Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ayasofya, Classic Türk Guildi

Misafir kutad

Öne çıkan mesajlar

Türkiyenin en kalabalık online Classic World of Warcraft topluluğu,

Türkiyenin Contenti 10/10 Molten Core, 1/1 Onyxia Oynayabilen tek Türk Guildi olan

“Eu-Ashbringer PvP-Ayasofya” Guildimizde;

Çok sayıda raider arkadaşımızın yedekte oynaması üzerine ikinci 40 man raid programı hazırlanmaktadır.

Bu kapsamda;

1- İlk raid kadromuzda ki class eksiklerinin giderilmesi adına “Raider” (1 Resto Shaman)

2- İkinci 40 Man raid kadromuzun oluşumunu bekleyebilecek ve ilk raid kadromuzda benchte oynayabilecek “Raider” (Her classtan)

3- İkinci 40 Man raid kadromuzun hazırlık süresinde Leveling aşamasında “Social, Member” (Her Classtan)

4- İkinci 40 man raid kadromuzda ihtiyaç duymamakla beraber Phase 3 ten itibaren 20 Man raid takvimi için tercihen;
4a- Diksiyonu düzgün
4b- Online oyun içerik tecrübesi olan
4c- Geçmiş Referansları olan
4d- Raid liderlik tecrübesi ve başarıları olan
4e- 35 yaş ve üzeri (1- Raid Leader)
Alınacaktır.

Yönetim kuralları ve idari yapı
https://drive.google.com/file/d/1TZDnue-_6xL-IlEtOal23jeaPjEIyjEB/view?usp=drive_open

Loot kuralları ve Dkp Sistemimi
https://drive.google.com/file/d/1KN2INOqjkILqBi8LskuWBBNKH0eQjgsI/view?usp=drive_open

“Raider, Member, Social” Başvuru formu
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdj9iWF-YBElEVtQwxEQutNjBoTwqCFS6KXFTdrKuJ4CB4G7w/viewform

Discord adresi: https://discordapp.com/invite/bPdJgxS

Not: Forum üzerinde "Ayasoyfa WoW Classic Guild" konu başlığı açan arkadaş üyemiz veya yöneticimiz değildir. Guild yapımızda yoktur.

Sosyal ağlarda paylaş

12 dakika önce, -Deno- dedi ki:

Madem ikinci konuyu açıyorsunuz ilkini kilitliyorum.

Teşekkür ederim. ilk konuyu açan arkadaş guild yapımız içerisinde değildir. kendisini tanımıyoruz. forumdaki tek konu başlığımız budur.

Sosyal ağlarda paylaş

Serverımızda bulunan isveçli "Sjukt Lokalt" Guildi ile
1-World PvP konusunda ortak haraket edilmesi
2-World Bosslar konusunda ortak haraket edilmesi
3-Uniq recipelarını paylaşımı konusunda ortak haraket edilmesi
Konularında bir ön anlaşma yapıldı
iki epic craft Dark iron leggings(Uniq-Serverda şimdilik bizde tek) ve Dark iron bacers enchantları da yapılılıp Guild bankamız tarafından,
dün akşamki Ragnaros First Killerini almadan önce hediye edildi.

Serverda bulunan 8/10 Proggresli iki norveçli yerel guildten proggreslerini tamamlayanı ile kısa zamanda istişare yoluna giderek World PvP ve World Boss içeriği üzerine ikinci bir müttefik kazanmayı amaçlıyoruz.

Sosyal ağlarda paylaş

Sizin gibi gençleri Ahn Qiraj ve Naxxramas'ta görmek isteriz..

Aynı ilgi ve güncellemeyi bekliyorum phase 5 ve phase 6'da .. Takip edicem. 

Nerf'ün dibini yemiş instance'lar bunlar. 15 sene sonra progress yapıyoruz diye yazılmaz artık..

Bide bu kadar kasmayın kendinizi.. yani yazdıklarını okuyorum da cümle tamlamalarını falan.. kendinize gelin.

Oyun oynuyoruz, yaşlar 15-20 falan sanırım.. koca koca adamlarsanız ve şu cümleleri kuruyosanız acil psikolojik destek almanız lazım. Adam Nato sözcüsü gibi paragraflar kurmuş usdhfs

ÖN ANLAŞMA FALAN... ASDFHJLASDFHASDHFG

kafayı yemişsiniz beyler.

Sosyal ağlarda paylaş

26 dakika önce, Eternal dedi ki:

Sizin gibi gençleri Ahn Qiraj ve Naxxramas'ta görmek isteriz..

Aynı ilgi ve güncellemeyi bekliyorum phase 5 ve phase 6'da .. Takip edicem. 

Nerf'ün dibini yemiş instance'lar bunlar. 15 sene sonra progress yapıyoruz diye yazılmaz artık..

Bide bu kadar kasmayın kendinizi.. yani yazdıklarını okuyorum da cümle tamlamalarını falan.. kendinize gelin.

Oyun oynuyoruz, yaşlar 15-20 falan sanırım.. koca koca adamlarsanız ve şu cümleleri kuruyosanız acil psikolojik destek almanız lazım. Adam Nato sözcüsü gibi paragraflar kurmuş usdhfs

ÖN ANLAŞMA FALAN... ASDFHJLASDFHASDHFG

kafayı yemişsiniz beyler.

sahi sizin guild ne oldu?

Sosyal ağlarda paylaş

Sorularımın cevabını kendim vereyim hazır klavyeyi almışken kimseye bırakmam. Ucuz ayak oyunlarına eyvallah etmem.

Cevap1: Guildi kuramadınız ki bossları kesesiniz.

Neden?

Burdaki ana faktör contentin eski olması, yeni olması değildir.

Çok kolay olması çok zor olması da değildir.

40 kişilik bir raidi asgari 60 oyuncu ile çevirmek mümkün oluyor sadece bu sebepten başlangıç aşamasında 110 kişi ile yola çıkmak lazım.

Buradaki ana faktör "insan" dır.

200 kişilik topluluklara tek başına "kafayı yemişsiniz" demeyen insan.

iyi oyuncu, kötü oyuncu, genç veya yaşlı yine ülkemizin her kesiminden sizinle birlikte vakit geçirip keyif alacak sizden başka en az 39 insan.

Ben değil biz olmak lazım.

Böyle olmasaydı eminim çok başarılı olurdunuz.

Cevap2: Kıskançlık. Türk dil kurumuna göre kıskançlık, bir başkasında olan maddi ya da manevi bir değerin kişinin kendisinde olmamasından veya kıyaslama yaparak kendisinden/kendisininkinden daha iyi olduğu kanısına varması ya da mevcut olanı daha iyi olana kaptırma korkusu olarak tanımlanabilir. 

Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, Eternal dedi ki:

Kutad , ben hangi guildde oynadım kardeş geçmişte ? 

Hayır, hakkımda ne biliyon sen merak ettim.

Guild'iniz yok ki falan yazıyon bide.. manyak mısın abi.

Kimim ben nerden tanıyon sen beni ?

Böyle olmasaydınız başarılı olurdunuz falan diyo bide haahaha 

On 29.08.2019 at 21:41, Eternal dedi ki:

Selamlar , 

Sevgili komünütü, Burning legion'da başlayan maceramızı magtheridon ile devam ettirdiğimiz eski guildimiz ( since 2006 fdg ) PAIN TRAIN Golemagg'da faaliyete geçmiştir.

Sıra, que, ot bok kısmını bi kenara bırakırsak ki ilerde düzeleceğini umut ederek ;

PVE agırlıklı olmak üzere pvp de bir hayli yapacagımızı düşünerek her classtan arayışlarımız devam ediyor.

Şuanda acı trenimizde 55 kişi bulunuyor ve hala bazı kontuarlarda boş yerlerimiz mevcut.

Overall online şuan 25-30 arasında fakat birçok class'a ihtiyacımız var pek tabiki...

Şunları şunları yaptık, bunu kestik gibi klişle tripleri yazmalara gerek yok zaten hepimiz burdaydık vanilla zamanı boyunca birbirimizi az çok biliyoruz. 

Özetle ; Horde tarafında olup Golemagg'da bulunan arkadaşlar guild'imize katılmak isterse bana buradan özel mesaj yolu ile veya metaphor#2860 veyaaa oyun için paintrain yazıp birilerini bularak officerlar ile görüşebilir. 

Herkese güzel oyunlar diliyorum. 

Sosyal ağlarda paylaş

Tebrikler.
Aşama kaydettiniz.
Genelden özele indiniz.
Eğitiminizi tamamlamak üzeresiniz.
Ben derslerimizi takip ederseniz sizin çok başarılı olacağınıza inanıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

valla dün girdim molten core abooo ne hale gelmiş ya orası.. umarım aynı boku bwl de yemezler! neden bu kadar nerflemişler anlamadım.. 40 kişiye bile gerek yok.. 30 35 kişi topla öyle fire resist falan kasayım flask alayım onları da geç dümdüz gidiyorsun valla 2 saatte ragnaya geldik karma karışık toplama grupla... bwl de boyle olacaksa yazık ederler.. 

Sosyal ağlarda paylaş

Beyler sataşmalar devam edecekse burayı da kitleyelim.

@Eternal, beğen beğenme adamın burada gelip guild'ının tanıtımını yapmaya hakkı var. Daha herhangi bir tartışma bile dönmeden sataşmışsın ilk mesajda. Tartışacaksanız özelden tartışın, guild tanıtımı yapılan topicler'i de pür dikkat takip ettirip kilitlettirmeyin bize.

Sosyal ağlarda paylaş

10 dakika önce, tinu dedi ki:

valla dün girdim molten core abooo ne hale gelmiş ya orası.. umarım aynı boku bwl de yemezler! neden bu kadar nerflemişler anlamadım.. 40 kişiye bile gerek yok.. 30 35 kişi topla öyle fire resist falan kasayım flask alayım onları da geç dümdüz gidiyorsun valla 2 saatte ragnaya geldik karma karışık toplama grupla... bwl de boyle olacaksa yazık ederler.. 

Hocam siz guild kurmuştunuz niye karmakarışık bir toplulukla giriyorsunuz ki? Guildiniz ile girseydiniz ya. Şimdi ben girsem karmakarışık toplulukla ayıp olmaz mı arkdaşlara?

Sosyal ağlarda paylaş

On 12.10.2019 at 08:30, tinu dedi ki:

sotc olarak dinazorlardan oluşuyoruz... 52 yaşında neredeyse dede olacaklar bile var:) şu an kadro olarak 80+ olduk, bu hafta 20 yi bulur 60 sayısı.. herkes türk.. ashbringer de tek türk ally guild biziz sanırım.. manyak gibi hardcore oynayıp end game yapacağız first kill ile en büyük türk guild olacağız dersem komik ve yalan olur.. ? 15 sene önce önceydi onlar.. 

raid yapmak istiyoruz tabi ama esas olayımız eski dinazorlar olarak muhabbet eğlenmek yani acelemiz yok neferian ı ilk defa kesmiycez ?.. ama tabi mc ve bwl göreceğiz şu an 10 üzeri 60 var 2 3 güne 20 kişi falan 60 olur, tahminim 2 hafta sonra başlarız sadece guıld kadrosu ile raid yapmaya.. bakıyorum da bir çok guild başka guildlerle birşelip gidiyor mc yapıyor sonra guild olarak kestik oluyo:).. biz öyle yapmak istemiyoruz, bizde mevcut 60 lar alt taraftakilere yardım ediyor sadece sotc olarak yaparız raidleri.. belki duruma göre bazı eksik classlarda yabancı oyuncuda alabiliriz guilde e duruma göre.. çünkü ally tarafında çok türk yok gibi..

buralardan gelmek isteyen olursa gözünü seveyim rog veya warrior açın.. acaip bir şekilde serverda tank ve rog kıtlığı var.

oyun içi tinu bana mesaj atabilirsiniz..

Tinu#2257 

Sosyal ağlarda paylaş

5 dakika önce, kutad dedi ki:

Hocam siz guild kurmuştunuz niye karmakarışık bir toplulukla giriyorsunuz ki? Guildiniz ile girseydiniz ya. Şimdi ben girsem karmakarışık toplulukla ayıp olmaz mı arkdaşlara?

guıllden sadece ben gırdım zaten ve hevesim kaçtı.. ? neden bu kadar basitleştirmişler anlam veremedim.

bizde karma yapmıyoruz zaten, dün ben boştaydım merak ettim  giriyim bakayım dedim de girdim.. ayrıca bızım acelemiz yok ki 80+ kişiyiz yavas yavas keserız...:)  bizim ekip yaşlı herkes evli çocuklı 40+ adamlarız 15 yıl önceki halimiz yok. anca 2 3 haftaya başlarız direk guıld olarak yapmaya..

bu arada ashbringerda ally tarafında  türk oyuncu çok çok az.. horde tarafında genelde türkler, o yüzden türk oyuncu sıkıntısı var.. genelde bize gelenler bizi daha önce tanıyanlar,  baska serverlarda karakterini bırakıp tekrar başlayan adam çok oldu da öyle 80 kişiye anca çıktık..

yok yani ashbringerda ally tarafında türk yok.. bakalım ilerde belki yabancıda almaya başlarız guıld e eksik classlarda.

Sosyal ağlarda paylaş

Popüler oyun kültüründe oyunlar ilk aylarda gördüğü hiti asla göremiyor tinu hocam biz classic world of warcrafta başladığımızda oyuncu sayısı yıllar yılı artış göstererek ilerledi.

Ne yazıkki şu anda her online oyun için ilk haftalarında olağanüstü bir rağbet, oynama, izlenme oranı sonrasında gün gün düşen oyuncu ve izlenme sayısı ile karşılaşıyoruz. Hızlı tüketiyoruz. 

Ben yinede geçmişe dayalı arkadaşlıklar üzerinden giden bir guild iseniz çok uzun soluklu devam edeceğinize inanıyorum.

Kaldıkı server yapısındaki benzer durumda ki yerel guildlerle anlaşma opsiyonunuzda var.

Hepimiz keyif almak için oynuyoruz. Muhabbet te bir oyun içeriği. Size ve arkadaşlarınıza iyi eğlenceler diliyorum. 

Sosyal ağlarda paylaş

Guild başvuru formumuza "Önemli! - Raid kadromuzda yer yoktur. Guild yapımıza yeni gelen arkadaşların dkp sırasında ilk 30'a giresiye kadarki süreçte kadro dışı beklemesi gereklidir. Kadro dışı !standby bekleyen raider ile kadrodaki raider aynı dkp yi alır. Sabırla bekleyen arkadaşlar süreç içerisinde mutlaka kadroda yer bulabilirler." Metni eklendi.

Sosyal ağlarda paylaş

Eminimki sen ve officer kadrodaki arkadaşların birkaç ay falan oyuna ara verseniz ve sonra oyuna dönseniz yeni content patch ile şu son eklediginiz kurala uyup yeni raide katılmadan sabırla beklersiniz ilk 30 a girene kadar.

AmoRPHouS tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Konu başlığı aquila tarafından Ayasofya, Classic Türk Guildi olarak değiştirildi
  • tarihinde orc_lord tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...