Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beyaz Yakalılar

barbu

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Öyle yerlerde sadece ev almıyorsun, 4-5m evleri alan komşuları da alıyorsun. Çocuğu en pahalı okula göndermek gibi sınıf atlama denemeleri bunlar. Bazen tüccar filansan işte tuttuğu da oluyor.

Öyle kafa çekmeye gidilmez zaten. 1m'ye çok daha uygun yerler bulabilirsin rahat rahat yaşayacağın.

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, fresia dedi ki:

benim anlamadığım bu beyaz yakaların gerçek köyü yok mu hepsi mi istanbul yerlisi

evet,  internette böyle videoları olanların büyük çoğunluğunun köyü yok o yüzden fail çok, köyü olanların böyle sorunları olmadığı için genelde videoları yok, var olan videolarına da zor ulaşılıyor sdgdg

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, sardalya dedi ki:

insanlarda belescilik var, 0 risk alayim 0 vaktimi harcayayim ama patronun cebine giren parada da gozum olsun.

bir is kur desen 3 hafta logosunu yapmaya ugrasip birakir, birak is kurmayi ?

trde insanlara ekmek vermek akilsizlik, isci kirpigim dustu diye dava acsa ceza yiyorsun.

seize the means of production hadi zenginleri öldürüyoz

Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, Xenus dedi ki:

HAhahsha

Abla kontağı kapamış, videonun sonunda kurtarın beni diyecek diye bekledim. Köye geldim farklı yaşayacağım ama instagram workshop ile beyaz yakalı tokatlayacağım ikilemi de çıldırtmış iyice. Kendisine bir an önce akıl fikir, ya yaşadığı yer ile barışma ya da mutlu olacağı bir yere taşınma şansı diliyorum

Sosyal ağlarda paylaş

On 05.05.2020 at 17:05, GERGE dedi ki:

Köyü olan arada sırada çocukken, öğrenciyken filan aile tarafından köyüne götürüldüğü için köy yaşamının ne olduğu biliyor, manyak mısınız diyip geçiyor ?

ben mesela bu durumdayım. hatta hala yazları köye gider gelirim 1 hafta civarı. iş uzayınca dayanılmayacak hale geliyor ama 1 hafta 10 gün çok harika bir reset imkanı sunuyor.

kendi köyümle alakalı eksiklikleri ve beklentilerimi söylemem gerkeirse su eksikliği, tepe köyü olması sebebiyle çok eğri büğrü in çıklı olması, teknolojij imkanlara erişim şehrin yarısı kadar olmaması  (internet, gsm, 3g-lte vb).

köy halkıyla alakalı pek sorun olmuyor zaten köylülerin bildiği bir aile olduğumuz için ama dışardan gelen biri olsa yine şu yukardaki kızın yaşadıklarını yaşamazlar. bölgesel kültür çok önemli. bu bölgesel kültür hatta şehir değil de köy köy bile değişebiliyor. o yüzden trabzonun tamamı böyle midir yorum yapamam.

şahsen benim köyümde şu yukarda saydığım problemler çözülse bir de tokatta değil de istanbula yakın bir şehirde olsa çok düşünmeden taşınabilirim. 3 ayda bir şehre inip 1-2 hafta işini görüp geri dönsen aramazsın şehri.

ama bence bir köylü gibi yaşayabilmeyi kıt kanaat geçinebilmeyi şehir hayatına alışmış insanın tam anlamıyla yapabileceğini düşünmüyorum. ya biraz birikimin olucak hybrid bi düzen oluşturacaksın ya da gerçekten kafayı kırıp temelli köylü ekrem olucaksın.

Sosyal ağlarda paylaş

Kıt kanaat yasamana gerek yok ya illa. Sadece ev değil toprak da varsa tarımdan güzel para kazanabilirsin. Zaten topraksız köyde ne yapacaksın. Tarlan bağın bahçen bir şey olacak ki en azından temel ihtiyaçlarını oradan karşılayabil. Yani küçük bir ev önünde sebze ekeceğin ufak bir yer falan diye hayal kurmamak lazım. O işten bir bok olmaz. Teknolojik tarım yapacaksın çevrendeki köylüden çok kazanacaksın sana ağa gibi davranırlar. 

Sosyal ağlarda paylaş

13 dakika önce, ahmedinejad dedi ki:

Kıt kanaat yasamana gerek yok ya illa. Sadece ev değil toprak da varsa tarımdan güzel para kazanabilirsin. Zaten topraksız köyde ne yapacaksın. Tarlan bağın bahçen bir şey olacak ki en azından temel ihtiyaçlarını oradan karşılayabil. Yani küçük bir ev önünde sebze ekeceğin ufak bir yer falan diye hayal kurmamak lazım. O işten bir bok olmaz. Teknolojik tarım yapacaksın çevrendeki köylüden çok kazanacaksın sana ağa gibi davranırlar. 

diğer başlıkta konuşuluyor bunlar ama benim gördüğüm kadarıyla çook zor işler. seviyorum fantezisiyle heveslenip patlayan çok oluyor yeşil yaylalarda heidi gibi olcağını sananlar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...