Jump to content
Komutan

Crusader Kings 3

Öne çıkan mesajlar

§ 06 Eyl 2020, 09:12

malesef scaling cozemiyor. bazi pencerelerde en veya boy sabit oran. scaling degisince pencere ici satir yuksekligi degisiyor, daha fazla bilgi sigiyor fakat ayni miktarda yer kapliyor.

belki modderlar cozer. auto-pause icin de oradan yardim lazim. secimli npc event disinda auto-pauselayan bir sey yok galiba. 

arcane tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 09 Eyl 2020, 00:05

💘

The upcoming patch (release date TBD) is a mix of improvements that didn’t make it into the release

(including some really fancy UI upgrades!),

and bug fixes based on your feedback. Patch notes will be posted closer in time to when the patch will be released

https://www.crusaderkings.com/news/dev-diary-41-a-grand-thank-you?utm_source=twitter-owned&utm_medium=social-owned&utm_content=post&utm_campaign=crki3_ck_20200908_cawe_dd

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 09 Eyl 2020, 06:44

ya ben beceriksiz olabilirim de bir şey sorucam

notificationları eski sistem gibi yukarda ayrı ayrı gosterme seceneği var mı

4 7 3 9 2 yazıyo her seferinde tıklayıp bakmaya calısıyorum icine

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 09 Eyl 2020, 06:46

Paradox un grand strategy oyunlarını 1 yıl sonra oynamak gibi bi huy edindim. Mutluyum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 09 Eyl 2020, 08:27

Aslında çok yanlış değil. Özellikle CK2 den sonra CK3 çok yavan geliyor. CK2 dediğin şey aslında Birthright RPG'nin tarihsel versiyonu gibiydi. Yeterince event olmayınca, yeterince farklılık olmayınca, zaten combat sistemi kötü oyun çekilmiyor. Ben geçmişte de demiştik CK2 de ne yaparsan yap olay ordu sayısı. Sayın fazlaysa yeniyosun işte.

1 saat önce, Dragonutopia dedi ki:

Paradox un grand strategy oyunlarını 1 yıl sonra oynamak gibi bi huy edindim. Mutluyum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 16 Eyl 2020, 08:41

Bu arad aoynayan varsa deişik bir başlangıç isterse:

Italyanın kuzeyinde 1066 startında count ugo diye bir karakter var bolognada

hiç bir özelliği olmayan random bir karakter ama tek artısı şu

hemen yanında bulunan kontes bekar

karakter random olduğu için 1 2 restartla yüksek education(romance) ya da intrigue(seducer yakalarsanız kontesi hamile bırakıp  cocugu bastard olarak legitimaze edip direk kontesin malına cokme sansınız var

kontessizle kesinlikle evlenmiyor ben cok denedim ama hamile bırakıp erkek cocuk olursa direk heir oldugundan sizde intahar edip aileyi devam ettiebiliyorsunuz

kız cocuk olursa biraz daha cetrefilli bu sefer intrigue şart cunku once olursa kontesin erkek cocuklarını sonra da kontesi öldürmeniz gerekecek daha fazla cocuk yapmasın diye ki oda cok zor değil

sonraki güzellikte kontesin malına mulkune coktukten sonra popeun sahip oldugu romagna kırallıgını direk usurp edebilmeniz

bu sayede 1 heri de counttan kinge donusmek cok kolay ve mumkun

ayrıca HRE'nin parcasısınız o yuzden kafada rahat

BonePART tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 16 Eyl 2020, 08:52

Irish olarak başladım. 600'lerde. Bütün irlandayı birleştirdim. Şimdi İngiltere üzerinde çalışıyorum. Bir yandanda yönetim şeklimizi sırf eğlence olsun diye seçimli yaptım. Oy peşinde koşuyoruz 😄 Feudal sisteme geçmek için sürekli olarak kültür basıyorum heryere. Vassallarım, kendi vassalları ile savaş halindeler sürekli. Karışmadan izliyorum. Oğullarıma derebeylik veriyorum ki kavga etmesinler diye. Geçen 5 yaşındaki çocuğum, ayaklanma çıkarmaya çalıştı. yaş küçük diye bişi de yapamadım. Hele bi ayaklansın, mis gibi ezerim onu. Büyüyen ve bana tehdit oluşturan çocuklarımı ordunun başına geçiriyorum. Bir ihtimal savaşta ölürler diye. Eğlenerek ve severek oynuorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 16 Eyl 2020, 08:56

lol ordu ver tabi sorun çıkarabilecek çocuklara, what could go wrong...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 16 Eyl 2020, 09:08

bu zamana kadar hepsi savaşta öldü 😄

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 16 Eyl 2020, 12:42

knightlar kelle koltukta, takir takir harcaniyorlar aksyonda, coluk cocugu knight yaparken iyi dusunmek lazim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 16 Eyl 2020, 12:44
On 09.09.2020 at 04:27, BonePART dedi ki:

Aslında çok yanlış değil. Özellikle CK2 den sonra CK3 çok yavan geliyor. CK2 dediğin şey aslında Birthright RPG'nin tarihsel versiyonu gibiydi. Yeterince event olmayınca, yeterince farklılık olmayınca, zaten combat sistemi kötü oyun çekilmiyor. Ben geçmişte de demiştik CK2 de ne yaparsan yap olay ordu sayısı. Sayın fazlaysa yeniyosun işte.

ben biraz bos buldum ck3u, bolbol 5speed de birseyler beklerken buluyorum kendimi, oyunu biraz demlenmeye birakmak lazim sanki .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 16 Eyl 2020, 13:11
4 saat önce, eregorn dedi ki:

Irish olarak başladım. 600'lerde. Bütün irlandayı birleştirdim. Şimdi İngiltere üzerinde çalışıyorum. Bir yandanda yönetim şeklimizi sırf eğlence olsun diye seçimli yaptım. Oy peşinde koşuyoruz 😄 Feudal sisteme geçmek için sürekli olarak kültür basıyorum heryere. Vassallarım, kendi vassalları ile savaş halindeler sürekli. Karışmadan izliyorum. Oğullarıma derebeylik veriyorum ki kavga etmesinler diye. Geçen 5 yaşındaki çocuğum, ayaklanma çıkarmaya çalıştı. yaş küçük diye bişi de yapamadım. Hele bi ayaklansın, mis gibi ezerim onu. Büyüyen ve bana tehdit oluşturan çocuklarımı ordunun başına geçiriyorum. Bir ihtimal savaşta ölürler diye. Eğlenerek ve severek oynuorum.

Abi 5 yasinda cocuk neyin ayaklanmasini cikariyor, sacma degil mi bu sdf

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 16 Eyl 2020, 13:16

Bulunduğu yerin kültürü nordic. Başlarına gelen oğlumun kültürü Nordic. Çocuğun aklına girip faction kurdurmuşlar. Zaten nordic kültürü kaldırınca, factionda gitti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Yeni Oluştur...