Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boşananlar kulübü

Aceace

Öne çıkan mesajlar

On 24.09.2021 at 21:51, Gungor dedi ki:

23 aylık deyince sanki 23 ayını da ayrı ayrı kutlamış ebeveyn sendromu. 

ben bibuçuğuncu yaşını kutlamıştım pasta diye tutturduğu için fsd

ikinci mum yarım bak:

Ekran-g-r-nt-s-2021-10-11-091903.png

Cthulhu tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 16.09.2021 at 18:59, Oce4n dedi ki:

en büyük sıkıntımız eski nesillerin evlilik tiplerinin günümüze uymaması sanırım. eskiden yaşı gelen gençler evlendirilirmiş hemen. dedem hep anlatırdı evlendikten sonra gördüm ben neneni diye... evlendiğin kişi ile de ömür boyu yaşaman gerekir mantığı yerleşmiş herkesin kafaya. burada yükü çekenler de genelde analarımız ablalarımız olmuş hep. onlar sesini çıkartamadıkları için evlilikler devam etmiş. türk kültürünün evlilik anlayışı böyle gelişmiş ve daha iyisini bilmediğimiz için de devam ettirmeye çalışıyoruz kültür olarak. ne zaman komple değişir bu kültür fikrim yok. 

evden kaçmak için evleniyoruz tespiti çok doğru bu arada. direk kendimden biliyorum üni sonrası senelerce kendi başıma yaşıyor olmama rağmen ne istediğimi bilmediğimi, karakterimin tam olarak oturmadığını baya sonradan farkettim. uzakta bile olsam aile içinde yaşıyordum bir nevi (ot gibi yaşamak) ve evlenince bir şekilde kozamızdan çıkıp, uçacağımızı filan hayal ediyoruz. ama sonra gerçekler kamyon gibi çarpıyor filan..

ülkeden kaçmak oluyor bu dediğin. Tüm ilişkilerin kesilmesi gerekiyor. "milleti dinlemem ben" gibi bir tabir malesef mümkün değil. dinlememek ile duymamak arasında fark var, sivrisinek gibi vız vız vız sürekli aynı şeyler duyulduğunda insan ister istemez sinirleniyor. sivrisinek benim uykumu, düzenimi bölemez diyemiyoruz sonuçta.

paticik ortalamasına göre çok anlamlı bir mesaj olmuş bu.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

Discord'da eskiden aynı yerde çalıştığım bir kızla tartışmamızı yazmıştım. Hatun "Benim evleneceğim kişiden maddi bir beklentim yok. Sadece ve sadece benimle aynı hayat standardına sahip olması ve kesinlikle ailesi ile birlikte yaşamaması lazım" demişti. Ailesi ile birlikte yaşıyordu ve ben suratına "ikiyüzlülük bu" dedim diye durduk yere tartışma çıkmıştı.

Bugün aynı yerden bir arkadaşla karşılaştık. Karşısında bayaa çökmüş gibi duran bir eleman vardı. Beni zorla masaya oturttular. Meğersem bu kızla evlenmiş. Eleman kızdan bir tık fazla maaş alıyormuş ama hatun "hayat standardının düşmesi"nden muzdarip olduğu için ailesinin yanına geri dönmüş. Boşanmak istiyormuş. 

Üzüldüm çocuğa. Bir kaç ay sonra paçayı nasıl kurtardığının farkına varacak ama sonuçta "evlenmiş boşanmış" damgasını da yiyecek. Aydınlanma yaşayana kadar üzülmesi de cabası.

Aceace tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
On 03.01.2022 at 04:10, Aceace dedi ki:

Discord'da eskiden aynı yerde çalıştığım bir kızla tartışmamızı yazmıştım. Hatun "Benim evleneceğim kişiden maddi bir beklentim yok. Sadece ve sadece benimle aynı hayat standardına sahip olması ve kesinlikle ailesi ile birlikte yaşamaması lazım" demişti. Ailesi ile birlikte yaşıyordu ve ben suratına "ikiyüzlülük bu" dedim diye durduk yere tartışma çıkmıştı.

Bugün aynı yerden bir arkadaşla karşılaştık. Karşısında bayaa çökmüş gibi duran bir eleman vardı. Beni zorla masaya oturttular. Meğersem bu kızla evlenmiş. Eleman kızdan bir tık fazla maaş alıyormuş ama hatun "hayat standardının düşmesi"nden muzdarip olduğu için ailesinin yanına geri dönmüş. Boşanmak istiyormuş. 

Üzüldüm çocuğa. Bir kaç ay sonra paçayı nasıl kurtardığının farkına varacak ama sonuçta "evlenmiş boşanmış" damgasını da yiyecek. Aydınlanma yaşayana kadar üzülmesi de cabası.

Böyle bir kız ile evlilikten döndüm. Kafamda hep ilişkiyi bitirmek vardı ama seviyordum da vazgeçemiyordum ki o terk etti.. ? İyi ki de olmuş çünkü ben de çökecektim. Ailesi ile yaşıyor ama yüksek standartları vardı. Ailesinin durumu müthiş değildi ama iyi bir muhitte oturuyorlar, rahatlardı. Hala düşünüyorum ki gerçekten iyi ki kurtulmuşum bu kabustan. Evi dizmek falan... höff! Ama sağ olsun ben de maddiyata dayalı müthiş bir yetersizlik duygusu bıraktı. Sayesinde artık pek ilişkiye başlayamıyorum ?

Sosyal ağlarda paylaş

@bLackcha0s

Ya hesap çok basit. Ailesi ile yaşayan bir kadın ile, yalnız yaşayan bir erkeğin hayat standartlarının aynı olması için erkeğin: Kadının oturduğu muhitteki evin kirası + Faturalar + Zaruri ihtiyaçlar (yemek, sağlık vs.) + Kadının maaşı kadar para kazanıyor olması lazım. Güncelden hesaplarsak;
4000 (Hadi kirayı biraz insaflı davrandım bak)+1000+2000... Yani +7000 kazanacaksın ki hayat standardın aynı olabilsin. (Tabii öngörülemeyen masraf varsa o da bu rakama eklenecek. Mesela ben köpeğimin hastalığı ile mücadele ediyorum. O da 7000'e dahil edilecek)

Aceace tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

28 dakika önce, Aceace dedi ki:

@bLackcha0s

Ya hesap çok basit. Ailesi ile yaşayan bir kadın ile, yalnız yaşayan bir erkeğin hayat standartlarının aynı olması için erkeğin: Kadının oturduğu muhitteki evin kirası + Faturalar + Zaruri ihtiyaçlar (yemek, sağlık vs.) + Kadının maaşı kadar para kazanıyor olması lazım. Güncelden hesaplarsak;
4000 (Hadi kirayı biraz insaflı davrandım bak)+1000+2000... Yani +7000 kazanacaksın ki hayat standardın aynı olabilsin. (Tabii öngörülemeyen masraf varsa o da bu rakama eklenecek. Mesela ben köpeğimin hastalığı ile mücadele ediyorum. O da 7000'e dahil edilecek)

Bu beklenti mi olm

Eski isyerimde Cansevi diye bir kiz vardi, kendisine alinacak yuzugu bile secmisti henuz ortalikta bir aday bile yokken. Yuzuk polat alemdar yuzugunun 60 elmasli versiyonu flndi zaten. Mobilyalari Fatih Kiral diye bir marka varmis, ondan alinacakti. Masraflari cikarinca 500 bin TL fln ediyordu tahminen en az o siralarda. 

Cirkin, dusuk iq ve berbat bir karaktere sahip bir hatundu ayrica

Evlendi ama hakdfgbhsdbgfhjsdbgjhbsdfgjhbsdfgbsdfjgbsjldb

Sosyal ağlarda paylaş

kadının aileden ayrılması biraz daha zor tabii toplumda zaten pek kabul görmüyor ne olursa olsun coğrafya gerçeği maalesef ? Tabii kadının kendisi ailesi ile yaşarken erkeği bu konuda zorlaması iki yüzlü bir durum: Ancak 35 yaşına gelmiş hala ailesi ile yaşayan erkek de biraz şey... ? 

bLackcha0s tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Abi turk kızları cok Kezban olmaya başladı ya. Amerikaya geldigimden beri bir kıza iltifat ettigimde amacim yazmak olmasa bile teşekkür ediyorlar ve geciyorlar. Simdi aynisini Turkiye de yapmaya kalksam hem hakaret işitirim hem sapik olurum hemde baslarlar ben evliyim erkek arkadaşım var cart curt.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Seru dedi ki:

bu "ailesi ile yaşamayacak" maddesinde kadınlar haklı olabilir mi lan türkiye'de? bence biraz haklılar. kütük gibiyiz hepimiz, eve girince uzaylı görmüş gibi oluyoruz.

Ya bırak allaşkına... Uzaylı görmüşmüş. Aradaki gider farkını ailemden istemeye yüzüm olmaz bir kere. 7k da az buz bir para değil.

@cicibeybe Ya o derece kezban olmasına gerek yok işte. Kira ve yemek masrafı çok basic ihtiyaçlar gibi görünebilir ama aslında Türkiye'de hayat standardını ortaya koyan temel giderler bu ikisi.

Sosyal ağlarda paylaş

nazının geçmedığı başka insanla ev paylaşmak bir seviye. beraber yaşamak bir kültür gerektiyor.

temizlik düzen konusunda anlayışlı ve saygılı olmak, kalp kırmadan, emrivaki yapmadan evi paylaşmak cidden 1 günde ögrenilen bisi degil. Biraz hayat tecrübesi, başkasıyla ev paylaşma tecrübesi gerektiren şeyler.

o yüzden ben de biriyle evlenceksem bu tecrübeyi edinmiş birini bulmak isterim, tabi ama bunun daha mantıklısı önce manita olup beraber eve çıkıp yürüyüp yürümediğıne bakmak.

Sosyal ağlarda paylaş

ben de dasaa gibi şaşırıyorum yazılanlara. neymiş kız diyecekmiş de ailesiyle yaşayan erkek olmayacakmış falan, olm bu cümleyi kuran kadınla arkadaş oldugumu bile düşünemiyorum, geçtim dogrulugunu yanlışlıgını falan hehe

Fistan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, DoGMeaT dedi ki:

nazının geçmedığı başka insanla ev paylaşmak bir seviye. beraber yaşamak bir kültür gerektiyor.

temizlik düzen konusunda anlayışlı ve saygılı olmak, kalp kırmadan, emrivaki yapmadan evi paylaşmak cidden 1 günde ögrenilen bisi degil. Biraz hayat tecrübesi, başkasıyla ev paylaşma tecrübesi gerektiren şeyler.

o yüzden ben de biriyle evlenceksem bu tecrübeyi edinmiş birini bulmak isterim, tabi ama bunun daha mantıklısı önce manita olup beraber eve çıkıp yürüyüp yürümediğıne bakmak.

ben bunu yaptim 1.5 sene yurumedi keske hep boyle yapabilsek. evliligin kiyisindan dondum beyler yoksa bu konuda +1 diye girecektim.

Sosyal ağlarda paylaş

plaza ortamında çok var o kızlardan. gördüm tanıdım. kezbanlıktan öte dünya bilgisi yok, fakirlik hiç görmemişler, yokluk görmemişler, herhangi bir fatura/kira sorumluluğu üstlenmemişler. "aynı maaşlı birisiyle de yaşarım ne olacak ki" diyebiliyorlar. ama çoğusu farklı bir hayat bilmediği için söylüyor bunu. ailesinin hediye ettiği arabayla gezinirken aynı oranda maaş alan bir çocuğun kredi kartı ile -1 ay negatifte yaşadığını pek bilmedikleri için aynı ferahlıkta yaşayacağını düşünebiliyorlar.

bunların üstüne hardcore kezbanı da vardır tabii ki, yok diyemem. inşallah karşılaşmam ama.

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Seru dedi ki:

bunlar tartışılmıştır bu konuda da, yani ekonomik olarak da bu ülkenin gerçeği yani erkeğin aile evinden çıkamaması. yoksa avrupadaki gibi 20 yaş olunca çık eve, idareyi kendine bakabilmeyi öğren. 

20 yaş geçmişte kaldı, Avrupa'da ortalama 25'i geçti, Güney Avrupa'da 30 oldu. Bu enflasyonla iyice zorlaşmıştır eve çıkmak.

Young+people+leaving+the+parental+househ

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...