Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boşananlar kulübü

Aceace

Öne çıkan mesajlar

Hg1MCk.jpg

Bugün denk geldim. Acccccayip güldüm. Öyle böyle değil. Şöyle ki ben Meat Loaf'u çok severim. STBX'im de benim yüzümden çok dinlemek zorunda kalırdı. İşin komik yanı arada "vegan mı olsak?" diyip dururdu da... Über denk geldi. Resmen duvara çerçeveletmelik ahahh.

Aslında uzun yazma şevkim kırıldı. Birbirimizi kandırmayalım. Konu yine piç edilecek nasılsa. Benden sonra da patide birileri boşanmaya devam edecek. Belki bu zamana kadar yazılanları okur da kendini yalnız hissetmez.

Şu son 1 hafta 10 günde neler oldu? Kayınvalide 3-4 günde bir arıyor. "Keşke en başından beri bize söyleseydiniz. Biz yardım ederdik. Barışırsınız, bunlar zor zamanlardı. Hepsi geçer, Dıdının dıdısı ile karısı boşanmışlardı 1 yıl sonra tekrar evlendiler" vs. diyor. Benim valide ise "Nağlet olsun, benim aslan oğluma kız mı kalmadı? Ben bulurum sana diyor" (WTF daha boşanmadık bile sdfsd)

Geçen cuma babam burdaydı. 3 gün kaldı. (Evde kalmadı kuzenimde kaldı) O çoook üzgündü. Resmen içim gitti. Nasıl söylesem... Diyorum ya sanki kendi öz kızı gibi görüyordu.

Ev bulamıyorum bir türlü. Hakkatten canımı çok sıkmaya başladı. Yok yani. Bayaa baya İstanbul'da ev bitmiş. Ahır öneriyorlar. Hepi topu 1 tane ev bulabildim. Ev über güzeldi. Şöyle diyeyim evde eskiden oturan adam marangozmuş ve evi bizzat kendisi yapmış.  Kendisi ölünce de oğlu evi kiraya vermiş. Şömineden tutun da atölye alanı, terası falan dahi var. Ev kocaman. Sadece yerleri değil tavanları da full parke yapmış. Yav kısaca şöyle diyeyim. Bu zamana kadar gördüğüm en güzel evlerden biri ve hepi topu 1500 lira kira istiyorlar. Tek bir sorun var. Evde şu anda oturanlar 15 ocakta boşaltacaklarmış... O zamana kadar beklememin imkaaağnı yok.

Neyse... Evde eşimle birbirimizi çok az görüyoruz ama ne o bana karşı çirkinleşiyor ne de ben ona karşı çirkinleşiyorum. Evden televizyonu, fırını ve annemin yorganını (asfsadfasd) alacağımı söylemiştim. Bu sabah bi baktım bütün kıyafetlerimi yıkamış. Eşyaları toparlamış. Annemin yorganını bohçalamış sdf. "Yarın gelirken koli getir de sana tabak çanak vereyim lazım olur" falan dedi... 

Şeker'e 9 gün bende 5 gün onda kalacak şekilde bakacağız. 

Öyle işte... Bizim patron "Zor zamanlar geçiriyorsun. Çarşambadan sonra gelme, yeni işine başlamadan önce kafanı toparla. Maaşını da tam ay üzerinden yatıracağım" dedi. İş değiştirecek olmama da bi şey demedi. Zaten eşi de kendisi de çok iyi insanlar ama biraz.. Nasıl desem? Tuhaflar. Mesela pazartesi günü telefonuma cebren Okcupid diye bir uygulama yükledi. Yok "Murat bey, ben bir şey istemiyorum şu anda" falan demeye çalıştım ama yok. Yükledi. Tuhaf adam...

Yakın arkadaşlarım iş değiştirme mevzusunda acayip dalga geçiyorlar ama. "Geçen sefer tam girecektin kaza geçirdin, bu sefer karın boşanıyor. Girersen kesin öleceksin yapma" fdsfsfsf

Ben ise genel olarak iyiyim. Yani kanıksadım. Hayatıma hiç bir etkisi yok şu anda. 24 aralıkta mahkeme var işte. Ev bulsam tamamım.

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Masticore dedi ki:

Asdghdsa  iste Aranan patron

Abi öyle olmuyor işte. Seninle "arkadaş" olduğu için gece 11.30'da arayıp "Çağlarcığım zahmet olacak ama X hesabının önümüzdeki 3 aylık sosyal medya planını hazırlar mısın?(3 aylık plan hazırlandığını ilk defa görüyorum bu arada. Hep aylık hazırlanır) Yarın sabah valiyle görüşmemizden önce özel kalemine verelim. Bir baksınlar" diyor. Sen saatlerce uğraşıp bir şekilde sabaha hazır ediyorsun. Sabahleyin "Hazırladın mı? Aslansın kaplansın. Pazartesi beraber üstünden geçer haftaya veririz"  LAN BEN BUNU NİYE HAZIRLADIM O ZAMAN??? Sorunca da "Ya kusura bakma. Bir yemek ısmarlarım barışırız"

Patron çalışan ilişkisinin arkadaş ilişkisine dönmemesi şart.

Aceace tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

20 dakika önce, marksman dedi ki:

En son patrona itiraz ettiğimde 'bıdı bıdı yapma kral, kalıbının adamı ol işini yap' dedi.

Seneye kurtlar vadisine geçiyoruz.

iyi , ben seni bu kadar kursundan kurtardim ulan diyip avcundan mermileri yere atabilirdi,sonra bide mermileri yerden toplamak zorunda kalirsin fln is bi dunya.

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Aceace dedi ki:

Abi öyle olmuyor işte. Seninle "arkadaş" olduğu için gece 11.30'da arayıp "Çağlarcığım zahmet olacak ama X hesabının önümüzdeki 3 aylık sosyal medya planını hazırlar mısın?(3 aylık plan hazırlandığını ilk defa görüyorum bu arada. Hep aylık hazırlanır) Yarın sabah valiyle görüşmemizden önce özel kalemine verelim. Bir baksınlar" diyor. Sen saatlerce uğraşıp bir şekilde sabaha hazır ediyorsun. Sabahleyin "Hazırladın mı? Aslansın kaplansın. Pazartesi beraber üstünden geçer haftaya veririz"  LAN BEN BUNU NİYE HAZIRLADIM O ZAMAN??? Sorunca da "Ya kusura bakma. Bir yemek ısmarlarım barışırız"

Patron çalışan ilişkisinin arkadaş ilişkisine dönmemesi şart.

sadece forum postlarindan karakter analizi yapmak istemiyorum ama sen baya baya iyi niyetli bir arkadasa benziyorsun

gereginden fazla 

Sosyal ağlarda paylaş

bence 11.30 da verilen isi gotunuzle yapmaniz lazim , hatta yapmayin , sonra patron `ha tmm pzrtesiye bakariz` dediginde yine ayni tepkiyi verin ama, gece 3e kadar niye oturdum ben fln diyin

ne bu hirs ne bu calisma aski, mikrosoftun sahibi mi olcaksiniz abi sakin olun ya.

zaten is-uyku vs cikinca insana kalan gunde 4 saat,onu bi yemek karsiligi satmak nedir lol

patron cok zekice kendini fahri kanka pozisyonuna sokmus,oyle ister firsati olsa biz bir aileyiz fln cekcek,cunku boyle yavsakliklara izin veriyor kanka olmak,bu tuzaklara dusmek kolay ama uyanik olmak lazim

abi bi kere ambulans soforu fln degilsen,11de patron aradiginda UYU yahu UYU

cok basit seyler bunlar yahu , koca koca adamlarsiniz dusmeyin bu oyunlara

DoGMeaT tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

keke su saatten sonra sevgi ask yalan olur. op elinden geleni yapiyor olmuyorsa kendisini daha fazla ezdirmesinin bir manasi yok. karsi taraf da bunu cok iyi bildiginden cok rahat, biraz rahati kacsin. benim patidasim fellik fellik ev arayacak is yogunlugunda ozel sektorde, ex wife kamuda keyfine bakacak.. olmaz abi op ezdirmesin kendini, seviyodur deger veriyodur eyvallah ama bu noktadan sonra kendi icin yasayacak.

Sosyal ağlarda paylaş

Tum basligi okudum, tum yaptiklari (fotolari cope atmak nedir ya) vegan olalim demis olmasinin da ortaya cikmasi ile ex-yengenin senin gibi naif ve iyi yurekli bir adami haketmedigine kanaat getirdim.

Issizlik konusu gecmisi hatirlatti. Bu sene basinda issiz bir donem yasadim, mesajlastigim kizin bana en fazla ilgi gostedigi donem o olmustu hatta ben de helal olsun iste zor zamanda yaninda olan bir insan diyordum. Sonra is buldum, bir kac ay sonra kut diye bitti o sanal iliskimiz. Acaba ben de `yuzup yuzup kuyruga gelemeyenler` kulubu basligi mi acsam 

Aket-Atum tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

@vivavale Özelde yav. 8 seans otizm/dawn/zeka geriliği (geri zekalı demiyorlar) olan çocuklarla uğraşıyor. Bazen dayak yediği bile oluyo çocuklardan.

@inyormaynd Diyom ya tuhaflar. Patronum olmasa oturur saatlerce geyik yaparım ama "patronluk 101" dersini almadığı için sıkıntı çıkıyor. Kendisi vakti zamanında Intel'de bilgisayar mühendisiymiş. Bir anda kendisi ve eşi sosyal medya fenomenine dönüşünce işlerini bırakmışlar. Ajans, gezi, turizm vsvs...

@DoGMeaT Şey sıkıntı. Şu anda Çukurova Kalkınma Ajansı ile birlikte çalışıyoruz ve hayatımda gördüğüm en saçma bürokrasi ile mücadele ediyoruz. Mesela benle ilk olarak temmuzda görüşmüşlerdi (kazadan 2 gün sonra). "Kolum kırık işe başlayamam" demiştim. Patron ise "Sorun yok zaten Adana'dan bize sözleşmeyi göndermeleri aylar alacak" demişti. Hakkatten de öyle oldu. Kolum düzeldi, işe girdim sözleşme hala gelmemişti. O yüzden bu tarz abuk subuk bürokrasiyi vali/ajans başkanı/yönetim kurulu başkanı vs. gibi kişilerle doğrudan görüşüp atlatmak daha iyi oluyor. 

Ha vali görüşcem diyip görüşmezse ya da patron vali ile görüşçez diyip görüşemezse oturup uğraştığınla kalıyorsun.

Malum evin oturma odasının fotoğrafını çektiydim. 

Spoiler

Rv5BUd.jpg

1.5k için fazla iyi. Diğer odaları falan da çok güzel ama... 15 ocak'a kadar kuzende kalamam çünkü kuzen Anadolu'da oturuyor. Benim gece 12-1 arası işten çıkınca Taksim'den Küçükbakkalköy'e gitmemin imkaaağnı yok. (Bir de kuzen dememe bakmayın benden 15-20 yaş büyük)

Sarıyer'e bakmamın nedeni de Taksim'den gece yarısından sonra Sarıyer'e 2 farklı otobüsün olması. Zaten havalimanı otobüslerini saymazsan toplamda Metrobüs + 6 hat çalışıyor. 6 hattın 2'si Sarıyer - Taksim ?

Spoiler

34G Beylikdüzü-Söğütlüçeşme,

15F Beykoz Kadıköy,

11ÜS Sultanbeyli-Üsküdar,

130A Deniz Harp Okulu-Kadıköy,

17 Pendik-Kadıköy,

19S Yenidoğan/Sarıgazi-Kadıköy,

25G Sarıyer-Taksim,

40 Rumeli Feneri/Garipçe-Taksim, 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...