Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Selamlar,

Benimde iş için (sürekli olmasa da baya bir yer gezilecek) bir notebook almayı düşünüyorum. Ara sıra da oyun oynayacağım tabi ki. Tek derdim aslında panelin 144hz veya üstü olması. Laptoplarda 144hz veya üstü panel kullanan var mı? Nasıl deneyimleriniz?

Öncelik olarak MSI almayı düşünüyordum. (Malzeme kalitesinden dolayı) Ama MSI ile ilgili bir kaç yorum özellikle de servis durumu fikrimi değiştirdi sanki. İkinci tercihim Monster'dan (servis olayından dolayı) yanaydı ama ekşisözlük'teki bir başlık içimi ürpertti. Bu tip sorunlar yaşamak istemiyorum açıkcası. (Bu arada gerilim gibi bir başlık vaktiniz olursa okuyun :D)

Bu notebook seni 4-5 yıl sıkıntısız götürür malzeme kalitesi de iyidir dediğiniz markalar var mı? O markaların notebooklarını araştırayım bari. (Donanım konusunda pek fazla bilgim yok.)

Gerçi bütçe olarakta öyle ahım şahım bir bütçem yok. Maksimum 10-12k arası. Şu aralar fiyatlar da çok yükseldi. Tam bir çıkmazdayım.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Uplayayım ben de

Evdeki desktop'u pandemi günlerinde bölüşemiyoruz hanımla. O da oyun oynuyor.
2. bir desktop koyacak yerim yok maalesef. Laptop alacağım gibi gözüküyor.

Bunun altına düşmeyeceğiniz ekran kartı nedir?

Mosnter uzak uzak durun denmiş. Dell inspiron uzak durun denmiş. HP uzak durun denmiş.

Ne alacağız yahu? ASUS ? Acer ?

Sosyal ağlarda paylaş

47 dakika önce, Dynun dedi ki:

Uplayayım ben de

Evdeki desktop'u pandemi günlerinde bölüşemiyoruz hanımla. O da oyun oynuyor.
2. bir desktop koyacak yerim yok maalesef. Laptop alacağım gibi gözüküyor.

Bunun altına düşmeyeceğiniz ekran kartı nedir?

Mosnter uzak uzak durun denmiş. Dell inspiron uzak durun denmiş. HP uzak durun denmiş.

Ne alacağız yahu? ASUS ? Acer ?

Monster iyi 

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Monster dandik ürünler satıyor. Zephyrus en iyisi bence para varsa.

Monster dandik derken söyle dandik, iç tasarımı gördüğüm kadarıyla güzel de olabiliyor, kötü de. Çin'den ne gelirse yani, kendi tasarımları yok. Anakart ucuz, kaliteli değil. Ekran kaliteli değil, renkler filan kötü. Hoparlörler kötü. Touchpad kötü. Ama 144hz ile, çok ısınma olmadan oyununu da oynuyorsun. Kötü derken de üst seviye modellere göre kötü, XPS'ye, Zenbook'a, Prestige'e, Macbook'a göre filan (bu dördünden de modelleri uzun süreli kullandım). Alt sınıf modellere göre kötü değil. Alt-orta gibi kalitede.

Şu yani Monster'dan aldığım izlenim: Güzelce oyun oynarsın ama üst seviye dizüstlerinin üst seviye ve pahalı olmasına neden olan pil ömrü, kalite ekran, kalite hoparlör, iyi touchpad, sağlam malzeme gibi şeyleri alamazsın.

Böyle abi, ₺20.000 verip Asus Zephyrus G14 alırsan daha fazla fps almayacaksın, ama Audi A8 alırsan da Hyundai i30'dan daha hızlı gitmeyeceksin mantığı.

Zephyrus G14'ün yarı fiyatına ama Tulpar modeli alınır, onlar iyi görünüyor. Ama gidip de 15k üstü bir Monster alma, yazık. Ne aldığını bil yani. Budget bunlar, bizim fakirliğimiz yüzünden 5 asgari ücrete satılıyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Sübjektif görüş de aslında objektif şartlarla şekillenir çünkü. Acer Aspire'dan ya da Casper Nirvana'dan ya da benzerlerinden geçtiysen iyi tabii. Farklı görüş demek bazıları beğeniyor demek değil, deneyim meselesi.

XPS kullanıp da Monster'a çok iyi diyen var mı? İlk dizüstü olarak bunu alanların ya da ilk aldığı pahalı dizüstü bu olanların görüşleri ancak bozulmuyor aşamasında anlam ifade ediyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Monster Notebook Tulpar T7 V19.4.1 şunu aldık biz, kardeşim bayağı memnun. Bence görüntü,144hz vs hiç fena değil. Kasımda almışız bir sıkıntısı yok, adamlar birde sanırım bakım vs yaptırmak istediğinde ücretsiz yapıyor. Teknik servisi msi vs gibi yerlerin yanında uzay üssü gibi kalıyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Bunu al: https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-8-3/

Ama bu GPU/CPU ile yeni oyunlarda high ile 60 fps zor alırsın. Biraz daha çıkıp 1660 alırsan daha rahat edersin.

Bu donanım olarak aynı fiyata epey epey epey daha iyi: https://www.hepsiburada.com/dell-g515-amd-ryzen-5-4600h-8gb-512gb-ssd-radeon-rx-5600m-windows-10-home-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000VZ7N1

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...