Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1917 (2019)

goldbären

Öne çıkan mesajlar

8 saat önce, Sam dedi ki:

ben gene dunkirk gibi fos çıkacak diye beklerken bayağı iyi çıktı film, günahını almışım. saçmalanan 1-2 yer oldu hip firing gibi ama tüm filmi 2-3 çekimde bitirebilmek bayağı büyük başarı olmuş, sırf onun için bile helal olsun. hani biraz derinlik eksikliği var ama tek perspektife yapışmanın yan etkisi.

15-20 cut var en az, çok güzel gizlenmiş. bazen kesilmesi gerekmeyen yer gibi gözüken siper içinde falan bile yapmışlar aslında-muhtemelen sahneyi bölüp retake riskini düşürmek içindir. (genelde kamera kişi etrafında 360 dönünce oluyor, büyük kraterden çıkarkenki yakın toprak tepeciği, ağaçlar arasında giderken kalın ağacın kesmesi gibi veya)

seyirci için ortadaki tek cut var sadece. saçmalık diye hip fire değil ama

Spoiler

(almanlar hem beceriksiz hem de vicdansız tabi mutlaka yüzde yüz şüphesiz, hani nazizm bile değil ama öyleymiş gibi aksetmeleri yine 2d evil göstermeleri sana batmadı mı?)

goldbären tarafından düzenlendi
bitmeden kedi entera bastı
Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, goldbären dedi ki:

15-20 cut var en az, çok güzel gizlenmiş. bazen kesilmesi gerekmeyen yer gibi gözüken siper içinde falan bile yapmışlar aslında-muhtemelen sahneyi bölüp retake riskini düşürmek içindir. (genelde kamera kişi etrafında 360 dönünce oluyor, büyük kraterden çıkarkenki yakın toprak tepeciği, ağaçlar arasında giderken kalın ağacın kesmesi gibi veya)

seyirci için ortadaki tek cut var sadece. saçmalık diye hip fire değil ama

Gizli içeriği göster

(almanlar hem beceriksiz hem de vicdansız tabi mutlaka yüzde yüz şüphesiz, hani nazizm bile değil ama öyleymiş gibi aksetmeleri yine 2d evil göstermeleri sana batmadı mı?)

evet mesajı attıktan sonra okudum ama çok iyi geçişler ayarlanmış, başarılı ilüzyon. öyle sırıtan geçiş olmadı hani.

Spoiler

evet ben de takıldım gene deutschland unter alles kafasına, hep kötü hep kötü, ingiliz hep iyi hep iyi. 

Sosyal ağlarda paylaş

imax te izlemistim bunu. o eski zamanlarda insanlar sinema salonunda yan yana oturabilir birbirinin ustune hapsirabilirdi

twitch de naughty dog oyunu izler gibi hissetmistim. 10 dk gameplay, 5 dk npc/cutscene, 10 dk gameplay, 5 dk npc/cutscene

Oski tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, tiLi dedi ki:

long shot fetişimi sorgulamama neden olan yorumdur

3 saat önce, neutrino dedi ki:

Bi de iste cahili egler "hele hele tek seferde cekhmisler yigenim" diye.

cümleyi eksik kurmuşum ya. teknik olarak tek plan çekilmesine gerek yok, final hali seamless ise yeterli vfx ile birleştirilmesi bana batmıyor, sadece hakikaten tek plan çekildi diye çekenin kasıntılığı olur seyirci için bir şey değişmez demek istedim. yoksa ben de severim.

Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...