Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tamamlanmış Fantastik Roman Serisi Onerileri

Scalanova

Öne çıkan mesajlar

Kiral katili güncesi ikinci kitaptayim anlatım vs harika gidişat çok güzel ama üçüncü kitap yok ve ne zaman sonlanır belli değil ve en uyuz olduğum seylerden birisidir bu seri romanlarda. Seri tuttukca uzat dur seriyi gibi gelir hep.

Uzundur fantasy okumamıştım fena canım çekti tavsiye istiyorum ama serisi tamamlanmış olmalı.

Lotr drizzt vs okumuştum sonra bıraktım bu türu yani herşeye açığım denebilir.

Çocuklar için olmasın ama ? 

Teşekkürler.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Türkçe çeviri var mı araştırırsın:

• Malazan Book of the Fallen
  • Memory, Sorrow and Thorn
  • Riyria Revelations
  • The Wheel of Time
  • His Dark Materials
  • The Dying Earth
  • The Chronicles of Thomas Covenant, The Unbeliever
  • The Book of the New Sun
  • The Black Company

Epey götürür bunlar.

Sosyal ağlarda paylaş

First Law serisi, 1 trilogy, 3 tek kitap, birkac adet novellasi var. by Joe Abercrombie.

Malazan Book of the Fallen serisi, 10 kitap, yada daha fazlada olabilir asd, by Steven Erikson.

Broken Empire Serisi, buda gene trilogy + baglantili kitaplar, hikayeler vs, by Mark Lawrence.

Gentleman Bastards serisi, ama bu bitmis degil sonraki kiabi seneye cikacak. by Scott Lynch.

Norak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Dynun dedi ki:

Mistborn serisi varmış ben de okumadım daha yeri gelmişken sorayım, değer mi ?

Altısını da çok sevdim ben bir tek 5 biraz sıkıcı başlıyor ama o da sıkı kitap. ilk iki kitap muhteşemdir. Hem okudum hem de dinledim ilk 2sini, audible da okuyan adam muhteşem seslendirmiş. Biz Sazed var o seslendirme de yazarın üzerine çıkmış karakter seslendirme sanatçısının katkısı ile.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, GERGE dedi ki:

Brandon Sanderson kitaplarında kadın karakterleri ve kadın-erkek ilişkilerini hiç sevemiyorum ben. Çok yapay duruyor hepsi.

Tam tersi bana da daha dogal geliyor diger fantastik serilere kiyasla. Robert Jordanin kadin-erkek iliskilerini isleyisini de severdim hehe. 

Sosyal ağlarda paylaş

Mormon'lugunden gelen birsey sanirim. Acikcasi Sanderson kitaplari daha cok video oyunu gibi, akiyor filan ama derinlik cok fazla yok.

Bir de herseyi cok ustune basa basa anlatiyor. Ben biraz daha indirekt, subtle, herseyin acik acik yazilmadigi evrenleri/hikayeleri seviyorum sanirim ondan ben de cok saramadim Sanderson'a. Gerci Stormlight Archive cok daha iyi sanirim Mistborn'a gore, okumadim ama yorumlar o yondeydi...

Gerge sen bilirsin, var midir su dedigim tarz evrenler? (ASOIAF haric). Illa mindblowing olmasin belki ama gecmisi ve gelecegi olan, karakterler disinda ciddi derinligi olan evrenleri seviyorum sanirim. Genelde romanlarda karakterlerden cok dunyaya daha cok odaklanirim - her ne kadar Sanderson'un worldbuilding'i iyide olsa fazla duz gibi, iyi aciklamamis olabilirim. Bir de karakterler black-white moral cizgisinde iki ucta olmasinlar artik. Griler olsun bol bol.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Dynun dedi ki:

Mistborn serisi varmış ben de okumadım daha yeri gelmişken sorayım, değer mi ?

Cok iyidir mistborn serisi. Sanderson romance yazsa bile okurum gerci, fanboi here

Malazan da bana cok sikici geldi, koca bir meh adeta. 

Eger eglenceli ve agir olmayan birseyler ariyorsaniz Discworlde sardim bu ara, o da cok eglenceli. Guards, Guards kitabi best suana kadar. 

cicibeybe tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Sotto dedi ki:

Mormon'lugunden gelen birsey sanirim. Acikcasi Sanderson kitaplari daha cok video oyunu gibi, akiyor filan ama derinlik cok fazla yok.

Bir de herseyi cok ustune basa basa anlatiyor. Ben biraz daha indirekt, subtle, herseyin acik acik yazilmadigi evrenleri/hikayeleri seviyorum sanirim ondan ben de cok saramadim Sanderson'a. Gerci Stormlight Archive cok daha iyi sanirim Mistborn'a gore, okumadim ama yorumlar o yondeydi...

aynen kadın-erkek ilişkileri mormonluğuna takılıyor. nette çok dalga geçiyorlar.

Stormlight baya bi daha iyi mistborn dan. şu ana kadar ki en iyi işi bence.

1 saat önce, Sotto dedi ki:

Gerge sen bilirsin, var midir su dedigim tarz evrenler? (ASOIAF haric). Illa mindblowing olmasin belki ama gecmisi ve gelecegi olan, karakterler disinda ciddi derinligi olan evrenleri seviyorum sanirim. Genelde romanlarda karakterlerden cok dunyaya daha cok odaklanirim - her ne kadar Sanderson'un worldbuilding'i iyide olsa fazla duz gibi, iyi aciklamamis olabilirim. Bir de karakterler black-white moral cizgisinde iki ucta olmasinlar artik. Griler olsun bol bol.

Farseer Trilogy e b bak istersen.

fenris tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...