Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

En son yeni laptoıp aldığımdan beri 6-7 yıl geçti, bu süre içerisinde kısa döne mbir masaüstü toplama hevesi harici yeni çıkan hiç birşeyi takip etmedim. 

hangi marka iyidir (şu an kullandığım bir ayağı çukurdaki laptop samsung), nelere dikkat etmek gerekir (ssd önemli diyecek kadar biliyorum durumu) bayağı eskilerde kaldım.

Bilgisayar çalıştırsa da oynasam dediğim Civ5 var. Belki yeni bilgisayar gazıyla WoW Classic'e geri dönerim ama emin de değilim. Dönersem de raid falan sanmıyorum artık. Geceler boyu oyun oynayacağımı sanmıyorum.

Marka / model önerisi de olur, genel olarak şu şu değerlerden düşük olmasın şu şu sana gereksiz de olur. Her türlü önerinize açığım.

Ha bir de, Vatan'dan mu alıyoruz? Herkes otomatik orayı ve haftasonu indirimlerini söylüyor

Sosyal ağlarda paylaş

42 dakika önce, Aket-Atum dedi ki:

En son yeni laptoıp aldığımdan beri 6-7 yıl geçti, bu süre içerisinde kısa döne mbir masaüstü toplama hevesi harici yeni çıkan hiç birşeyi takip etmedim. 

hangi marka iyidir (şu an kullandığım bir ayağı çukurdaki laptop samsung), nelere dikkat etmek gerekir (ssd önemli diyecek kadar biliyorum durumu) bayağı eskilerde kaldım.

Bilgisayar çalıştırsa da oynasam dediğim Civ5 var. Belki yeni bilgisayar gazıyla WoW Classic'e geri dönerim ama emin de değilim. Dönersem de raid falan sanmıyorum artık. Geceler boyu oyun oynayacağımı sanmıyorum.

Marka / model önerisi de olur, genel olarak şu şu değerlerden düşük olmasın şu şu sana gereksiz de olur. Her türlü önerinize açığım.

Ha bir de, Vatan'dan mu alıyoruz? Herkes otomatik orayı ve haftasonu indirimlerini söylüyor

Kesinlikle  kara cumayı bekle inanılmaz fırsatlar geliyor.  n11 i takip et black friday için. 

Sosyal ağlarda paylaş

MSI ı tavsiye ediyorlar genelde ama benim MSI tecrübem pek iyi değil, kaç tane laptop kullandım en dayanıksızı MSI laptop u çıktı. Kaç senelik sony vaio taş gibi hala çalışıyor, MSI laptop 5 sene oldu sanırım otarafı butarafı yamuluyor, klavye çalışmıyor (kronikmiş) , pili çalışmıyor, ve laptop bildiğin sökülüyor. Oyun için Sony, MSI, iş için HP, Lenovo kullandım, kullanıyorum.

Darksun tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

dell veya lenovo almicaksan acer veya asus al

i5 8250U veya 8265U işlemcinin paylaşımlı ekran kartı işini görür sanki, paylaşımsız ekran kartı ile alıp boşuna ısıtma aleti

128gb ssd + 1tb hdd

16gb ram (8gb de olur, gerekirse 8gb eklersin sonradan)

fiyat farkı olur muhtemelen; fdos al, lisans alır kendin kurarsın windows

Sosyal ağlarda paylaş

Laptopla koltukta kafana gore takilabiliyorsun masaustunden farkli olarak.

Bizim isyeri bilgisayarlari Dell Precision serisi, bayagi okuz gibi kullananina rastladim, cok iyi dayaniyor aletler. Benim eski laptop Acer di. Bu paraya iyi boya odulu alicak laptoplar yapiyorlar, ama okuz gibi kullanima gelmez. Hatunda var bir tane Acer (sunun bir onceki modeli olmasi lazim: https://www.amazon.com/Acer-Predator-Overclockable-Aeroblade-PH315-51-78NP/dp/B07CTHLX8C?tag=cnet-comcontent-20), o da memnun.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...