Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

eskiden bilgisayar dedigin masaustu derdim de, su an buyuk luks geliyor masaustu. Oyun olayini ps4 e yiktiktan sonra laptop ile cok mutluyum. Masaustu toplarsam server mervre icin toplarim onun yerine gidip linode'a vs para odemek daha rahatima geliyor, akari yok kokari yok, isini bitirdikten sonra destroy et makinalara mis.

dell xps 15 var, alet guzel de bana 16gb ram yetmiyor artik, kvm + docker + 2 IDE + chrome derken. Ben de biraz ilerde 13" 32gb ram ve <1.2kg bir alet alicam kendime.

Sosyal ağlarda paylaş

fikir olması açısından 8gb ram uhd 600 onboard ekran kartı celeron n4100 donanımla

civ5 bugün indirdim oynanmaya başladım. wow classic  çok rahat oynanıyor. önceden deneyip oynayabildiğim oyunlar farcry3 witcher2 dragon age origins. diablo3 merak ettim indiriyim bakalım oynatcak mı.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Mal dedi ki:

fikir olması açısından 8gb ram uhd 600 onboard ekran kartı celeron n4100 donanımla

civ5 bugün indirdim oynanmaya başladım. wow classic  çok rahat oynanıyor. önceden deneyip oynayabildiğim oyunlar farcry3 witcher2 dragon age origins. diablo3 merak ettim indiriyim bakalım oynatcak mı.

diablo 3 te oynanıyor bu donanımla ki şu an piyasada alabileceğin en düşük donanım bu sanırım. eğer bu seviye oyunları oynamak istiyorum diyorsan düşünme kaldırır mı diye. sadece uhd 610 veya 620 olabiliyorsa tercih et 600 çok geride bunlardan.

mobilite olarak değil 17, 15 inç bile çok büyük. sehpaya koyması geri alması dert.

Sosyal ağlarda paylaş

Allah kahretsin ki biri dün Cyberpunk'ın oynunun çıkacağını hatırlattı. Tam yine laptopa doğru yöneliyordum ki yine arada kaldım. Gerçi onun için de ciddi performanslı makina gerekecektir sanıyorum.

Laptop hala daha mantıklı ve uygun (para değil de genel olarak) geliyor ama desktopun da parça değişebilmesi falan filan. Of ne gereksiz bir gerginlik yaşıyorum ya.

Edit: Şu benchmark çok kafamı karıştırdı. Eskiden ne güzel model numarası yüksek olan daha performanslıydı, 1650 ile 1070 arası bu fark ne böyle?

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1650-vs-Nvidia-GTX-1070/4039vs3609

Aket-Atum tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Masaüstünden vazgeçtim. Cyberpunktan falan da geçtim. Arada sırada oynamalık  d3, civ5,civ6, borderlands 2 ve belki wow çalıştırsın yeter diyorum. Sanırım piyasadaki çoğu laptop o işi görüyor hakkıyla. Yukarıdaki de dahildir herhalde buna ?

Aket-Atum tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
On 11.09.2019 at 16:41, senko dedi ki:

eskiden bilgisayar dedigin masaustu derdim de, su an buyuk luks geliyor masaustu. Oyun olayini ps4 e yiktiktan sonra laptop ile cok mutluyum. Masaustu toplarsam server mervre icin toplarim onun yerine gidip linode'a vs para odemek daha rahatima geliyor, akari yok kokari yok, isini bitirdikten sonra destroy et makinalara mis.

dell xps 15 var, alet guzel de bana 16gb ram yetmiyor artik, kvm + docker + 2 IDE + chrome derken. Ben de biraz ilerde 13" 32gb ram ve <1.2kg bir alet alicam kendime.

dell xps'ten memnun musun? bazı yerlerde kronik sorunu olan serilerinden bahsediyor. sende bir sıkıntı çıkardı mı ?

13" 32gb ram ve <1.2kg -> bu conf hangi alette var?

soru yağmuru gbi oldu, bende bakınıyorum bu aralar dev makinesi olarak.

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, zangief dedi ki:

Soyle adam gibi bi gaming laptop icin kac parayi gozden cikarmak lazim? 15-20bin tl yeterli olur mu mesela?

Yurtdışından alırsan aşağı yukarı en top seviye bilgisayarları o civara alırsın. Benim şimdiki MSI laptop'u 3k$'a almıştım amerikadan 2019 mayısında. O sırada dolar 6'ya doğru gidiyordu da kendimi 2 ay öncesinden hedgelemiştim :D

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, zangief dedi ki:

Soyle adam gibi bi gaming laptop icin kac parayi gozden cikarmak lazim? 15-20bin tl yeterli olur mu mesela?

1800-3000€ bandi işte özellikleri ayni minik detaylar var marka v.s

tr'de alacaksan bence o parayi verebiliyosan 2binlirayi ucak biletine ayir yurtdisindan al derim 

Sosyal ağlarda paylaş

Yeni monster aldık kardeşime bir sıkıntısı yok , ana kartıda sağlam şimdilik :p 2 sene garanti ömür boyu ücretsiz bakım diyor. Müşteri hizmetleri bence MSI dan daha iyi. Hepsiburada sıkıntılı bir site alette sorun çıkarsa direk sürünüyorsunuz dikkat edin dedim. Benim kendi laptobum üst segment MSI dı bu arada HB'dan almıştım, ben bu kadar dandik bir alet görmedim. Normalde her ürünü çok temiz kullanırım , bir önceki laptop VAIO idi resmen taş gibi alet hala sapasağlam çalışıyor. Bu MSI ise çalışmasına rağmen klavyesi sorunluk kronik bazı tuşların basmama/bir anda bir sürü basma nedeniyle kullanılmaz halde, pili garanti süresi biter bitmez öldü sadece plugin çalışıyor , laptop yavaş yavaş sökülüyor, ortasında yarıklar çıktı. Ses kartı driverı sorunlu sapıtıp duruyor, network kartı killer network driverı ile beraber sorunlu saçma sapan kopmalar yapıyordu başka driver yükledik. Bunlara rağmen hala çalışıyor gerçi :p 

MSI ın kendi servis merkezine kaç kez bizzat gittim , rezalet bir yer ve çok ilgisizler. MSI türkiye zorlamasa bir halt yapacakları yok, bana sağolsun merkez yardım ettide anca 1080 ile olan sorunumu çözdüm.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...