Jump to content
akirafes

Article 15 (2019) - Hindistan

Öne çıkan mesajlar

§ 12 Eyl 2019, 05:44
Alıntı

 

Hindistan’a dürüst, güvenilir, işini yapmayı seven bir polis atanır. Bu sırada bölge iki genç kızın gizemli cinayetiyle çalkalanmaktadır. Cinayetleri aydınlatmaya çalışırken kast sisteminin adaletsizliği, toplumsal sınıf farklarının iki yüzlülüğü, güçlülerin güçsüzler üzerindeki zalim ego savaşı, haksızlık, hukuksuzluk, yalakalık ve dalkavukluk, halkın açlık ve sefaleti genç polisi oldukça yormuştur. Genç polisin haksızlıkla kendi çapında verdiği mücadeleyi izleyeceğimiz bu filmi Anubhav Sinha yazıp yönetiyor. 2019 yılı Hindistan yapımı bir film olan Article 15 suç dram tarzını son yıllardaki en iyi örneklerinden biri olacağının sinyallerini şimdiden veriyor. +16 değerlendirilen filmde gerçekçi sahnelerle kendinizi Hindistan’da bir kırsalda hissedeceksiniz. 125 dakika boyunca başından kalkamayacağınız Article 15 dünyanın gerçeklerini izleyicinin yüzüne çarparak izledikten saatler sonra bile insanda tarif edilmez bir hüzün bırakıyor. Başrollerinde Ayushmann Khurrana, Nassar, Manoj Pahwa isimlerini gördüğümüz Article 15 alışılmış Hint filmlerinin oldukça dışında bir tarz yakalamış görünüyor. Adalet ve hak kavramlarını size yeniiden defalarca sorgulatacak film eleştirmenlerin büyük beğenisini toplamış görünüyor.

 

Aya gidilme zamanında özellikle Hindistan'ın saygı duyulacak girişiminden sonra izlenilmesi gereken bir filim olduğuna inanıyorum. Bütün kadınların eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

 

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 12 Eyl 2019, 08:08

Ve İstanbul'da yaşamaları dileğiyle...

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 12 Eyl 2019, 09:10

hheheh. 😏

filmi merak ettim ama bakalım hintliler genelde +2 puan abanıyorlar sağolsunlar. izlemeden varsaymak için batılı review bakmak gerekiyor, izleyelim bakalım.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 12 Eyl 2019, 13:16

Bir polisin Hindistan'a atanması ilginç bir ifade olmuş.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap×
×
  • Yeni Oluştur...