Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boşananlar kulübü

Aceace

Öne çıkan mesajlar

böylelerini bulunca hata kızda değil sizde olduğunu idrak edin artık. yanlış seçim yapmışsınız hata sizde kızda değil.

ayrılıp acı çekenlere benim genel tavsiyem şudur; dünyada o kadar çok güzel, o kadar çok iyi insan var ki... o insanların daha iyisinden ÇOK FAZLA var. üzmeyin kendinizi gerçekten. 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Fistan dedi ki:

böylelerini bulunca hata kızda değil sizde olduğunu idrak edin artık. yanlış seçim yapmışsınız hata sizde kızda değil.

ayrılıp acı çekenlere benim genel tavsiyem şudur; dünyada o kadar çok güzel, o kadar çok iyi insan var ki... o insanların daha iyisinden ÇOK FAZLA var. üzmeyin kendinizi gerçekten. 

25lerindeysen COK FAZLA var da, artik 30+ insan icin cok fazlalarin cok fazla bir kismi ligten cikmis oluyor maalesef.

Sosyal ağlarda paylaş

Herkes evlenip çocuk yapmak zorunda değil, üremek seçime bağlı bir durum. Şahsen böyle bir istek yoksa evlenmeye gerek de yok. Evlilik mülkiyet düzenleyici bir kurumdan ibaret. Her an sarpa saracak onca ihtimal varken büyük risk. 

Şahsen ülke bürokrasisini hayatımda minimumda tutmaya çalışıyorum, geçtiğim evliliği ve sonrasını...

Toplumsal bilince uymak zorunda da değilsiniz, anlamıyorum Patileri, lafta herkes courage wolf, konular melodram. Hormon torbası tepkileriyle bulaşmayın bu mevzulara, aklınız başında artılarını eksilerini tartsanız, yakınından geçmezsiniz zaten... 

Sizi strese sokan, yoran, hasta eden mevzuları kesin kopartın. Gri alan diye idare etmeyin, kanser eder. Hiçbir şey, sağlığınızı bozmaya değmez.  

Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuda bir abimin lafı var.misafirlikte önüne karışık kuruyemiş tabağı getirirler ya hani.önce antepfıstığı,kaju,badem gider sonra fındık,tuzlu fıstık.sonlarda taş gibi beyaz leblebi,içi açılamayan antep fıstığı işde biz o süpriz antep fıstıklarına ve taş gibi sert leblebilere kaldık der.asdfgs

Sosyal ağlarda paylaş

20 saat önce, vivavale dedi ki:

cocuk yoksa,trip cekemem, daha iyisini bulabilirim diyorsan blofe blof sert yap.

Ayrica cok ozur biraz duz yazacagim. malesef TR gercekleri bunlar;

Esin ogretmen ve sen daha cocugu kucagina vermemissin, dunyanin en rahat isi cok bol zamani var, skılıp sana saracak zaman bulamaması lazım.

Eşim öğretmen ama rehabilitasyon merkezinde öğretmen(otizm, dawn, zeka geriligi vs.) İsi assssssssssssiri zor. Oyle boyle diil. Üstüne yüksek lisans yapiyor. Tezi yetistirmeye çalışıyor.

Yani rahatligin tam tersi. Ben onun yerinde olmayi hayal bile edemiyorum.

Bu arada su hale gelmemizin sorumlusu benim. Hani kezban falan degil benim hatun. "Hic bir zaman şöyle pahali hediye al böyle tektas al" moduna girmedi. Kezbanliktan ziyade, benim işsizligimin biraz fazla uzun surmesi ve malum cocuk mevzusu bizi bu hale getirdi.

Neyse ki Mersin'de sürekli bir seyler ile ugrasmak zorunda kaliyorum. Kazara bos kalsam hemen kafamda kurulmaya baslicam.

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, Mino dedi ki:

Herkes evlenip çocuk yapmak zorunda değil, üremek seçime bağlı bir durum. Şahsen böyle bir istek yoksa evlenmeye gerek de yok. Evlilik mülkiyet düzenleyici bir kurumdan ibaret. Her an sarpa saracak onca ihtimal varken büyük risk. 

Şahsen ülke bürokrasisini hayatımda minimumda tutmaya çalışıyorum, geçtiğim evliliği ve sonrasını...

Toplumsal bilince uymak zorunda da değilsiniz, anlamıyorum Patileri, lafta herkes courage wolf, konular melodram. Hormon torbası tepkileriyle bulaşmayın bu mevzulara, aklınız başında artılarını eksilerini tartsanız, yakınından geçmezsiniz zaten... 

Sizi strese sokan, yoran, hasta eden mevzuları kesin kopartın. Gri alan diye idare etmeyin, kanser eder. Hiçbir şey, sağlığınızı bozmaya değmez.  

Evliliğin iyisi olur; ama kusursuzu olmaz.

François de La Rochefaucauld

...
DURUM
Medeni hukuk?!
Neo Evlilik?!
"Çocuk yapmak" nedir ne değildir?!
El cevap:
Üremek seçime bağlı bir durum.
Şahsen böyle bir istek yok diyor isek, o v'akit soru şu:
Evlenmeye gerek var mıdır?
Nüans?

Bir başka soru:
Toplumsal bilince uymak zorunda mıyız?!
Yani?!
Herkes "cesaret kurdu" imajı çiziyor vs.vs.
Hasılı:
Aslında hiçbiri öyle değil.

Sözün özü:
Bulaşmayın bu mevzulara, artı eksi tartsanız yanından geçmezsiniz zaten.
Nüans?!
Tükiye'deki durum malum.
Vs vs.

Ezcümle:
Sağlığınızı bozmaya değmez.
Nokta.

Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, senko dedi ki:

25lerindeysen COK FAZLA var da, artik 30+ insan icin cok fazlalarin cok fazla bir kismi ligten cikmis oluyor maalesef.

Olm git yine 25'lik kız bul. 25 yaşında bir erkeğin 25'lik kızı tavlamasından daha kolay senin 30'lu yaşlarda tavlaman.

Bir de siz nasılsanız karşınıza da öyleleri çıkıyor; ruh hastasıysanız, ruh hastası... O yüzden düzgün birisini aramaya başlamadan önce kendinizi düzeltin.

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, Frostbite dedi ki:

Bu konuda bir abimin lafı var.misafirlikte önüne karışık kuruyemiş tabağı getirirler ya hani.önce antepfıstığı,kaju,badem gider sonra fındık,tuzlu fıstık.sonlarda taş gibi beyaz leblebi,içi açılamayan antep fıstığı işde biz o süpriz antep fıstıklarına ve taş gibi sert leblebilere kaldık der.asdfgs

olm bunu hıncal uluç bile bi 5-10 sene önce köşesinde yazmıştı o kadar klişe sdfhs

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

1 saat önce, Black-ice dedi ki:

Evliliğin iyisi olur; ama kusursuzu olmaz.

François de La Rochefaucauld

...
DURUM
Medeni hukuk?!
Neo Evlilik?!
"Çocuk yapmak" nedir ne değildir?!
El cevap:
Üremek seçime bağlı bir durum.
Şahsen böyle bir istek yok diyor isek, o v'akit soru şu:
Evlenmeye gerek var mıdır?
Nüans?

Bir başka soru:
Toplumsal bilince uymak zorunda mıyız?!
Yani?!
Herkes "cesaret kurdu" imajı çiziyor vs.vs.
Hasılı:
Aslında hiçbiri öyle değil.

Sözün özü:
Bulaşmayın bu mevzulara, artı eksi tartsanız yanından geçmezsiniz zaten.
Nüans?!
Tükiye'deki durum malum.
Vs vs.

Ezcümle:
Sağlığınızı bozmaya değmez.
Nokta.

tsısı

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...