nişasta partikülü olarak sonsuza dek var olacağıma inanıyorum. köftelere yakın bir yer olursa ne ala, tüm amellerim o yönde.

Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, goldbären dedi ki:

enerjiye dönüşmesinde sorunlu yok, senin gözle gördüğün malzemeler de biodegrade oluyor, beyninde artık atmayan elektronlar hücrelerindeki kimyasal enerji. o halleriyle bakteriler kurtçuklar vb. tarafından tüketilecek. ruhun hücrelerden başka yere taşınması için devasa bi enerji gerekli bir kere.  quantum fiziğinden "atomlar birbiriyle uzaktan haberleşir öyleyse ruhum da istediği yere gider, yeterince istersem sevgilim bana döner" gibi nitpicking yapmak bilim değil kerizliktir...

citation needed

beyin patlama gifi bufffşş dıfşffşşş

tiLi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...