Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

I7 6700K, Gtx 1080 .. Gaming PC Ortalama Fiyat?

Skyfire

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar,

Neredeyse hiç kullanamadığım PC'mi satmayı düşünüyorum da. Yaklaşık olarak ederini belirtebilirseniz sevinirim. Özellikler aşağıdaki gibidir.

I7 6700k + Tx3 Evo soğutucu

Z170 Maximus Hero VIII

GTX 1080 Evga FTW

16 gb GDkill TridentZ 3200 Ram

OCZ Fatal1ty 750W Psu

Cooler Master Cosmos S Kasa (Ön Usb Slotları üzerinde kırık olduğu için deaktif ettim, lehim ile yeni slot takma ile çözülebilir) 

250 gb SSD Samsung EVO 850 olması lazım

4 tb 3.5" HDD (1+1+2 şeklinde)

DVD-Rom

Kasa özellikleri yukarıdaki gibi ek olarak XB271hu - Gsync - 144 hz monitörümü de satabilirim

Yaklaşık ederini söylerseniz sevinirim. Patiden de İzmir içi fiyatta anlaşılır ise satış olabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

On 14.09.2019 at 16:27, paradoksalkedi dedi ki:

4.5k mi lol en az 7k eder o kasa. 

2. el kasaya 7k? 
Dostum kasanın sıfır fiyatı o ? 1080 mi kaldı Allah askına. 2. el dediğinde kafadan %50 düşersin ki ürünlerin şuanki kullanımına göre daha da artar o, güncel statüsüne göre. 5 sene kullanıp 7 ye aldıgını 6 ya satmak biraz sanada keriz silkelemek gibi gelmiyor mu?

Sıfır 1080'ler 2.5 bandına düştü. AMD yeni kartı yayıldıkca 1-2 aya 2k ya kadar düsecekler zaten.  Nasıl oluyor 7k diyebiliyorsun hayret ettim. Yemek yerken falan yazmış olmak için mi yazdın ?

Konu sahibine tavsiyem 3-4 arası alıcı bulursa uçursun elinden. Evet 6700 iyi işlemci(ydi) ama e-s-k-i-y-o-r.  1080'de keza öyle. 

Zemzem tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Vallahi bu tipte pc yi 3-4 e satan varsa söyle elimdekini satmayı düşündüğüm halde alayım. 

Yani öldürmek istersinde bu kadar da gerçekten ayıp. Kurun ve enflasyonun olmadığı bir ortamda olsak keşke de eskisi gibi aldığımız şeyleri kullandıktan sonra alış fiyatının yarısına satsak. Ama burası Türkiye

Sosyal ağlarda paylaş

1080'in muadili dediğiniz vega64'se onlar pek tutmadı çünkü eşek gibi elektirik çekiyorlar bir de hava soğutmaları kötü hep. 2070' %5 falan daha iyi, o da 4k bandında.
https://www.itopya.com/msi-geforce-rtx-2070-armor-8g-gddr6-256bit-dx12-nvidia-ekran-karti/

tamam hadi 7k abartmışım ama 6k var bu kasanın, hadi üstüne biraz daha pazarlığa uğraşırsın.

1080 sıfırı da adam gibi kalmamış hiçbir yerde, 5k'ya falan satmaya çalışanlar var o da abartı.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Deathblade dedi ki:

%50'den daha da artar ne ahahaha kullanılmış diş fırçası mı satıyorsun.

Aynen i7 6700 ü 2k sayıp i7 9700k yi 2.1k sayamazsın ?

Ofisler veya düzen bozmayanlar için ve stok azaldığı için 2k o fiyat. %50'den aşağı düşme olayı bu. Diş fırçası satıyorum kanka aynen ?

Valla bulabilirsen 7k 6k bandına alacak, hayırlı olsun şimdiden. 

Ben satatarım bu arada aynı sistemin 1060lısı, arada fark 1k(1060-1080), 6k ya bırakırım alacaksan ? madem 7k. 

5700xt'den sonra bu kartlar çöp olacak, nvidia super serisi dahi fiyat düsürmek zorunda. Biraz piyasayı takip etmek kafi, neyin ne oldugunu bilmek için. Göz kapalı 7k demek 6k demek 4 sene kullanılmıs ürünün sıfırı 8k iken 7k ya satmaya calısmak yine söylüyorum keriz silkelemek. Alacak olan var ise 6k bandına, güzel yakalamıssındır. Yine de bol sans.

Sosyal ağlarda paylaş

gtx 1080 ASUS https://www.amazon.com.tr/gp/offer-listing/B01GVHNWXM/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new --> 3400 TL
gtx 1060 asus https://www.amazon.com.tr/gp/offer-listing/B07D43617L/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new --> 1800 TL

Düşmek zorunda zaten fiyatlar, bu düşüşün başlangıcı, 1080 ile xt arasındaki fps farkına baktın mı hiç? kim verir 1080'e 3400 tl şuan? 3400 e xt alabiliyoken lol.

https://www.gpucheck.com/tr-try/compare/amd-radeon-rx-5700-xt-vs-nvidia-geforce-gtx-1080/intel-core-i7-8700k-3-70ghz-vs-intel-core-i7-6700k-4-00ghz/

Kesinlikle senin 4 senelik kartına 3.5k TL vermeliyim. 0 xt almamalıyım ben. Daha iyi sıfır kart yerine, kullanılmıs karta o parayı vermeliyim yani.

Ölücü taktiği falan yazıyorsun,keske arastırsan accık. Tüm sisteminin sıfır fiyatı 7k bile etmiyoken neredeyse, bu sisteme 6k-7k istemek kelkinmekten farksız. Ben ederini ki ben 4 senelik sisteme para verecek kadar zengin(!) değilim ama olsun (maxxxx 4k) yazdım, karsıt görüsünü bildirdin daha da tartısmaya gerek yok.

İyi satıslar sana.

Sosyal ağlarda paylaş

adam 3-4 arası demiş, dh level ölücülük olmuş biraz. Kasa 5k yi zorlar kabaca parcalara bakınca. Detaylı 2. elleri icin amazondan vs bakmak lazım.

Alıntı

2. el dediğinde kafadan %50 düşersin ki ürünlerin şuanki kullanımına göre daha da artar o

Şu da iyiymis be. Bosuna para harcamayalım o zaman %30'u fiyatına high end 2. el pc alsın herkes.

Nekro tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Casper hazır pc satıyor beyler, bu bilgiyle ona müstahaksınız sorryler olsun. Sıfır 1080'e 5k diyip, 3.5k TR linki atınca susup, 2.5k nerde kanka diyen arkadaş ;

Bil bakalım Türkiye fiyatı 3500 TL olan 1080'i nasıl 2.5k ya alıyorum. 3500'e sattığım ürün sence bana kaça geliyor? 1 tl kar ediyoz kanka biz, sakız parası. Hadi vergiden düşmek falan senin için yabancı terimdir Türkiye için ama dünya 5 ten büyüktür. ? belki senin gibi geek olursam anlarsın. Kanka hani senin gibiler amazon.com'a girip bakıyor ya gtx 1080 yazıp fiyatlara, heh. amazonda satılan ürünler en ucuzu değil kanka. Amazon gold fiyatına satıyor dersem sen casper zekasıyla dank edersin. Ki ki ki 450$ 1080 amazonda, nasıl %18 vermeyeceğin konusunda da sana eğitimi ben vermeyeyim ama dersen ki bu işin ticaretini yaparız, yaparız ? Senin gibi 5k verecek adamları topla sen, ben satayım 3-4 den.

BKZ gri ürün nedir.

Gel görelim amd serisinin en alt kartına bile yetisemeyen 1080'i daha fazla 5k bandında tutamayan nvidia BAMMMMMMMMM diye 1 günde 3.5k ya çekti. Daha de çekecek, bunu okumak için takip etmek lazım ama etmiyor sadece BİLGİLİ yorumlar atmaya calısıyoruz, üzüyor.

Siz yine düsük dolardan aldığınız ürünü (enflasyon bıdı bıdı diyip, %400 enflasyon mu oldu diyince susacak arkadaş sana bu parantez), sıfırı 7k etmeyen pc'yi 4 sene kullanıp 5k dan satın beyler. Kesinlikle o kart bozulmayacak. 3200'e xt almak verken, 1080 4 senelik karta kesinlikle para verin. 
Daha iyi sıfır pc toplayabilcek durumdayken o fiyata şuan, 4 senelik  6700 ve 1080 ürününe 5k vermek cok mantıklı ? . Bahsedilen %50 den daha da düşme olayı o ama zeka pırıltısı olmayınca, bilinçlendirmek zor.

Yani sizin arastıran tipler olmanız gerekiyor, görüyor ve üzülüyorum. DH ölücüleri burayı keşfederse, tam yatırımlık yer, toplar pcleri satar burdan vallahi.

Gerçi, alırlar kanka ya.. Baba parası, kolay harcanır, verirler. 

Sosyal ağlarda paylaş

benzer performansı verecek yeni kasayı 7k ya alıyorsan ikinci ele 7k vermek pek mantıklı gözükmüyor

parçalar güzel olsa da 5-5.5dan fazlasını veriyorsan bir tık daha çıkar sıfırını alırsın.

alan varsa bendeki 6700k + z170-a yı 2.5-3e bırakayım. oyun canavarı, sıfır gibi, vs

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...