Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boşananlar kulübü

Aceace

Öne çıkan mesajlar

3 saat önce, fresia dedi ki:

Anlaşmalı boşanma için 1 senenin dolması gerekiyor

anlattığın kadarıyla seninle anlaşmaya niyeti olacak birine benzemiyor. sahibi olduğun her şeyin yarısını ayarla. akbilini bile kullandırtıyorsa hatun, 3/4 lük bir ısırık da alabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
On 01.04.2021 at 13:08, oneiros dedi ki:

Bebeği olup da boşananlar ne yapıyor ? Ne sıklıkta görebiliyorsunuz ? Çocukla ilişkiniz nasıl oluyor ? 

Mahkemeye bağlı velayeti babaya da verebilir anneye de, bende velayet anneye verildi, anlaşmalı boşanma şart o idi, anne bende kalsın dedi, çocuk ta ufak olunca anneye daha fazla ihtiyaç duyuyor. Çocukla ilişki normlade mahkeme kararına göre, bayramlarda 2 gün babada kalacak, hafta sonları 1 gün filan , vs vs yazıp çiziyorlar bir şeyler, da uyan olduğunu zannetmiyorum. Genelde Türkiyede şu şekilde oluyor,

Nafaka bağlandı ise.

Durum 1 :Bugün ben gezmeye gidecem, sen gel al çocuğu. 2 gün sende kalsın, okula da götürürsün. 2 gün sonra, bir 2 gün daha kalsın, işim var. Bu arada nafakayı da yatırmamışsın ya.

Durum 2 : Çocuğu sana göstermem, ancak bayramlarda gelip görürsün. Nafakayı da yatırmayı unutma.

Durum 3: Çocuğu sana göstermem, bayramlarda bile gelme, nafakayı yatır, hatta o yetmiyor, daha fazla yatır.

Nafaka bağlanmadı ise : Yukarıdaki durumların nafakasız olanı işte. Para istemeye devam ediyorlar ama.

İdeal durumun Nafakalı olanı : Nafakayı yatır, Çocuğu istediğin zaman gelip görebilirsin. Sende de istediğin zaman kalabilir.

İdeal durumun Nafakasız olanı, tam ideal: Nafaka istemiyorum, parana ihtiyacımız yok, ama sen çocuğun babasısın, çocuğun sana da ihtiyacı var, gelip istediğin zaman onu alabilirsin, sende de kalabilir.

Yabancı ile evlenmelerde, yukarıdaki durumlar geçerli, ayrıca :

Durum 4 : Çocuğu göremezsin, büyünce belki Türkiye ye getiririm.

Not: Benin durum , Anlaşmalı boşanma, Karı yabancı, Durum 4 Nafakasız, çocuk 3 yaşında idi boşandığımızda velayet anneye verildi, 8 yaşında tekrardan gördüm çocuğu, şimdi 21 yaşında yazları geliyor.

Diğer durumlar - etrafımda boşanan arkadaşların yaşadıkları.

Quo-Vadis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Masticore dedi ki:

Oha  cok iyiymiş , 21 yıllık tecrube ile yazılmış özet  ve  rehber.  

Bir ara biz arkadaşlar ile BEBEK diye bir kulüp bile kurmuşturk. (BEkar, Boşanmış, Erkekler Kulubü = BEBEK ) Bebek gibi hatunların peşinde iyi koşuyorduk o sırada. İkinciye evlenince, ben çıktım külüpten mecburen.

İkinci hatun iyi benim ama ya, 8 senedir hiç pişman olmadım. İki de velet yaptık Kız 6 yaşında , erkek 3 yaşında.

Hatun gene yabancı ama, Bizim karılar ile benim kimyam uyuşmuyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Ölümüne kavga etmedikçe aldatma , evlilikte şiddet , uyuşturucu sorunu yoksa Durum 4 'ü anlamak zor. Kadın gözüne ihtiyaç var belki de. Çocuğun psikolojisini yerle bir etmez mi ? Annem ayrılmış ama babam beni neden sevmiyor , aramıyor diye düşünmez mi ? Değişik ..

Sosyal ağlarda paylaş

Abi asıl değişik olan adamın yine yabancı kadınla evlenip yine 2 çocuk yapmış olması. Helal olsun dediğim, büyük cesaret dediğim o. 21 yaşındaki evladını yabancı gibi yıllarca görmeyip sonra da yılda 1 görüyor, insanın içi kan ağlamaz mı ya? Ben olsam asla asla yine yabancı bir kadınla, bu durumu yaşama olasılığım olan bir evlilik yapıp yine 2 çocuk yapmazdım. Belki biz fazla düşünüyoruz, adam üzülmüyor yapıyor geçiyor bakıyor dalgasına bilemeyeceğim.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...