Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

1 ile devam et bence, tek fark işlemci upgrade, onun da getirisi max %15 performans ki o da multicore benchler de, oyun amaçlı aldığını varsayarsak çok fazla oyunun da multi core kullanmadığını düşünürsek aradaki 1000 lira fazla bence.

https://www.cpu-monkey.com/tr/compare_cpu-amd_ryzen_5_4600h-1148-vs-amd_ryzen_7_4800h-1146

dolar olarak baksaydık 120 dolar ne ki ryzen 7 al derdim de, try olunca insan pek kıyamıyo

Sosyal ağlarda paylaş

hani ben de bütçesini daha verimli kullanması açısından masaüstüne yönlendirmeye çalıştım ama, illa laptop olacak olursa sanki 8-9k bütçelerde eski teknoloji ve kısa ömürlü bir şey alacak gibi hissediyorum.

bir de kullancağı programlar falan kasarsa anlamı yok. 8gb ram falan üzmesin. monsterlarda 16gb vardı o güzeldi

Sosyal ağlarda paylaş

42 dakika önce, applev0dka dedi ki:

hani ben de bütçesini daha verimli kullanması açısından masaüstüne yönlendirmeye çalıştım ama, illa laptop olacak olursa sanki 8-9k bütçelerde eski teknoloji ve kısa ömürlü bir şey alacak gibi hissediyorum.

bir de kullancağı programlar falan kasarsa anlamı yok. 8gb ram falan üzmesin. monsterlarda 16gb vardı o güzeldi

Makinesine göre 300-400 liraya çözersin RAM işini ona üzülme. Hadi en fazla 500

edit: boş ram slotu olacağını varsayıyorum

Dynun tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

malzeme kalitesi ilk soru aslında, monster'dan biraz uzaklaştıran oydu çunkü.

ekranı nasıl genel olarak? renkleri vb memnun musun?

performansta sıkıntı yaşadın mı? ne amaçla kullanıyorsun, chrome tabları, müzik, uygulama falan açınca sıkıntılar başlıyor mu? 

bir de sen eksik gördüğün, şu sebeple alma veya al dediğin şeyleri yazarsan sevinirim

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Malzeme plastik. Güzel bir plastik, adi hissi vermiyor. Ekranin çerçeve esnemesi de fena değil ufak kazalarda absorbe edecek cinsten.

Ekran parlaklığını yeterli bulmadim. Dışarıda kullanimda uzebilir. Mat cam parlamayı önlüyor güzel. Ekran optimizasyonu iyi yazi okuma özellikle keyifli. Gözüm seçmiyor o kadar ama renk sayısı çok yüksek bir panel değil. Sanirim Türkiye'dekiler LG panel

Şarja takılı performansı 1650tidan beklenen gibi. Oyununu oynarsın, zaten 60fpsden yukarisini beklemeyecegin için üzmüyor. Ben de eşime aldım zaten. Sims , house flipper falan oynuyor 180 fps ile shdhdhhf

İşlemciyi GERGE övsün, Ryzen doğru seçim.

Klavye beklemediğim kadar iyi çıktı. RGB Aura işte sevenlere ayarlamali modları falan var. Hissiyatı muazzam, otur kitap yaz.

F/P bakıyorsaniz tavsiye ederim. 7.2k idi ben alırken.

Ekran 60hz , nit değeri biraz ortalama ve renk doğruluğu da ortalama, pixel peeper iseniz önermiyorum.

Onun dışında cok keyifli seri bir cihaz. Fan sesi de beklediğim kadar çok değil

2cents

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Merhabalar, 

6-7k arası kız arkadaşa laptop bakıyorum da bu fiyatlara bile çok seçenek kalmamış gibi, paylaşımsız ekran kartını seçince 6k'dan başlıyor zaten, hep asus, lenovo ikilisine baktım ama huawei falan da önerilmiş burda, alınır mı ki bilemedim ne diyorsunuz? Şu üstteki de fena gözükmüyor.

Ha laptopla 3-5 oyun dışında öyle özel bir şey yapılmayacak bu arada ama hani hiç oyun oynanmasın da istemiyormuş.

Seperate tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Ben bunu kullanıyorum şu anda: https://shop.huawei.com/tr/product/huawei-matebook-14/

3:2 ekrandan aşırı memnum kaldım, artık 16:9'a dönebileceğimi sanmıyorum. İşlemci zaten çok iyi, GPU yok ki dizüstünde gerek de yok. Oyun oynayacak kişi ya konsol alsın, ya da masaüstü kursun yani.

Tavsiye ederim. 16GB olanı var bu arada.

Sosyal ağlarda paylaş

Öyle hardcore oyun oynanmayacak zaten GPU aramıyorum aynen ama bu paylaşımlı olması hiç mi oyun oynatmaz? Ben zaten laptop kullanıcısı degilim o yüzden hiç bilmiyorum, hani ne bileyim indie oyunları, hs, lol ık mık çok kaynak istemeyen şeyleri oynatmaz mı?

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_x515jf-br024t-15-6-core-i5-1035g1-8-gb-ram-256-gb-ssd-mx130-2g-win-10-laptop-gri-1213360.html

Bu nasıl mesela?

Sosyal ağlarda paylaş

Mx130 ve o işlemciyle zor ama mx150 ile oynanabiliyor o tarz şeyler, idare ediyor. huawei matebook x pro var bende de, dediğim gibi idare ediyor rezil olmuyor ama en fazla o yani. yoga 910'dan geçtim, ona göre fersah fersah önde tabii. 

PrudenT tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...