Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boşananlar kulübü

Aceace

Öne çıkan mesajlar

Ya adamın kayınvalidesi bayaa rahatsızmış. O yüzden eşiyle Beşiktaş'a taşınacaklarmış. Evi görmeye gittiğimizde kiracı evdeydi zaten. 

Kendi evimden kiraya çıkacak olsam 1.5 ay beklenir. Noolcak 1.5 ay sonra çıkarım da... Zaten 0'dan eşya alınacak, üstüne 1.5 ay pansiyona para verilecek. Maddi olarak göçebilitem yüksek.

Ev sahibini göremedik de emlakçı kapora verirsen sözleşmeyi 15 ocaktan başlayacak şekilde ayarlayabiliriz şimdiden dedi. 

Sosyal ağlarda paylaş

ya abi pek yorum yapmadımda(6 senelik evliyim, 1 de oğlan var 28 aylık), şu son yazdıklarından sonra şey gibi geldi bana ya,

sen çok iyi niyetli bir adamsın, eşinde bunu biliyor ve oda çok iyi bir insan. Aslında muhtemelen daha önceleri duygusal olarak senden uzaklaşmıştı ama zor zamanlarda olduğun için birde o vurmak istemedi. Sen düzlüğe çıkınca artık kendisini ifade etmeye başladı gibime geliyor.

Çok iyi arkadaş olabilirsiniz gibime geliyor sanki zamanla.

İkinizde iyi insanlarsınız, ne güzel çirkinleşmeden geçiyor süreç. Böyle arkadaşlarım var benim ve biz onlara "şendul" diyoruz.

Aslında evliliğin bir üst seviyesi şen dulluk, hatta birde ultimate şendulluk var ki, aynı şehirdesin, çoluk çocuk biraz büyümüş, hala çok yakın arkadaşın, beraber tatile gidebiliyorsun, çocuklar nerdeyse hiçbir şey hissetmiyor, ikinizinde geliri iyi ama evli değilsiniz ve evleriniz ayrı. Bunu başarabilenler var.

Sosyal ağlarda paylaş

aceace yine bahanelere sığınıyorsun abi, gerçekten çok beğendiysen ayarlarsın bir şekilde evi. "hay allah keşke göstermeseydim karnından konuşup duruyor herkes" diyebilirsin tabi artık.

bir de sarıyerde oturma sebebin olarak "yine de yakın olayım arada okulunun önünden geçer sweet child'o mine dinler ağlarım.." diye düşünüyorsun gibi geldi. sanki otobüs yakınlık falan kılıf gibi...

suark zaten sanki özenle yazılmış dizi karakteri gibi. adam her konuda bütün girdileri alıp işleyip işleyip komple ters çıkarım yapıyor. sanki algoritmasını yazan kişi işlemin sonunda -1'le çarpmayı unutmuş gibi böyle. NASIL ARKADAŞ OLSUNLAR ABİ BU SAATTEN SONRA. kız süreci sorunsuz ve hızlıca atlatmak istiyor, o yorgan ayarlama falan ondan tamamen, bağları kestiği gibi ghostinge geçecek. olması gereken de o zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

sarıyer yaşanacak bi yer değil bekar bi adam için.

otobüs hatlarini falan yazmişsin hele tam bogulursun o otobüsler bm sıgınma kampı gibi peak saatlerde falan tam rezalet.

kusura bakmada evin bi olayını göremedim ben gayet dandik ve zevksizlikte tavan yapmis f/p olarak kışın götün donmayacaksa 1500 e iyi tabi.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, goldbären dedi ki:

bir de sarıyerde oturma sebebin olarak "yine de yakın olayım arada okulunun önünden geçer sweet child'o mine dinler ağlarım.." diye düşünüyorsun gibi geldi. sanki otobüs yakınlık falan kılıf gibi...

Abi daha kaç kere yazcam emenike... Yok öyle bi dünya. Bitti. 7 ay önce bitmiş ilişkinin yasını mı tutcam? Manyak mıyım ben? Sarıyer'de arkadaşlarım var ve sakin. Benim asıl derdim bu. Büyükdere'de oturuyorum ama Büyükdere'den önce Sarıyer'in diğer mahallelerine baktım. Dediğin gibi olsa mahalleden ayrılmazdım ?

Taksim'de  Feridiye'de 1.900'e ortalama üstü bir ev buldum. İşe de yürüme mesafesinde ki (500 metre falan) İstanbul'da işe yürüyerek gidip gelmek tahmin edebileceğin üzere lükslerin en büyüğü. Gelgelelim Taksim'in abzürt kalabalığı bana göre hiç değil. Ha 10-15 yıl önce yaşansaydı bu boşanma koşa koşa giderdim Taksim'e. Taksim şu anda gerçekten aşırı çirkin bir yer. Sosyalleşmek için gidilecek bir yer olmaktan çıktı. Saç ektiren Araplara hitap ediyor.

Bir de şöyle bişey var. 32 yaşındayım. 32 yıl boyunca sadece 3 yıl evimin penceresinden baktığımda karşımda apartman gördüm. Asosyal falan biri değilim. Sadece pencereyi açtığımda karşı apartmanda oturan adamın donunun rengini görmek beni çok rahatsız ediyor. 

@Fin gece yarısından sonra abi.. Vardiyalı çalışacağım. İşten çıkışımız 00.30 olacak. E doğal olarak da Taksim'den otobüsle gideceğim yerlere bakmak zorundayım. Peak saatlerde manyak mıyım otobüse bineyim? Taksim>Hacıosman metro gogo... Daha önceden de gece yarısından sonra otobüse çok bindim. Gayet püfür püfür oluyor. Genelde öğrenci milleti kullanıyor zaten. Taksim'den gece 12'den sonra kalkan 2 otobüs var.

Taksim>beşiktaş>bebek>yeniköy>sarıyer>rumeli hisarı 

Taksim>Osmanbey>mecidiyeköy>levent>maslak>sarıyer

Bu kadar... Gece 12'den başka bir yere gitmem gerekse önce otobüsle metrobüse oradan da artık nerede yaşıyorsam oraya gitmem gerek. Hadi şu anda havalar fena değil neyse de bunun kışı da var. Her gece 1.30'ta metrobüs aktarması yaparak eve gitmek kulağa hiç hoş gelmiyor.

Ayrıca o odanın nesini beğenmedin? Bence harika. Ha eşyalı olarak düşünme. Kendi zevkine göre yerleştirirsin. Oda gaayet güzel bence.

@bLackcha0s Feriköy'ü de kurtuluş'u da doldurmuşsunuz. Evet tam bekar yeri ama bok var gibi bütün kalburüstü evler tutulmuş. Kalan sayılı eli yüzü düzgün yer için de kapıyı 2.5, 3k'dan açıyorlar. (Bu arada eli yüzü düzgünden kastım kombisi olsun, 1 tane odası aydınlık olsun, yer altında olmasın falan. Çok basic şeyler yani. Lüks aramıyorum sdf)

Aceace tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

genel olarak beğenmedim yani ama

zemin parkesi ve tavan kötü duruyor baya rustik hatta.duvardaki o ocakbasi mangal kiremitleri ne alaka.pencerenin hemen karsisinda TV ünitesi var ev çok güneş almıyor oda problem olabilir bide en çok gözüme batan o tavandaki sikko armatür ünitesi oldu.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Aceace dedi ki:

Abi daha kaç kere yazcam emenike... Yok öyle bi dünya. Bitti. 7 ay önce bitmiş ilişkinin yasını mı tutcam? Manyak mıyım ben? Sarıyer'de arkadaşlarım var ve sakin. Benim asıl derdim bu. Büyükdere'de oturuyorum ama Büyükdere'den önce Sarıyer'in diğer mahallelerine baktım. Dediğin gibi olsa mahalleden ayrılmazdım ?

hadi bakalım.... inşallah... ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...