Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E-Kitap Okuyucu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Çin markası olarak Boyue var. En iyisi ama Kobo Libra Türkiye'de şu an bence. Forma ve Oasis daha iyi tabii ama fiyatları da iyi.

Genel olarak Pocketbook, Boyue, Onyx filan o kadar iyi değil. Pek tavsiye etmem yani. Kobo alınır Türkiye'de sadece, o da tüm Türkçe ekitaplar içindeki dükkandan satın alınabildiğinden.

Sosyal ağlarda paylaş

E-kitap okuyucuların fiyatlarına bakınca - Aneeeey ne olmuş bunlara böyle dedim. Gözlerim faltaşı gibi oldu.

O faltaşı gözler ile, bozuk olan Kobo GLO ma baktım. Tamir etmekten başka çare yok dedim. Önce multimetre ile sağını solunu ölçtüm. Elektronik olarak bozuk çıkmadı, sonra piline baktım, o direk ömrünü tamamlamış. 

Kobonun içinde bildiğiniz micro SD kart var , tüm sistem orada. O sd Kartı çıkarıp kontrol ettim bozuk çıktı.

Ruslar saoğlsun, onlardan Kobo GLO için fabrika standart image buldum, başka bir mikro SD karta, o image yi yapıştırdım. Kobo ya taktım. Ölmüş olan pilin yerine de,telefoncudan galaxy s3 mini pili aldım, boyut olarak tam uydu. Voltaj biraz yüksek ama sorun değil. ( Kobo glo pili 3.7 volt 1000 mah ) (Samsung S3 mini Pili 3.8 volt 1600 mah). Yalnız eski pili sökerken pil kablosunun soketini bozmuşum, o sokete de inceldiği yerden kopsun deyip, iki adet kablo lehimledim, diğer uçlarını da galaxy S3 mini piline lehimledim. Büyük an geldi. Bastım düğmeye Kobo GLO bana hoşgeldiniz deyiverdi. ? 

Şu alttaki video gibi de Kaydı geçiştirdim. Çatır çatır çalışmaya başladı. Oh be dünya varmış dedim.

Neden anlattım, belki birilerinin işine yarar.

Kıssadan Hisse Fakirlik adamı mucit ve tamirci yapar.

https://www.youtube.com/watch?v=gJgRS1c5jFc

Sosyal ağlarda paylaş

Müthiş ya, böyle şeyleri görünce çok seviniyorum. Geçen kahve öğütücüm bozuldu baktım 0ı 450 tl olmuş arkadaşta böyle şeylerden anlıyor ona verdim kömürü varmış motorun onu biraz törpüledi çalıştırdı masraftan kurtuldum direk. Çok önemli bi özellik bence keşke bende anlasaydım.

Sosyal ağlarda paylaş

On 06.11.2019 at 22:17, Fistan dedi ki:

kobo libra yılan gibi.buluyorum epub atıyorum yandex diske, giriyorum url’i indiriyorum kitabı yandex diskten, on numara. beleş kitap pc’ye de gerek yok :d

Bunu nasıl yapıyorsun ben daha tam çözemedim aleti. Birde epubu kepuba çevirmenin bi avantajı var mı?

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...