Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tamamlanmış Fantastik Roman Serisi Onerileri

Scalanova

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Bu aralar deli gibi bunu okuyorum, yıllık izin alıp okurum yani iznim kalmış olsa, o derece sardı. Web serisi olduğundan sonuna geldiğimde de haftada 3 bölüm çıkmaya devam edecek. Kobo’da 6000 sayfa görünüyor, yarıladım bir ayda.

Kesin okuyun derim: https://practicalguidetoevil.wordpress.com

Şununla ePub olur ama extra chapter yerini unutmayın, onlar da okunmalı: https://chrome.google.com/webstore/detail/webtoepub/akiljllkbielkidmammnifcnibaigelm?hl=en

YA dediğine bakmayın, His Dark Materials da YA, o tarz YA yani. Epeydir okuduğum en iyi şeylerden.

Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, sostizm dedi ki:

Bunun da neresinden başlanır hangisi dinlenir çok karışık ve kalabalık, insan başlamaya korkuyor yahu.

Büyünün Rengi ilk kitabı. Arkasında da zaten kitaplar çıkış sırasına göre numaralandırılmış şekilde var. O sıraya göre okumak en doğrusu. Bir Tiffany Sızı serisini herhangi bir sıraya bağlı kalmadan toptan okuyabilirsiniz diyolar; ama ben şahsen çıkış sırasına göre okuyup yeni kitapların çıkmasını bekliyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben Discworld'ün daha çok art'ına hastayım, artbook'unu falan aldım, senelerdir açıp açıp karıştırırım aklıma geldikçe. Romanları zevkli olsa da sürükleyici gelmemişti bana.

Mistborn üzerinde fazla düşünmeden okumalık bir seri, inanılmaz akıcı ve zevkli ama edebi pek bir değeri yok.

Sosyal ağlarda paylaş

Bradon Sanderson'ın Cosmere evreninde geçen kitapların hepsini okumak gerekiyor bir kere başladıktan sonra. Seriler ilerledikçe çünkü birleşecek olaylar (ki ilk kitaptan itibaren bütün serilerde bir şekilde yer bulan bir karakter var en basitinden).

Bu arada e-book'a alışamamış ve tamamen kütüphanemdeki düzen bozulmasın diye hep Türkçe'ye çevrilmiş kitapları topluyorum. Akılçelen kadar küfrü hakeden başka bir yayınevi yok benim gözümde. Stormlight Archieve'in 3. kitaptan sonra hem kapak tasarımı hem de boyutunu değiştirip resmen göz zevkime tecavüz ettiler. Yetmezmiş gibi 1000 sayfalık kitabı karınca duası okur gibi okumak zorunda kaldım. O yüzden daha başlamadıysanız İngilizce'den devam edin daha mutlu olursunuz.

Phoenixlin tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Phoenixlin dedi ki:

Bradon Sanderson'ın Cosmere evreninde geçen kitapların hepsini okumak gerekiyor bir kere başladıktan sonra. Seriler ilerledikçe çünkü birleşecek olaylar (ki ilk kitaptan itibaren bütün serilerde bir şekilde yer bulan bir karakter var en basitinden).

Bu arada e-book'a alışamamış ve tamamen kütüphanemdeki düzen bozulmasın diye hep Türkçe'ye çevrilmiş kitapları topluyorum. Akılçelen kadar küfrü hakeden başka bir yayınevi yok benim gözümde. Stormlight Archieve'in 3. kitaptan sonra hem kapak tasarımı hem de boyutunu değiştirip resmen göz zevkime tecavüz ettiler. Yetmezmiş gibi 1000 sayfalık kitabı karınca duası okur gibi okumak zorunda kaldım. O yüzden daha başlamadıysanız İngilizce'den devam edin daha mutlu olursunuz.

Ben sirf bu yuzden turkce serileri yalnizca belirli yayinevlerinden aliyorum. Eger seri dandik yayinevindense ve henuz bitmemisse gidip ingilizcesine basiyorum parayi. Artik kutuphanem zaten corba oldu. Dil ayirt etmiyorum.

Bir de eskiden ingilizce kitaplari ebook, turkceleri basili aliyordum ama kutuphanemde gormek istiyorum kitaplari. O yuzden bir ara gidip zamaninda ebook olarak aldiklarimi, basili olarak tekrar alacagim /facepalm

Sosyal ağlarda paylaş

Discworld ing okunmali evet

Discworldun icinde standalone bir cok seri var gibi aslinda. 

Rincewind serisi

Witches

Death

Night watch (suana kadar favorim)

Diye gider. Bazi standalone romanlari da var arada. Sirayla okunmasinin bazi kazanimlari olsa da cok onemli oldugunu dusunmuyorum sahsen. 

Cosmere de ing daha iyi olur ama gordugum turkceye de ceviriyorlar. World buildingi gectim universe building dersi veriyor adeta Sanderson. Ayrica oathbringer efsaneydi. 

Ben gerci cosmere olmayan kitaplarina bile acimiyorum. Skyward guzeldi, ikinci kitabi da bu ay cikiyor ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
On 30.10.2019 at 20:45, Luriel dedi ki:

Zaman çarkı baya güzel ben 6. Kitaptayım 14 kitap galiba.

Seriyi geçen ay bitirdim ve çok üzüldüm. 14 kitap olunca insan alışıyor bitmeyecek gibi geliyor. Çok memnun kaldım tavsiye ederim. İlk 6-7 kitap biraz daha slow paced sonlara doğru iyice tempo artıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...