Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E-Kitap Okuyucu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Oasis 3k-4k ya çıkmış Libra da 2k küsür de. Onlar yerine Paperwhite 4 buldum trendyolda 1k ya. Onu alıcam sanırım direk. Paperwhitela mutluydum şimdiye kadar. Pahalı geldi öbürleri, sayfa değiştirmek için ekrana dokanmaya devam ederim sdf

https://www.trendyol.com/amazon/kindle-paperwhite-4-6-8gb-waterproof-e-kitap-black-p-41705622

Sosyal ağlarda paylaş

54 dakika önce, khalad dedi ki:

Bende niyetlendim şu an ama hangisini almalıyım Kobo Nia mı yoksa Amazon Papper White 4 mü ? Işık konusu ve hangisinden daha rahat kitap edinebiliyoruz o konular önemli birde bu aletlerde yazmışsınız korsan kitap olayı da oluyor mu ? 

paperwhite daha iyi Nia'dan. Paperwhite'da da ışık var da sarı ışık yok gece ışığı olarak. Kitap edinebilme de sıkıntı olmaz ikisinde de. Calibre diye programla çevirebiliyorsun kitap formatlarını. Kindle'lar .mobi destekliyor. Kobolar .epub. Korsan kitaplarda oluyor her türlü.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Öyle değilmiş, yılları takip etmiyorlarmış. Paperwhite 4 ve Clara beraber çıkmış.

Önerim Clara olur yine. Mavi ışık filtresi var, epub okuyor, içinde Türkçe kitap satan dükkan var. Daha hacklenebilir, herşeyini değştirebiliyorsun. Alternatif OS bile oluyor.

Paperwhite 4 su geçirmiyor ama.

Sosyal ağlarda paylaş

arada ciddi bir fiyat farkı var clara veya libra için biraz daha beklemem gerekir o kadar değer mi gerçekten ? öyleyse beklerim yani zaten yeni kitap alışverişi yapmıştım o sırada onları bitiririm. papperwhite ın fiyatı uygun diye yükselmiştim zaten.

khalad tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Ya aslinda 100-150 birim paraya alinacak aletler, malesef bizde 1k+ iste. Yurtdisindan almak en iyisi eger mumkunse (orda da kur biraz acitiyor tabi). 

Ben simdi alacak olsam sari isik olanini alirim kesinlikle, cunku gece yatmadan okuyorum neredeyse hep. Senin okuma aliskanligin daha farkliysa kindle'a da yonelebilirsin tabi.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben de gece yatarken okuyorum 4 var cok rahatsiz etmiyor. Eskiden kobo vardi low light i hayvan gibiydi gozumu yoruyordu. Paperwhite 4 un oyle degil %1 e dayiyorum isigi  sadece karanlikta gorebilecegin kadar bir isik veriyor, rahatsiz etmiyor.  Yani ben de isterim gece isigi olsun ama fiyat farkina deymez bence suan. 

Masticore tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

audible var audio booklar için. Direk telefonundan dinleyebilirsin app i var. Kindle Oasis te audiobookta var ama galba illa e reader istiyorsan. 

https://www.audible.com/?ref=a_hp_t1_nav_header_logo&pf_rd_p=b5c3fc57-c047-48d7-96aa-3b510d07cdef&pf_rd_r=75RZHKQSKVJE9CPD94A9

progamer tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Kindle Oasis aldım. 1 kitap bitirdim aletle. Güzelmiş alet. Ekranın biraz daha büyük olması hoş ama fontu 1 artırmam gerekti paperwhite'a göre. Tutması rahat. Sayfa değiştirmek için tuşlarda hoşmuş. Gece ışığını da kullanıyorum akşamları, gerçi daha devamlı oynuyorum parlaklıkla da. Paperwhite'ın ışığı rahatsız etmiyor diyordum da bi kere sarı ışığa alışınca öbürü parlak geliyor geceleri sdf. 8gb modelinin hafıza da yeterli baya.

Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
On 24.04.2021 at 17:11, GERGE dedi ki:

Öyle değilmiş, yılları takip etmiyorlarmış. Paperwhite 4 ve Clara beraber çıkmış.

Önerim Clara olur yine. Mavi ışık filtresi var, epub okuyor, içinde Türkçe kitap satan dükkan var. Daha hacklenebilir, herşeyini değştirebiliyorsun. Alternatif OS bile oluyor.

Paperwhite 4 su geçirmiyor ama.

gerge, an itibari ile hangi ebook readera yönelmek lazım? 

tech savvy olmayan kız arkadaşım için alacam, o yüzden kendi için de tr ebook store olması önemli. sanırsam bu açıdan kobo önde.

kobo bir cihaz alsam, kendi store'u var, peki acaba arada calibre filan kullanmadan babil.com, store.calibro.com vs kitapları da kolayca yükleyebilir miyiz?

-Bonesoul- tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

O dükkanlar hala var mı yahu?

Adobe Digital Editions kullanan her dükkândan aldığın kitabı DRM kırmadan yükleyebilirsin. Amazon dışında hepsi genelde Adobe Digital Editions kullanır ama bu Türk işi dükkanlar farklı bir şey yaptıysa bilmem tabii.

Libra kullanıyorum ben, özellikle fiziksel tuşları olduğu ve su/toz geçirmediği için tercih ettim. Büyük ekrana da alıştım ama. Memnunum, rahatlıkla tavsiye ederim. Libra 2 çıktı daha 2-3 hafta önce, onun D&R'a gelmesini bekleyebilirsin. Eski modeli de ucuzlatır.

Sana en uygun olanlar işte Kobo'lardan biri. Kız arkadaşa Libra iyi gider sayfa çevirme tuşuyla, daha büyük ekranıyla, su geçirmemezliyle filan rahat.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Overdrive'dan sesli kitap epey çekiyorum, Carta 1200 de en iyi ekran şu anda piyasadaki, o nedenle Saga'ya geçmeyi kısaca bir düşündüm ama vazgeçtim. Sesli kitapları telefondan dinliyorum, farklı cihazlar arasında kulaklıkları geçirmek hala rahat değil, bir de bu cihazların en sevdiğim yanları hala bir kere şarj edip 2000-3000 sayfa okuyabilmek. O özelliği kaybedersem ne anlamı kalır?

Ekran %15-20 filan daha iyi, sonraki nesilde geçerim ben, söyle bir %50 contras atlaması olsun da değsin.

Bir de D&R'ın internet sitesine girince hiç bulamıyorsun, bazen ilan bile olmuyor. Ama D&R'lara gidince buluyorsun. İnternet sitesinde listeli bile değilken Akmerkez D&R'dan almıştım ben Libra'yı.

Sosyal ağlarda paylaş

amazon.com'dan libra 2 siparişi verdim (https://www.amazon.com/gp/product/B09HSRLQVX/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1). trde zaten daha satan görmedim libra 2'yi.

2018 çıkışlı libra h2o 2350 liradan filan satılıyor, amazon.com'un vergiler dahil fiyatı baya iyi. 2 tane siparis verdim ve tanesi 2250'ye geldi. libra 2'nin h2o'ya göre filan specleri de hayli iyi. h2o 8gb iken libra 2 32 gb ve bluetooth destekli.

priority shipping ile standarda göre daha düşük ücret çıktı.

yakın zamanda almayı düşünen varsa değerlendirsin.

-Bonesoul- tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...