Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boşananlar kulübü

Aceace

Öne çıkan mesajlar

1 saat önce, Soimyr dedi ki:

yani yakın zamanda başını ve sonunu paticikte uzun uzadıya paylaştığın çok başarılı romantik ilişkini sokakta oynayıp köye gitmene, yazın tanıdıgın yanında çalışarak emeğin karşılığında aldığın harçlıklara ve güçlü akraba ilişkilerinle beraber gelişmiş olan ev işi yapabilme yeteneğinden ileri gelen olgunluk, bireysellik ve bunların dahilinde doğal olarak gelişmesi beklenen üstün sosyal yetilerinle açıklayabiliriz yani.

nerden bilebilirdi ki abi, sonuçta appten 2 haftada insan tanıyıp nikah kıymadı ki bu adam

incredibull tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Soimyr dedi ki:

yani yakın zamanda başını ve sonunu paticikte uzun uzadıya paylaştığın çok başarılı romantik ilişkini sokakta oynayıp köye gitmene, yazın tanıdıgın yanında çalışarak emeğin karşılığında aldığın harçlıklara ve güçlü akraba ilişkilerinle beraber gelişmiş olan ev işi yapabilme yeteneğinden ileri gelen olgunluk, bireysellik ve bunların dahilinde doğal olarak gelişmesi beklenen üstün sosyal yetilerinle açıklayabiliriz yani.

2 saat önce, incredibull dedi ki:

nerden bilebilirdi ki abi, sonuçta appten 2 haftada insan tanıyıp nikah kıymadı ki bu adam

tiheheh

Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, Soimyr dedi ki:

üstün sosyal yetilerinle açıklayabiliriz yani.

bunları çoğunu yapmadığım için açıklayabiliriz

tecrübe paylaşmak için eksik kalan şeyleri bilmek de yetiyor

benimkisi 1 senelik 1 ilişki adının evlilik olması içerisindeki reel dramayı arttırmıyor

Sosyal ağlarda paylaş

28 aylık bir çocuk babası olarak 2 yaşında diyorum. bi dahaki aydan itibaren 2.5 diyeceğim. Çocuğum olmadan önce de olduktan sonra da takriben 15. aydan sonraçok saçma geliyor bana da ay ay söylemek. 1.5, 2, 2.5 diye devam ettim.

Doktora veya o minvalde soran birine ay söylenir yine buna itirazım yok tabi ki. ama sıradan bir muabbette aa sizin çocuk kaç yaşında diyene 25 aylık demek çok gereksiz. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 19.09.2021 at 11:18, Aceace dedi ki:

Hmm... Düşüneyim.

Eski karım beni çocuk istemediğim için boşadığına göre... Zor ya ? 

Şaka bir yana diyorum ya. Çocukları ve daha da önemlisi çocuğunuzu seviyorsanız tamam. Ama herkese göre değil. Çocukları sevmiyorum. Çocuk için hayatımı piç etmek istemiyorum.

durusunu takdir ediyorum. ?

Sosyal ağlarda paylaş

On 16.09.2021 at 18:59, Oce4n dedi ki:

en büyük sıkıntımız eski nesillerin evlilik tiplerinin günümüze uymaması sanırım. eskiden yaşı gelen gençler evlendirilirmiş hemen. dedem hep anlatırdı evlendikten sonra gördüm ben neneni diye... evlendiğin kişi ile de ömür boyu yaşaman gerekir mantığı yerleşmiş herkesin kafaya. burada yükü çekenler de genelde analarımız ablalarımız olmuş hep. onlar sesini çıkartamadıkları için evlilikler devam etmiş. türk kültürünün evlilik anlayışı böyle gelişmiş ve daha iyisini bilmediğimiz için de devam ettirmeye çalışıyoruz kültür olarak. ne zaman komple değişir bu kültür fikrim yok. 

evden kaçmak için evleniyoruz tespiti çok doğru bu arada. direk kendimden biliyorum üni sonrası senelerce kendi başıma yaşıyor olmama rağmen ne istediğimi bilmediğimi, karakterimin tam olarak oturmadığını baya sonradan farkettim. uzakta bile olsam aile içinde yaşıyordum bir nevi (ot gibi yaşamak) ve evlenince bir şekilde kozamızdan çıkıp, uçacağımızı filan hayal ediyoruz. ama sonra gerçekler kamyon gibi çarpıyor filan..

ülkeden kaçmak oluyor bu dediğin. Tüm ilişkilerin kesilmesi gerekiyor. "milleti dinlemem ben" gibi bir tabir malesef mümkün değil. dinlememek ile duymamak arasında fark var, sivrisinek gibi vız vız vız sürekli aynı şeyler duyulduğunda insan ister istemez sinirleniyor. sivrisinek benim uykumu, düzenimi bölemez diyemiyoruz sonuçta.

İyi post, Mantıklı tespitler 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...