Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boşananlar kulübü

Aceace

Öne çıkan mesajlar

190 bin tl ye almıştım o zaman dükkanı. şimdi 1.5 m  eder tl 5 bin tl kirası var. o zaman 4 senelik okulun ücreti 160 bin tl idi malum onların uniforması kitapları falam işte 190 de. Zaten hepsi onlara kalacak.  Kaç  güni çalışıp kadıköy altı yola yakın 80x3m2 üc katlı 240 m2 dükkan alabilir? Veya kaç yaşına gelince alabilir? Ben o zaman verdiğim kararın arkasındayım. Bir orta okula bir liseye para vermek hele faiş fiyatlara bana çok ters gelen bir şey. Uni de tabiiki bir tıp bölümü olsun kesinlikle veririm. Ama orta okul lise kesinlikle vermem.  Bir anadolu lisesi kazandı oraya gönderdim kazandığı yere. Ama hanım iyi bir yer istiyordu. Tartışma ondan çıktı. 

akirafes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Artik her yer anadolu lisesi, 2006 2007 gibi degistirdilersi sistemi sanirim. Hapcilarin okudugu liseler bi gecede anadolu lisesi olduydu sdf.

Bu arada bence butce varsa cocugu en gec lisede cok iyi bir ozel okula vermek gerekiyor. Karakterleri, calisma disiplinleri falan o donemde oturuyor cunku. Cevrelerindeki insanlarin ortalamasina donusuyorlar. Hatta iyi bir lise daha sonra odenecek ozel universite parasindan bile kurtarabilir.

Zaten ben cocugu universitede ozel okula yazdirmayi bir anlamda gunu kurtarmak olarak goruyorum.

Not olarak eklemem gerekirse ozel liseden kastim gevur liselerinin iyileri, koc, isik falan en kotu. Bahcesehir Koleji, Doga Koleji gibi Bim tadinda her mahallede acilan zincirler degil. Onlar yerine duz lise bile daha iyidir. En azindan atanmayi basarmis ogretmenlerden ders alir cocuklar haha

Sosyal ağlarda paylaş

Di mi ya... Böyle buram buram yaz sıcağında...

Bir de özel okulları falan gömmüş... Omegalul. Çocuğum yok. Tefeciye gider çocuğu özele gönderirim. Net. Hele üniversiteyi (Top tier bir üniversitede top tier bölüm kazanmadıysa...) KESSSSİN özele gönderirim.

On 13.08.2021 at 19:47, DoGMeaT dedi ki:

beraber yasamadan, tatile gitmeden, kavga edip tersini gormeden, beraber zil zurna sarhos olmadan fln evlenilmez, her halini gorup taniman lazim yoksa sasirmam yani patlarsa o evlilik

Maalesef bir insanın her şeyini tanıyamıyosun. Yok yani. Sen tanıdım desen de o anki halini tanımış oluyorsun. İnsanoğlu değişiyor ve değişmek de suç değil. Bugün senin için sorun olmayan şeyler bundan 2 yıl sonra sorun olmaya başlayabilir. Bugün hayattan beklentilerin 2 yıl sonrası ile taban tabana zıt olabilir. 

Sosyal ağlarda paylaş

tanımak iyi güzel şeyler, ben de destekliyorum böyle bir düşünceyi de, insanoğlunun başka bir derdi de var. yalnız kalma korkusu. yaş 40'lara geliyorken etraftaki tüm tanıdıklar evlenmiş patır patır çocuk yapıyorken sen daha bilmemkaçıncı kişiyi bulup tanımaya uğraşırken "millet iyi kötü evlendi geçinip gidiyor ben kaldım tek başıma, telefonla hal hatrımı soracak çocuğum, torunum bile yok" gibi bir düşünce de sarabiliyor.

ve hatta yaş ilerledikçe tanışabileceğin insan havuzu daha da azaldığı için panik durumu da yerleşebiliyor insanın aklına...

bu şekildeki "gelecek kaygısı" da evlenme kriteri olabiliyor...

ayrıca hayatta 30 kişiyi tanıdıktan sonra 12.ye dönüp en çok seni beğendim hadi evlenelim de diyemiyorsun genelde.. en son gelen kim ise onunla devam...

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, Aceace dedi ki:

Maalesef bir insanın her şeyini tanıyamıyosun. Yok yani. Sen tanıdım desen de o anki halini tanımış oluyorsun. İnsanoğlu değişiyor ve değişmek de suç değil. Bugün senin için sorun olmayan şeyler bundan 2 yıl sonra sorun olmaya başlayabilir. Bugün hayattan beklentilerin 2 yıl sonrası ile taban tabana zıt olabilir. 

Ya insan gun geliyor kendini de taniyamiyor

"Ya ben ne yaptım öyle" fln dediğiniz, kendinizden utandiginiz yahut gurur duyduğumuz garip anlar durumlar oluyor

Yahut anan baban bile seni şaşırtan garip şeyler yapabiliyor, sana sacma gelen tutumlar alabiliyor

Yani evet cok dogal insani tanimak anlamak vb seylerin zor olmasi

O yüzden o tanima surecini uzun tutmak gerek zaten, beraber her saçma pozisyona düşmek gerek, yani insan tanimak zor diye o süreci kısa tutmak, yahut sevgiliyi cepte görmek (taking things for granted) çok yanlış hareketler olurdu, evet insan değişir ve tanimasi zor, o yüzden uzun süreli bi beraberlik sonrasi anca evlenme düşünülmeli

%100 beraber yaşamak gerek, bakın birbirinizin bokunu temizleyince aşkınız hala harlı kalıyor mu

Beraber rahatsiz ortam/pozisyinlara girmek gerek, stres altinda nasi anlaşıyoruz diye.

Bir tarafın depresyona girdiği dönemde, karşı tarafın nasıl pozisyon aldığını da görmek gerek, 2 ay kilo alsan, göbek yapsan, saç sakal salıp duş almamaya başlasan, manitan hala sana bebem güzelim fln cekiyor mu gormek lazim

Beraber illegal şeyler bile yapmak gerek, zaten insan değişiyor sal bayira demek bence gerçekçi değil

Sosyal ağlarda paylaş

On 16.08.2021 at 21:44, dasaaa dedi ki:

ben gercekten bosananlarin bosanmalarina giden yolda neler yasadigini merak ediyorum.

cutulu'da ne oldu mesela? ne kadar sureden sonra bir tekleme basladi? nasil oldu da boyle oldu vs vs harbi merak etmiyor degilim..

abi seansı $100'dan anlatırım. takriben 5 seansta tüm sorularına cevap almış olursun. 

Eğer uygunsa zoom linkini gönderirim hemen.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
On 16.08.2021 at 12:11, Oce4n dedi ki:

tanımak iyi güzel şeyler, ben de destekliyorum böyle bir düşünceyi de, insanoğlunun başka bir derdi de var. yalnız kalma korkusu. yaş 40'lara geliyorken etraftaki tüm tanıdıklar evlenmiş patır patır çocuk yapıyorken sen daha bilmemkaçıncı kişiyi bulup tanımaya uğraşırken "millet iyi kötü evlendi geçinip gidiyor ben kaldım tek başıma, telefonla hal hatrımı soracak çocuğum, torunum bile yok" gibi bir düşünce de sarabiliyor.

ve hatta yaş ilerledikçe tanışabileceğin insan havuzu daha da azaldığı için panik durumu da yerleşebiliyor insanın aklına...

bu şekildeki "gelecek kaygısı" da evlenme kriteri olabiliyor...

ayrıca hayatta 30 kişiyi tanıdıktan sonra 12.ye dönüp en çok seni beğendim hadi evlenelim de diyemiyorsun genelde.. en son gelen kim ise onunla devam...

post başka bir noktaya evrilmiş ama içimden geldi yazmak... Tam olarak bu durumdayım ya. Wingman'lerim bile evlendi. Henüz 40 olmasak da 35 olduk ama çevreden baskı arttı. Aile değil akrabalar. Yılda bir görsen de selam, naberden sonra ee yok mu biri? Yok akü... Kendi sendromlarını tetiklesen karşındakininkileriyle uğraşıyorsun. Bir eşikten sonra da artık ne kimse heyecan veriyor ne de umut. Onlarca insanlarla tanışıyorsun, bir de şu dating app'lere düştüysen... Yoruyor insanı... Artık insanlar çok hızlı evlenip, boşanıyor. 40'lı yaşlarda bekar yaşamak da normalleşti ama en kötüsü insanlar yalnızlığa çok alıştı. Kaldı ki TR buna kesinlikle izin vermeyen bir yapıya sahip. Hem ekonomik hem kültürel anlamda. Buna rağmen yaşıyoruz ya... ? 

Sosyal ağlarda paylaş

Bekara ne zaman evleniyorsun , evliye hani çocuk yok mu diye sormak kadar patavatsız ve çirkin bir tavır yok. Net soğuyutor insanı kendinden böyle tipler ne kadar da yakın akraba olsa da.  Kendilerine Jehan Barbur'dan kusura bakmasınlar adlı şarkıyı armağan ediyorum.

35'ten sonra sen hala enerjikken arkadaşlarının çökmesi de sıkıntı ( çocuksuz ).  Birde evlenen bazı insanların bekar arkadaşlar ile görüşmeyi bırakması var @Masticore di mi ? Hanım baskısı mı var acaba ?

Sosyal ağlarda paylaş

Evlilik bir yerde sosyal hayatının da değişmesine neden oluyor zaten. Farazi söylüyorum. Bekarken 10 saat sosyalleşiyorsan bunun tamamını arkadaşlarınla geçiriyorsundur. Evlenince 10 saatin sallıyorum 4ünü eşinle, 3ünü eşinin arkadaşlarıyla 3ünü kendi arkadaşlarınla geçiriyorsun..

1 saat önce, bLackcha0s dedi ki:

Onlarca insanlarla tanışıyorsun,

Şunu yapabiliyorsan sorun yok bence. Cinsiyetten bağımsız söylüyorum hatta. Eğer hali hazırda devam eden bir sosyal hayatın varsa "Yalnız kaldııığğğğmm" diye düşünülecek bir durum yok.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...