Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beyaz Yakalılar

barbu

Öne çıkan mesajlar

1 saat önce, Suark dedi ki:

yanlış anlattım veya anlaşıldım muhtemelen. Ben geçinmek demiştim. İstediğim gibi tatil yapamıyorum tabiki, isterim ki japonyaya gideyim 2 ay kalayım takılayım ama yapamam yani. Hobiye zaten vaktim yokta, motorsiklet alamıyorum mesela. Geçinmekten anladığımız şeyler farklı abi. Para biriktiremiyorum mesela, tabi ben beyaz yaka değilim.

İzmirde bekar adama çok rahat yeter tatilinide yapar 4k ya

evli çift, çocuksuz 11-12k ya güller gibi geçinir evini arabasını yapar rahat rahat biriktirir, ama risk almadan daha fazlasını beklemekte biraz abes geliyor bana.

AMA NERDE YAŞIYOSUN :S. yok ya ben de geçinmek olarak söylememiştim zaten, yoksa izmirde 12k harcayarak "gecinmiyoruz" biz de, dertsiz tasasız yaşıyoruz işte. evi birikimi onun üzeri artık benim için. 4k'ya çok rahat yaşamak gibi bi şey yok ama yani abi. rahat yaşama anlayışımız da farklı herhalde. mont alırken öbür ay alayım, yemeğe haftaya çıkayım, sütü migros marka alayım demediğin anda bam güm içeri girersin 4k gelirle afsgsga. girilmiyorsa bana da öğretin lazım olur. 

Sosyal ağlarda paylaş

%60 artmış daha ne artsın ? Tayyip bile %9 zam yapmış kendisine. 

İnsan her paraya geçiniyor, evet. Oturuyorum arada geçmişe dönük hesaplara bakınca harcamalarımın arttığını gözlemliyorum sadece. Zengin baba yoksul baba kitabında vardı. Maaşlı çalışan için fare yarışı bu. Maaşı artınca evi değiştiriyor ev kirası artıyor, arabayı değiştiriyor vs. Böylelikle asla çıkamıyor işin içinde.

esktrelerime bakınca, bana genel olarak fazla maaş yattığı zamanlar (bonus veya bayram harçlığı vs)  hadi daha güzel bir yerde yiyelim demişim. Ben genel olarak yeme içmeye çok para harcıyorum bu nedenle kıyafete teknolojiye yatırım 0 

Ancak sürpriz çıkan bir düğün daveti lönnk -500 600 tl açık veriyor bütçede altınıydı after partysiydi vs. 

Sosyal ağlarda paylaş

kagida gerenk yok cok guzel appler var.

andoridte money manager diye bisi kullaniom domuz kumbarasi logolu. Herseyi yapio app, kategorize etme sonra analizini gosterme cart curt

ama aldigin sakizi bile yazican oraya, o zaman ck guzel goruyrsun nereye ne kadar harcamissin.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben onu one drive'da tutuyorum, kişisel bütçe diye. Hatta seneye evleniyorum diye ben + nişanlım versiyonunu da yaptım. 

Özellikle tek banka ile çalışıyorsanız ve sürekli bir yerlere bir şeyler harcamıyorsanız excel'de rahatlıkla tutuluyor. Birkaç günde bir update edin yeter. App varsa app de iyi olabilir tabi.

Sosyal ağlarda paylaş

Bi de bekar olduğunu düşün?

Arkadaşlar çağırınca gitmene engel falan da yok, hadi gittin, erken dönme zorunluluğun yok, dönünce evde "öff leş gibi içmişsin yine" tribi yememek için az içme korkun yok, kız bulurum ümidiyle çıkmacalar var, kız buldun onu çıkarmaca var, ayrıldın onun efkar içmesi var falan.

Dua et yine evlisin.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

bugünkü finansal batağımı içkiye borçluyum. Hafta içi akşamları evde 3-4 bira hafta sonu zaten rakı masasından, kokteyl barlarına. Bir ara kiramın 2 katını içkiye ödediğimi görmüştüm. Kartlara yüklene yüklene şimdi ödüyorum ama faizi de pek güzel :d

Harcamalarını takip etmek kadar bir sonraki haftaya veya ay onun için plan da yapmak önemli. Dışarıda yedim bu ay daha yemem olmuyor, hop şirketten veya sosyal çevreden biri dışarıya davet ediyor. Bekar olsan date'in çıkıyor, evli veya sevgili olsan kadın istiyor ? 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Rewendor dedi ki:

Bi de bekar olduğunu düşün?

Arkadaşlar çağırınca gitmene engel falan da yok, hadi gittin, erken dönme zorunluluğun yok, dönünce evde "öff leş gibi içmişsin yine" tribi yememek için az içme korkun yok, kız bulurum ümidiyle çıkmacalar var, kız buldun onu çıkarmaca var, ayrıldın onun efkar içmesi var falan.

Dua et yine evlisin.

Kalbim sıkıştı ahsjasfas

Abi bende net alkol problemi var ya. Gideyim iş çıkışı 2 bira içeyim eve döneyim yok. Bir yerden sonra film bir kopuyor, ertesi gün bitkisel hayatta olacak kadar içiyorum. O bir an var böyle, bir cin daha versene denen o an, oradan sonra boku çıkıyor. Benim gibi 2 tane daha arkadaşım var, biri benim gibi evli biri bekar, birbirimizi öldüreceğiz bir gün net. 

Geçen hafta bu heriflerle içtik, ertesi gün konuşurken adam şey diyo; Abi bir insan bunu kendine niye yapar ya, biz içmiyoruz intihar etmeye çalışıyoruz galiba?!?!  asasklfas

Artık fiyatlardan dolayı mainly biraya döndüm zaten. 6-7 tane carlsberg veya tuborg gold içip üzerine 1-2 cin + jagerli birkaç tane shot falan yapıyorum genelde, en ekonomik inithar yolu olarak bu kombinasyonu seçtim.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...