Jump to content
Aceace

Boşananlar kulübü

Öne çıkan mesajlar

§ 11 Eki 2021, 06:20
On 24.09.2021 at 21:51, Gungor dedi ki:

23 aylık deyince sanki 23 ayını da ayrı ayrı kutlamış ebeveyn sendromu. 

ben bibuçuğuncu yaşını kutlamıştım pasta diye tutturduğu için fsd

ikinci mum yarım bak:

Ekran-g-r-nt-s-2021-10-11-091903.png

Cthulhu tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Eki 2021, 08:18
On 16.09.2021 at 18:59, Oce4n dedi ki:

en büyük sıkıntımız eski nesillerin evlilik tiplerinin günümüze uymaması sanırım. eskiden yaşı gelen gençler evlendirilirmiş hemen. dedem hep anlatırdı evlendikten sonra gördüm ben neneni diye... evlendiğin kişi ile de ömür boyu yaşaman gerekir mantığı yerleşmiş herkesin kafaya. burada yükü çekenler de genelde analarımız ablalarımız olmuş hep. onlar sesini çıkartamadıkları için evlilikler devam etmiş. türk kültürünün evlilik anlayışı böyle gelişmiş ve daha iyisini bilmediğimiz için de devam ettirmeye çalışıyoruz kültür olarak. ne zaman komple değişir bu kültür fikrim yok. 

evden kaçmak için evleniyoruz tespiti çok doğru bu arada. direk kendimden biliyorum üni sonrası senelerce kendi başıma yaşıyor olmama rağmen ne istediğimi bilmediğimi, karakterimin tam olarak oturmadığını baya sonradan farkettim. uzakta bile olsam aile içinde yaşıyordum bir nevi (ot gibi yaşamak) ve evlenince bir şekilde kozamızdan çıkıp, uçacağımızı filan hayal ediyoruz. ama sonra gerçekler kamyon gibi çarpıyor filan..

ülkeden kaçmak oluyor bu dediğin. Tüm ilişkilerin kesilmesi gerekiyor. "milleti dinlemem ben" gibi bir tabir malesef mümkün değil. dinlememek ile duymamak arasında fark var, sivrisinek gibi vız vız vız sürekli aynı şeyler duyulduğunda insan ister istemez sinirleniyor. sivrisinek benim uykumu, düzenimi bölemez diyemiyoruz sonuçta.

paticik ortalamasına göre çok anlamlı bir mesaj olmuş bu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...