Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boşananlar kulübü

Aceace

Öne çıkan mesajlar

Gungor +1

Bunun daha altında ben “çocuğum büyümedi o hala 48 aylık bir bebek” şeklinde bi düşüncenin yattığını varsayıyorum. Halbuki 4 yaşına gelmiş çocuk, sorumluluk almaya başlaması lazım. Onun yerine hala ağzına kaşıkla yemek veren anne baba iste. Sonra uçakta, restoranda kafa ütüleyen çocuk, “aman çocuktur” diye düşünen insanlar. Öfff. 

Sosyal ağlarda paylaş

Ulan çocuğunuz olunca gelip burada mesaj silmeye çalışacaksınız hırtolar. Hastaneye gidiyorsun bebeğiniz kaç aylık, kıyafet arıyorsun bütün hepsi 6-9 ay 12-18 ay, parka gidiyorsun biri geliyor çocuk kaç aylık diye soruyor her şey çocuğun kaç aylık olduğuna göre dizayn edilmiş sen de otomatikman bağlıyorsun çocuğum 29 aylık bilmem kaç aylık diye 

Sosyal ağlarda paylaş

On 18.09.2021 at 09:13, Liebe dedi ki:

Abi afedersin de derdini seveyim buna mı takıldın şimdi koca forumda 

12 saat önce, Liebe dedi ki:

Ulan çocuğunuz olunca gelip burada mesaj silmeye çalışacaksınız hırtolar. 

ahahhah iki mesaj arasindaki fark super. Ilkinde cocuguna guzellikle bir sey anlatmaya calisan baba, ikincide dellenmis bunalmis baba.

Noldu cok mu bunaltti cocuk sdfsf

Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, Liebe dedi ki:

Aga burda ahaha huhahah diyen çok adam 2 çocuğuyla elele yürüyüşe çıkıyor şimdi dikkat et sdfgda

Hmm... Düşüneyim.

Eski karım beni çocuk istemediğim için boşadığına göre... Zor ya ? 

Şaka bir yana diyorum ya. Çocukları ve daha da önemlisi çocuğunuzu seviyorsanız tamam. Ama herkese göre değil. Çocukları sevmiyorum. Çocuk için hayatımı piç etmek istemiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

On 17.09.2021 at 16:01, fresia dedi ki:

olgunluk daha önce kazanılıyor aslında

çocukken sokakta oynamamış, ailesi köye götürmemiş, yazın yanında ya da bir tanıdığında çalıştırmamış, emeği karşılığında harçlık vermemiş, evi işi yaptırmamış, akraba ilişkilerini zayıf tutmuşsa

tüm bunlardan gelecek tecrübeyi hayatın akışına bırakmış olur

bir de çoğu iş ofis ortamı, klavye mouse tutmakla, el kabiliyeti kazanmak çok farklı

yalnız yaşamak da bireysel tecrübe kazandırıyor, yurt ya da arkadaşıyla eve çıkmamış kişide de sosyal açıdan tecrübe eksikliği oluyor

aile yanında yaşamak herhangi bi şeyi kısıtlamıyor, çocuklarını yetiştirmeyen, her işlerini onlar adına halleden, yardımcı olma oranını belirleyemeyen aileler gelişimi durduruyor

ama bu rahatlık da alan ve veren razı ve çoğu zaman farkında değil

sonuçta anne-baba da bundan zevk alıyor çünkü istediklerini yapabilmenin verdiği haz var

yani yakın zamanda başını ve sonunu paticikte uzun uzadıya paylaştığın çok başarılı romantik ilişkini sokakta oynayıp köye gitmene, yazın tanıdıgın yanında çalışarak emeğin karşılığında aldığın harçlıklara ve güçlü akraba ilişkilerinle beraber gelişmiş olan ev işi yapabilme yeteneğinden ileri gelen olgunluk, bireysellik ve bunların dahilinde doğal olarak gelişmesi beklenen üstün sosyal yetilerinle açıklayabiliriz yani.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...