Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Laptop Stand + Soğutucu

mani

Öne çıkan mesajlar

Selamlar,

17" HP laptop var. Sağolsun masaüstü bilgisayar gibi boyut olarak.

Bu vatandaş cayır cayır çalışıyor gayet el yakıyor. Aldığımdan beri çok oyun oynamadım bi oyun oynayayım dedim ufak bir odayı ısıtır durumda.

Tavsiye ettiğiniz gürül gürül çalışmayan güzel bir stand var mı soğutuculu ?

17" olduğu içinde çokta ufak bir stand olamaz herhalde.

Sosyal ağlarda paylaş

sadece bir soru soram söküp fanları heatsinkleri temizledin mi

eskiden şirkette kompresör oldugundan 10 günde bir yapıyordum artık 2 senedir yapmayınca bildiğin klavyeye dokunulmaz olmaya baslamıstı laptop

100 dereceye cıkıyodu gpu ve thermal throttlea giriyodu

geçen siirlenip temizledim

91 92 sularında gidiyor su anda ve throttle yok bir öneririm denemeni

Sosyal ağlarda paylaş

0)  laptopda oyun oynanmaz

ama oynicam diyorsan asagidakiler bi nebze ise yarar,

12 dakika önce, paradoksalkedi dedi ki:

laptop soğutucuları maks 1-2 derece belki oynatır. 

1) içini aç tozu çıkar süpür

2) gpu ve cpu ile ısı boruları arasındaki macunu yenile. termal macun al bunun için.

3) profit

kaliteli macun ile 20 dereceye kadar fark gördüğümüz olmuştu arkadaşın laptopunda.

hatta sogutucuyu laptop'in alt kapagi varsa acik sekilde kullanirsan 10 dereceye kadar etkiler.

Sosyal ağlarda paylaş

4 dakika önce, Myrica dedi ki:

hp'yi değiştir.

b.ktan laptoplar,b.ktan firma.

Taş gibi laptop valla 4 seneye geliyor. Hiç üzmedi beni. Mobil olma durumu sıkıntılı, sırt çantasıyla dolaşıyorum 40 yaşına geldik. Zamanında ufak ekran sevmediğimden ve o aralar çok mobilite ihtiyacı olmadığından almıştım.

Şimdi muadil 13-14" birşey alsam ateş pahası.

Oyun dediysem de WoW Classic :\ 15 sene önceki engine. Kaldırıyorda zaten performans sorunu yok.

https://www.vatanbilgisayar.com/hp-envy-17-n100t-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-1tb-256gbssd-17-3-4gb-w10.html

Sosyal ağlarda paylaş

zalmanın aluminyum kasa soğutucusunu kullanıyodum iyidi ama pahalıydı, şimdi iyice pahalıdır. 1-2 derece demişsiniz de 5-6 sene önce sıcaklıktan çatır çatır kapanan laptopumu gayet oyun oynanır seviyeye getirmişti.

Edit: Şimdi baktım da fiyatlar tam tersi 5-6 sene önceye göre düşmüş sdf

Komodo tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

4-5C oynuyor çok rahat.

İş yerinde güzel bir aluminyumdan yaptırdığım stand vardı delikli ve eğimli. Hani alt tarafı kapalı kalmıyordu hava sirkülasyonu için,onda kullanınca kasa altı bayağı ısınıyor.

Evde kullanmak için aldığım stand'da ortada 1 tane büyük yanlarda 2 şer tane ufak olmak üzere fan var. kasa altı sıcak değil bayağı serin oluyor. Onun dışında klavyenin GPU ve CPU'nun hizasına denk gelen kısmı daha serin, çok rahat hissediliyor el ile. 

https://www.vatanbilgisayar.com/addison-rampage-ad-rc7-15-17-notebook-sogutucu-stand-siyah.html

Pahalı ama diğer ürünlere kıyasla malzeme kalitesi olarak en iyisi buydu. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...