Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlestar Galactica

Yemre

Öne çıkan mesajlar

Walla Turkiye de degilim ben, ama yurtdisinda oynadigim sabit bir bsg grubum var, 3-4 ayda bir toplaniyoruz. Yeni almak isteyenler icin, malesef oyun out of print. Base game genelde 2.elde uygun fiyata bulunuyor ama expansionlar el yakiyor.

Long time traitor mekanigi en iyi oyun su anda, ayni ayarda baskasina denk gelmedim.

Gallant tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 06.10.2019 at 15:53, Gallant dedi ki:

Walla Turkiye de degilim ben, ama yurtdisinda oynadigim sabit bir bsg grubum var, 3-4 ayda bir toplaniyoruz. Yeni almak isteyenler icin, malesef oyun out of print. Base game genelde 2.elde uygun fiyata bulunuyor ama expansionlar el yakiyor.

Long time traitor mekanigi en iyi oyun su anda, ayni ayarda baskasina denk gelmedim.

base oyun bende var Almaya'ya gittiğimde exodus u sipariş ettim ama sonradan bana ellerinde kalmadıkları için parayı geri gönderdiler. Oynayan kişiler ek pakakette daha güzel olduğunu söylüyor.Benim merak ettiğim human ve cylon oynayış tarzlarınız nasıl oluyor. Mesela ben cylon isem execute order aldıktan sonra başkansam birini hapse atıp veya Dünya'yı bulmaya çalıştığımız rakama bakmaya çalışıp alta koyup action ı öyle oynuyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Oynama tarzi tamamen rolune ve kimligine bagli. Human isen, genelde oynanis tarzi en kritik durumda olan ne varsa onu halledip, jump lamaya, testlerde oynanan kartlara bakip, kime guvenecegine dayaniyor. Ama human olarak oyunun ilk yarisinda ortadan bir oyun oynamak daha dogru, malum half way through cylon olmak var ? Cylon taktikleri duruma gore cok degisken, bazen kimligini aciklamak avantajli iken bazen avantajsiz, bazen galactica ya hasar vermek avantajli iken, bazen hasar vermemek long game de daha etkili. Genelde oyunun ilk yarisinda ben cylon um diye ortaya cikamak pek avantajli degil. Bazen kritik rolde isen (or. admiral), oyunun 2. yarisinda acik acik reveal olmadan cylon gibi oynamak daha keyifli olabiliyor (Butun gemi seni brig e yollamaya calisiyor, ama genelde 2. cylon kurtariyor, bu arada human lar ellerindeki kartlardan oluyorlar, muahhahaha)

Ek paketler isi bayagi degistiriyor, Pegasus ekleniyor, yeni karakterler geliyor, CAG rolu ekleniyor, sonra cylon board geliyor, ustune cylon leader diye sadece kendi agendasina calisan elemanlar ekleniyor.

Pegasus u bazen goruyorum ben 2. elde ama Exodus ve Daybreak cok zor. BGG sayfalarinda bazi assetlerin photoshop dosyalari var. Acaba butun oyun print & play yapilabilir mi diye dusunuyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...