Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shadowlands Ana Konu

Darksun

Öne çıkan mesajlar

Salı 02:00 da başlıyor sanırım, oynayacaklara iyi eğlenceler. Ben almamaya karar verdim, belki olumlu feedback gelirse ileride bakarım artık. 

Bu haritayıda kim update ettiyse artık heuae ankaraya bak nerede.

EnckAbOW8AMDl9a?format=jpg&name=medium

Darksun tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Expansion başı o para kasma işi. expansion başı dungeon , raid ,rep işlerine pek önem vermezsen mesleklerden 1 yıllık ücreti çıkarırsın. Bizim gibi günde 3-5 saat ile yapamazsın o işi de. oyun mu oynıycan gold mu kasıcan ? 

Blizzard TR fiyatlandırma yapacak yada bilmem kaç senelik hesabını bırakıp sıfırdan rus hesabı açacaksın .

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, smyrnas dedi ki:

Expansion başı o para kasma işi. expansion başı dungeon , raid ,rep işlerine pek önem vermezsen mesleklerden 1 yıllık ücreti çıkarırsın. Bizim gibi günde 3-5 saat ile yapamazsın o işi de. oyun mu oynıycan gold mu kasıcan ? 

Blizzard TR fiyatlandırma yapacak yada bilmem kaç senelik hesabını bırakıp sıfırdan rus hesabı açacaksın .

Exp basi gold kas ve 1 seneni garantile. Olacak sey maximum ilk raidlere guildle beraber giremezsin. Ama sonraki raidler gelene kadar üstünü başını dizmis olur rahat rahat oyununa bakarsin.

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Darksun dedi ki:

Dungeonlara son saniye ayar çekmişler sanırım , ilk karakterinizde belli questlineları yapmamışsanız açılmıyormuşmuş. Dungeon spamı engellediler diyorlarda başka bir şey de mi var anlamadım.

Fragnancelar patladi o yuzden su an 56 olmuslardi.

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, Pordakal dedi ki:

Exp basi gold kas ve 1 seneni garantile. Olacak sey maximum ilk raidlere guildle beraber giremezsin. Ama sonraki raidler gelene kadar üstünü başını dizmis olur rahat rahat oyununa bakarsin.

valla doğru diyorsun tabi ama ben gold için vakit ayırma olayını da pek yapamıyorum . bu sebeple BFA başı rus hesabı açtım . oyun ve ödemeleri yarı fiyatına geliyor. Araştırdım ettim şu zamana kadar da hiç bir sıkıntı yaşayan yok. bende iki buçuk senedir sorunsuz kullanıyorum. rahat rahat oyunuma bakıyorum ?

smyrnas tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Valla istiyorsanız bakın tabi ama artık sanırım expansion bazlı lvling yaptırtıyorlar. Chromie hangi expansion ı istersin diye soruyor ona göre gidip oynayıp 50 oluyorsunuz zaten görünen bayağıda hızlı oluyor. Bfa'nın zoneları fena değildi çok zamanınızı almaz herhalde.

Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, Frostbite dedi ki:

nasıl shadowlands bahsetsenize?bekleneni verdimi oyun?

henüz daha yeni lvl 60 oldum. hikaye bazında konuşacaksam henüz tam olarak "tatmin olmuş" değilim ama hikaye devam ediyor. göreceğim ne olacak.
wow'un vanilla, tbc, wotlk dönemlerinde çok yüksek oyuncu rakamlarının görmesinin temel bir sebebi vardı. warcraft 3'ten gelen oyunculara tatmin edecek bir senaryo ve hikaye anlatımı sunmaya çalışmalarıydı. wotlk'de hikaye noktalandı, her şey bitti.
cataclysm'den itibaren bu senaryo şeklini boşladılar, bizi "kahraman" olarak göstermeye çalıştılar. ama esas hikaye oyun değil kitaplar baz alınır hale geldi. bu kopukluk pek umurlarında değildi, çünkü sadece pvp/pve oyuncularına yönelik bir oyun yapmaya başladılar.
çok büyük bir kitle, pvp/pve için değil, senaryo için buradaydı. saçma sapan bu değişiklik yüzünden oyuncu sayısı gittikçe düşmeye başladı.
pvp/pve kitlesi için "legion en iyi paket" sayılıyor. ama eski kitleyi içine alabilecek yenilikleri (bu senaryo bazında oyuncuyu dünyaya dahil eden değişiklikler de olur, ev inşaa edebilmek gibi diğer mmorpg'lerde de olan özellikler de olur) bir türlü koymaya yanaşmadılar. kitap ve benzeri yan eşantiyonlarla parayı vurdukları için pek de umrunda değiller.

özet olarak shadowlands'in de bu formülü değiştirdiğini / değiştireceğini sanmıyorum. her yeni pakette şikayet eden ama oynamaya devam eden pvp/pve oyuncularının oynamaya devam edecek. ama oyuna küsmüş olan eski oyuncuları geri getirebilecek büyük innovasyonlar sunan bir ek paketi değil bence.

Sosyal ağlarda paylaş

Soylediklerin niche bir kitle icin dogru ama mmolarin 2010lara kadar ki gorevi sosyallesme araci olmakti. O yuzden facebook vs. populerlesip sosyal medya hayatimiza girince sosyallesmek icin oyuna giren kitle kayboldu. (O donemdeki sansimiz sosyallesmek isteyen bu kitlenin oyuncu agirlikli olmasi ve oyun kavraminin ne manaya geldigini biliyor olmalariydi. Tabii bir de dedigin gibi blizzard'in elinde warcraft'in orjinal ve sahane senaryosu vardi.)

Sosyal medyanin yukselise gectigi donem ayni zamandi competitive gamingin de yukselise gectigi doneme denk geldi, hic bir hikayesi olmayan cs, lol, dota2 gibi oyunlar buyuk kitleleri suruklemeye baslayinca blizzard da Activision'in da etkisiyle senaryoyu falan salip daha competitive hale getirmeye calisti oyunu. Arena, rated bg, daha zor raid tier'leri falan bunun icindi.

Sonra incik boncuk donemi geldi iste, mountlar, achievementlar, transmog gear... Bu da son donemdeki cosmetic cilginligina oynamak icin. Dikkat ettiyseniz faerie wings transmog seti geldi yakin zamanda, bunun kyrian icin olani falan da cikacak. Su anki oyuncular (biz degil, biz gercekten "oyun oynamaktan zevk alan" kusagiz bence 90larda oyun oynamaya baslayan insanlar olarak) oyunu oynamaktan cok bir seyler elde etmekle, oyunda cool gorunmekle, en iyi itemlara sahip olmakla ilgileniyor. Mythic raid'ler, achievementler vs. aslinda bu oyuncular icin carrot on a stick. Butun gun izledikleri streamerlar mythic raid'lerde, arena'da vs. end game'in cilkini cikartiyor, tum collectible'lari alip en "havali" karakterlere, en yuksek achievement puanlarina sahip oluyor ve onu goren stream izleyicileri de o noktaya ulasabilmek icin token'la gold alip kendisini boostlatiyor, transmoglari, mountlari aliyor vs. Oyuncularin buyuk kismi bu dongunun icerisine cekilmis durumda ve blizzard parayi boyle kazaniyor.

WotLK zamaninda 10 milyon oyuncu vardi belki amA o 10 milyon oyuncu blizzard'a yalnizca subs'tan ve minimal olarak acc. servislerinden para kazandiriyordu. Simdi 3 4 milyon oyuncu olsa dahi bu oyuncularin her biri WotLK doneminin 4 5 oyuncusu kadar para kazandiriyor blizzard'a muhtemelen.

O yuzden artik hikayeymis, gameplaymis ne sirket salliyor ne oyuncular. Shadowlands'te 60 lvl oldum, ilk haftanin tum contentini mythic dungeonlar haric tamamladim ve gordugum kadariyla questline kopuk kopuk, seslendirmeler falan ozensiz (faerie'ler, demon'lar falan duz insan sesiyle konusabiliyor, karakter ve sesi arasinda iliski yok), yer yer eski exp.lerdeki cinematic'leri falan cakmislar araya. Zone'larin renk paletleri eski exp.lerdeki baska zone'larin renk paletleriyle neredeyse ayni...

Ben onumuzdeki donem sjw icerikleri bekliyorum acikcasi, ilk sinyalleri zaten bfa'daki sisman insan irkiyla ve bu exp.te de ardenweald'daki npclerin pek cogunun cinsiyetsiz tasarlanmis olmasiyla verdiler bence.

Bakalim WoW'un donusumu oyun sektorununkine paralel, oyuncularin sektorden istekleri daha iyi senaryo, daha iyi gameplay vs. oldugu zaman eger hala WoW duruyor olursa bunlari verecektir.

Sosyal ağlarda paylaş

• Darksun unpinned this konu
  • Yeni Oluştur...