Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boşananlar kulübü

Aceace

Öne çıkan mesajlar

mucize olsa neden 6 milyar insan var mk dunya ustunde ya. su anneligi dunyanin en tassakli olayi gorme huyu nerden geliyo cozemedim.hadi firma bebek malzemesi satiyo eyvallah yapsin propoganda da, cocuk doguran kendini dunyanin hakimi zannetmesin artik

Esh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

çocuğun olayı da max 10 sene ilk başlarda tabii güzel, onun kokusu falan... sonra ergenleşip okul dertleri başlayınca anne baba da yavaştan uzaklaşıyor. zaten üni'den sonra artık iş hayatına atılınca sanki aile yokmuş gibi ?

Dünyanın en gereksiz masrafı aslında ama işte güdüler... 

bu arada ofiste 2 erkek 14 kadın var. Kadınlardan 5'i boşanmış. 2 tanesi çocuklu. Çocuklular resmen yeniden doğmuş. Çocuksuz olanın zaten umrunda değil daha evlenmem yaşarım bu hayatı modundalar.

Sosyal ağlarda paylaş

Öyle bir araştırma vardı ABD'de yapılan, çocuksuz çiftlerin çocuklulara göre daha mutlu olduğu ile ilgili. Hiç çocuğu olmayanlar tek çocuklulara göre ve tek çocuğu olanlar iki çocuklulara göre daha mutluymuş. Hiç çocuğu olmayanlar daha çok para biriktirebiliyormuş, kendilerine daha çok vakit ayrıabiliyormuş.

Çocuk sahibi olanlar sadece ilk sene peak bir mutluluk yaşıyorlar daha sonra bu durum inişe geçiyormuş vs vs vs.

Law tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Esh dedi ki:

mucize olsa neden 6 milyar insan var mk dunya ustunde ya. su anneligi dunyanin en tassakli olayi gorme huyu nerden geliyo cozemedim.hadi firma bebek malzemesi satiyo eyvallah yapsin propoganda da, cocuk doguran kendini dunyanin hakimi zannetmesin artik

reklam iğrenç hakikaten ya bütün klişeleri işaretlemişler. BÜTÜN DÜNYA BENİM ÇOCUĞUMUN ÖNÜNDE DİZ ÇÖKSÜN TEK ÖNEMLİSİ BEBEĞİM kafasının gadasını okşamışlar. kitleye başarılı reklam ama.

Sosyal ağlarda paylaş

Anneler öyle hissetmese tür olarak bu kadar başarılı olamazdık yalnız. Her batında 1.1'in altında yavrulayabiliyor insan dişisi, öyle saldım çayıra mevlam kayırayla değil nurturingle hayatta kalıyorsun. Ki görüyoruz gayet de başarılı bi evrimsel süreç.

Bide gold sen son şikayet edecek insansın ya bundan, aksi takdirde doğar doğmaz cami kapısını geçtim belediye çöpüne atarlardı seni.

Sosyal ağlarda paylaş

Sayfa 6ya kadar geldim.

keske yasalar "benim malim bana, senin malin sanadir" guzelliginde olsaydi.

cok aglamaya gerek kalmadan "s.gtt" demeliydin sadece. "cumle kurmaktan acizsen benim yapabilecegim bir sey yok. zihinsel engellilere yardim eden bir arkadasindan cumle kurma dersi almayi denesene... belki o zaman 'ya ben bisi soyleyecegim, galiba ben cocuk istiyorum. bu konuyu konusalim mi?' gibi basit bir cumleyi kurabilirdin"

demeyi de unutmamaliydin tabii.

ya bu arada derdiniz tasaniz varken kopegin hastaligini bilmem nesini dusunmek ne ya?

uyutun onu da ciksin aradan.

Sosyal ağlarda paylaş

54 dakika önce, dasaaa dedi ki:

Sayfa 6ya kadar geldim.

keske yasalar "benim malim bana, senin malin sanadir" guzelliginde olsaydi.

cok aglamaya gerek kalmadan "s.gtt" demeliydin sadece. "cumle kurmaktan acizsen benim yapabilecegim bir sey yok. zihinsel engellilere yardim eden bir arkadasindan cumle kurma dersi almayi denesene... belki o zaman 'ya ben bisi soyleyecegim, galiba ben cocuk istiyorum. bu konuyu konusalim mi?' gibi basit bir cumleyi kurabilirdin"

demeyi de unutmamaliydin tabii.

ya bu arada derdiniz tasaniz varken kopegin hastaligini bilmem nesini dusunmek ne ya?

uyutun onu da ciksin aradan.

İşte öyle açıkca konuşamıyorlar ve söylemiyorlar her şey daha çirkin bir hal almasın diye ayrıca zaten gereği de yok artık karşında ki kişye bir değer vermiyorsan niye anlatayım ki ? İçimde bir şüphe yoksa ve kendimden eminsem dümdüz devam eder bitiririm.  Zaten mecut durumda eşi gelmiş anlaşmalı boşanma istiyor başka da bir şey istemiyorsa her şey çok net artık o kadın seni istemiyor. Bir hanım iş arkadaşım eşinden boşanmaya çalışıyordu  ve eşine böyle bir arada bir derede laflar ediyor seni istemiyorum artık bitti, sıkıldım gibi adamı anlşamalı boşanmaya zorluyor hır gür çıkmadan, hatta eşi tamam değişirim bir sorun yok vs vs çok çabaladı ama işin garibi adam esas nedeni bilmiyor.

Bu hanım kişi bana gelip esas nedenleri anlatıyor, aslında sebep basit adamdan bıkmış artık, eşi zaten işi gereği şehir dışında, kendisiyle ve çocukları ile yeterince ilgilenemiyor yani ilgileniyor ama yetersizmiş vs vs vs kısaca biizm hanım kişisi çoktan kararını vermiş,  ona da  bunları anlatsan seni hemen boşar dedim yani adama söylemesi gereken şeyleri bana gelip anlatıyor ve bunları o adama anlatsa biliyorum mümkün değil devam etmez. Ve aynısını söyledi bana, bunları ona söylesem ne değişecek sadece her şey daha çirkinleşecek, ben zaten kararımı verdim dedi o kendince şu an bir şeyler yaptığını sanıyor ama nihayetinde kabullenmeye çalşıyor sadece dedi :). 

Sonunda anlaşmalı boşanmayı koydu önüne kimse bir şey istemedi gayet medenice ayrıldılar.

Law tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

10 dakika önce, dasaaa dedi ki:

bir taraf ayrilmak istiyorsa yapilmasi gereken "ok" diyip parayi bi sure eskorta gommek. anlasmali ise zaten samda kayisi.

herkesin seyine kimse seyedemez altin ayi... yine de malliginin bir siniri olmali.

abi ben de onu diyorum işte, sonu belli bir yolda olan anneni babanı uyut çıksın aradan, madem o kadar pragmatiksin. artan zaman ve paranı eskorta gömersin. ben eş için demedim köpek için dedim zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, dasaaa dedi ki:

kopek uyutulur, normal bir sey.

olumcul hasta imis. temiz son hayvan icin.

normal kime göre normal ya? ötenazi diye de bir şey var, bazı milletler için o da normal mesela. 

hayvanı yaşatabildiğin yere kadar yaşatmaya çalışırsın, inanılmaz acılar çeker, ha o zaman düşünürsün de hayvanı uyutun çıksın aradan dersen kafana yersin böyle cevabı. boşuna sinirlenme yani.

Sosyal ağlarda paylaş

lol, otenezi insanin kendi kararina bagli olan ve de aslinda her ulkede olmasi gereken bir konu.

ki bu konu kisinin kendisine bagli. ben olumcul bir hastaliga yakalansam kendim icin isterim.

ancak kopeklere su anda bu konuda soru sorma imkanimiz yok. swh.

en temizi kopegi uyutmak. benim kopegim olmus olsa aci cekmesine gerek kalmadan aradan cikartirim.

temiz olur.

Sosyal ağlarda paylaş

harbiden öyle mi ötenazi? süper aydınlattın ya. demek istediğimi anlayacak kadar zekaya sahip olduğunu varsayarak devam ediyorum.

hayvan ilaçlarla falan yaşayabiliyor şu an, yaşamsal fonksiyonlarını sürdürebiliyor. ha hastalık öldürebilir sonuçta insanı da köpeği de. 

"aradan çıksın"ı masumlaştırmaya çalışmışsın da yine olmamış. orada vurguladığın siz işinize bakın hayvan aradan çıksındı. salak değil kimse. 

Sosyal ağlarda paylaş

11 dakika önce, dasaaa dedi ki:

lol, otenezi insanin kendi kararina bagli olan ve de aslinda her ulkede olmasi gereken bir konu.

ki bu konu kisinin kendisine bagli. ben olumcul bir hastaliga yakalansam kendim icin isterim.

ancak kopeklere su anda bu konuda soru sorma imkanimiz yok. swh.

en temizi kopegi uyutmak. benim kopegim olmus olsa aci cekmesine gerek kalmadan aradan cikartirim.

temiz olur.

His dog teaches him new tricks.

akirafes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, Laraken dedi ki:

"aradan çıksın"ı masumlaştırmaya çalışmışsın da yine olmamış. orada vurguladığın siz işinize bakın hayvan aradan çıksındı. salak değil kimse. 

masumlastirmak?

benim hayvanim olsaydi ben aradan cikartirdim. bunu masumlastiracak kotu bir sey olarak gormuyorum.

aslinda o kadar stresli bir ev ortaminda cok daha onceden yapmis olurdum.

cok da basarili bir hareket olurdu.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...