Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

i5 9600k %100 cpu kullanımı

topsakallihitler

Öne çıkan mesajlar

windows'da power management ayarlarini yapmayi unutmus olabilir misin?

full performance / ryzen power management.

+

BIOS'da ram timing / cpu power vs. de ayarla tabi.

+

delid dusun derim. (bende 8600K delidli 5.0ghz'de 1 senedir)

Spoiler

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, topsakallihitler dedi ki:

bendeki sorun o fpslerde değil. batman arkhamda sabit 60 alamıyorum mesela. şehir içinde uçarken falan stutter oluyor. witcherda da novigrada falan gidersem oluyor. ama 150 fpsleri rahat veren donanımların bu fpslerde takılması bana garip geldi. 

oyunları açtıktan sonra, direkt oyun exe'sinin prioritysini "above normal" yapmayı denesene bi. bende BFV'de sorun vardı bunu yapınca hiçbir sorun kalmadı. (elim değmişken kökliyim dersen bu sefer mouse input falan kasılıyor ama above normal yeterli )

windows-10-change-priority-of-a-process.

goldbären tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

selamlar,

windows ayarlarını ve görev yöneticisinden priority ayarlarını denedim. çok bir sonuç etkilemedi. overclock falan hiç anlamadığım için anakarttan gaming boost özelliğini açtım. o azalttı sıkıntıları. 

üstte de yazmışlardı bu oyunlardaki iyi optimize edilmemiş ayarları kapatınca da baya fark etti. enhanced rain vs gibi bir iki ayar var. onlar çok fark etti. kuruntu yapmışım biraz, cpuda bir problem yok diye tahmin ediyorum. tabi bu internet benchmarklarının(100-200 fps) yanına yanaşmam mümkün değil. 1080p sabit 60 için şimdilik iyi durumdayım ama.

yardımlarınız için de çok teşekkür ederim hepinize.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...