Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boşananlar kulübü

Aceace

Öne çıkan mesajlar

14 saat önce, Aceace dedi ki:

Şu sıralar Sarıyer'de ev bakıyorum. Genelde "Sarıyer'de ne işin var, başka bir yere taşın. Karşılaşırsınız kötü olursun" falan diyor arkadaşlarım ama yok yav. Aralıktan itibaren Taksim'de çalışacağım ve Sarıyer'den Taksime Otobüs>Metro ile gayet rahat ulaşabilirim. Hem buralar ferah. Ben sevmiyorum İstanbul'un kalabalık mahallelerini. Tek sorun artık tek başıma kalacağım için daha ucuz bir ev bulmam gerekiyor. Sarıyer'de de ucuz ev dediğin zaman direk gecekondu gösteriyorlar. Şöyle diyeyim. 45 m2 bir gecekonduya 1500 lira çektiler. WTF dedim. Gecekondu derken abartmıyorum bu arada. Bayaa literally gecekondu... Bir yandan çalışırken bir yandan nasıl ev bulacam hiç bir fikrim yok. Bu hafta ya da ennnn geç haftaya pazartesi evden çıkmış olmak istiyorum. 

koç üni + maslak'ta yaşayan beyaz yaka popülasyonu nedeniyle sarıyer aşırı revaçta, merak ettim baktım da hakkaten köpek bağlasan durmayacak dairelere 1.500 lira demişler, beşiktaş'a bağlamış o konuda.

illa sarıyer olsun gibi bir derdin olmaz ise bahçelievler'i tavsiye ederim, taksim'e sarıyer'den daha yakın (dolmuş/marmaray/otobüs/metrobüs) ve sakinlik/temizlik açısından en az sarıyer kadar iyi bir semt. 

14 saat önce, Aceace dedi ki:

Mesela ne pahasına olursa olsun kısa süreli dahi olsa işsiz kalmamam gerektiğini çok iyi öğrendim.

senin özelinde olan birşey değil bence her erkek için geçerli bir konu zaten, red pill falan diyecem de bu konuları savunan tayfa genelinde baya cringe/ezik. kadın-erkek ilişkisi = koşullu sevgi, en sadığı bile, evli olanlar dahil, kendini iş ortamında/arkadaş ortamında buluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

17 saat önce, Aceace dedi ki:

Şu sıralar Sarıyer'de ev bakıyorum. Genelde "Sarıyer'de ne işin var, başka bir yere taşın. Karşılaşırsınız kötü olursun" falan diyor arkadaşlarım ama yok yav. Aralıktan itibaren Taksim'de çalışacağım ve Sarıyer'den Taksime Otobüs>Metro ile gayet rahat ulaşabilirim. Hem buralar ferah. Ben sevmiyorum İstanbul'un kalabalık mahallelerini. Tek sorun artık tek başıma kalacağım için daha ucuz bir ev bulmam gerekiyor. Sarıyer'de de ucuz ev dediğin zaman direk gecekondu gösteriyorlar. Şöyle diyeyim. 45 m2 bir gecekonduya 1500 lira çektiler. WTF dedim. Gecekondu derken abartmıyorum bu arada. Bayaa literally gecekondu... Bir yandan çalışırken bir yandan nasıl ev bulacam hiç bir fikrim yok. Bu hafta ya da ennnn geç haftaya pazartesi evden çıkmış olmak istiyorum. 

tarabya ve istinye'ye bak -bonus olarak da kabatas ve arnavutkoy-

ayrica sariyer neymis? (koc univ mezunuyum)

karsida kuzguncuk.

sariyer neymis demis miydim?

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, sipeyskeyk dedi ki:

Bir de İzmir'e gel, buluşma yapalım, içelim. Llama da gelir, seni ortamlara sokar :)))

İzmir'e kesin gelcem zaten. Bir haftasonunu ayarlariz bulusuruz. Yemisim @Llama 'nin ortamlarini. Ortamda cok hatun var falan diye geziyo ama ortamindaki hatunlardan 2 tanesi benim gastecilikte sinif arkadasimdi. Cok eglenmistim sdfsf.

@bonesoul Ya hayat bu. İssizlik olur. Benim demek istedigim issizlik cok kotu bir sey. Bir an once issizlikten cikamazsan uzerine yapisiyor. O anlamda seettiriyorum.

24 aralik'a tarih verildi. GGNORE!

Sosyal ağlarda paylaş

37 dakika önce, Aceace dedi ki:

Ayrica kiralar sacma sapan olmasa sariyer candir. Tamam 1500 liraya yali dairesi tutamayacagimi ben de biliyorum da direk gecekondu gosteriyolar tasak gecer gibi.

2012-2014 arası koç'ta master yaparken, yeni yapılan evlerin kiraları o kadardı. Şimdi almış başını gitmiştir. Bir de 1+1ler, küçük m2li evler falan üniversitenin öğrencilerine kitlenme amaçlı yapıldığı için çok pazarlık şansı da bırakmıyolar.

Sosyal ağlarda paylaş

Bir arkadaşimda boşandı (ikinci evliliği) adam birde gariban falan da değil oldum olası konyanın yerli zenginlerinden.başarılı her konuda (bildigim kadariyla) ve adamın babası kiritik seviyede kanser bu aralar.buna rağmen bir takim olaylarla terk edildi adam.ne diyim hayırlılarla karşılaşalım

Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, Aceace dedi ki:

İzmir'e kesin gelcem zaten. Bir haftasonunu ayarlariz bulusuruz. Yemisim @Llama 'nin ortamlarini. Ortamda cok hatun var falan diye geziyo ama ortamindaki hatunlardan 2 tanesi benim gastecilikte sinif arkadasimdi. Cok eglenmistim sdfsf.

@bonesoul Ya hayat bu. İssizlik olur. Benim demek istedigim issizlik cok kotu bir sey. Bir an once issizlikten cikamazsan uzerine yapisiyor. O anlamda seettiriyorum.

24 aralik'a tarih verildi. GGNORE!

ben ne zaman dedim la çok hatun var diye

siz abartıyorsunuz hem kimmiş o hatunlar gazatecilik okuyanlar genelde çikin kadınlar oluyor

kızıl saçlı koministler

Sosyal ağlarda paylaş

İtalya'da 5 yıl öncesine kadar(5 yıl önce değişti bu) boşanırsan yeniden evlenmek için 3 yıl beklemen gerekiyordu.

İtalya'da aile birliği kutsal olarak kabul ediliyordu. Familia Christiana. Kadın hamile ise geçerli idi bu. 

Türkiye'de sanırım 300 gün şuan süre. Eğer boşanırsa kadın 300 güne kadar evlenemiyor. 

Bu eğer kadın hamile ise geçerli.  

akirafes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

birde evliligin yasal olarak yurtdisinda kolaylik sagladigi yerler var. Or. Mortgage la ortak ev alim proseduru daha puruzsuz isliyor (Danimarka), cocugun oldugunda pasaport daha cabuk cikiyor (Yunanistan). Ilk evliliginden yada beraberliginden olan cocuga, yeni evli oldugun esini yasal ebeveyn olarak atayabiliyorsun (Danimarka).

Kisacasi kanun onunde evliligin beraber yasamaktan daha cok gecerliligi var.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...