Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Obi-Wan Kenobi (2022) - Disney+

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

mando gibi bişi varken böyle kötü bi dizi çekmeyi nasıl başarmışlar ya

4 spo

Spoiler

dördüncü bölümde resmen hiçbir şey olmadı. girdiler kızı kurtardılar hadi eyvs. obi girer girmez ilk karşısına çıkan storm trooperın kıyafetini giyseydi o kadar zahmete bile gerek olmayacaktı.

Black-ice tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

onlarin gitmesine izin verdim. o sirada her seyin ne olacagini cok cok iyi biliyordum!!! kismi mi daha sacma.

yan masada oturan adamlar varken "kanka ben kalkanlari kaldirdim, sen iceri giriver sinsice ha. yakalanma sakin!" diye sohbet eden abla mi?

ya da kapinin oyle bir zamanda kapanmasi ki 1 gram su dahi tasmamis olmasi mi?

kiza, gereksiz zenci ablaya falan girmiyorum bile.

abi yemin ediyorum siradan cocuk dizisinde bu salakliklar yoktur artik.

bayagi kotu.

Sosyal ağlarda paylaş

Çok meh ya... Yok 7-8-9 seviyesinde rezillik değil ama hakkatten kötü. (

On 28.05.2022 at 02:08, Laorx dedi ki:

ne sorun vardı sinematografi'de anlamadım? benim için rogue one'dan sonra 2. sırayı aldı, general kenobi'nin pussy'liği dışında baya iyi.

Dizi şu anda izleyiciye ''tam tabiri bu olmayabilir'' ama gerizekalı muamelesi çekiyor. Bak mesela mando, sessiz sakin, konuşmayan, yüz mimiği dahi olmayan bir karakterdi. Yaşadığı duygusal değişimleri ses ve kamera açısıyla anlayabiliyodun. Ama anlıyordun.. Mesela Grogu ile ilişkisi, Bo Katan ile tanışma anı, Force ile her karşılaşmasında ufak çapta bir şok yaşaması, Ahsoka ile tanıştıktan sonra tepkileri.... (kabul senaryoda Mando'nun ''What is Jedi?'' diye dolaşması saçmaydı ) 

Kenobi'de ise Leia ile aralarındaki bağ illla ağzımızın ortasına kadar sokulmaya çalışılıyor. Tamam bir sahne, iki sahne, üç sahne... Sadece sahne sayısı değil, sahne süresi de uzuyor. Bölüm sonunda ''Aha Türk dizisine bağladı. Acaba kaç dakika bakışacaklar?'' diye düşünmedim değil.

Spoiler

Artık spo'ya geçeyim noolur noolmaz.

- Baba tamam kaçtınız mapusaneden. 3. stepsister takip cihazı 'Nereye giderlerse gitsinler takip cihazı onlarla kalacak'' dedi. Anladık. Hadi anlayamayanlar varsa da internetten görür haa derler. Hadi o da olmadı belki 3.stepsister yalan söylüyordu diye içimize minnak bir kurt falan düşür... Lan bölümün sonunda illllla gözümüze sokmanıza gerek yok. Aaaa.... Gerizekalı muamelesi yapmayın.

- Sinematografi değil bu ama aklıma geldi yazayım dedim.
Eleman: Size yardım edemem.
Kenobi: Noooluuur...
Eleman: Edemem dedik anaa...
Kenobi: Ama imparatorluk çok kötü
Eleman: (Ahmet Özal ses tonuyla) Karımı İmparatorluk öldürdü. Hatta...  İmparatorluğun ne kadar kötü olduğunu da biiiz biliriz biiiz. Eeey gidi Bay Kenobi...
Kenobi: *0.5 saniye sessizlik
Eleman: Yardımımı mı istiyorsunuz? Tamam edeceğim (literally böyle diyor)
Ben: WTF??? Nasıl lan? Niye? 

Star wars evreni hiçbir zaman gerçekçi olmadı. Gerçekçilik baktığım en son şey muhtemelen. Sorun diğer aspectlerin patlamış olması...

Aceace tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Her Çarşamba geliyor işte, haftaya final olacak. 

Bu kadar büyük potansiyeli olan bir karakteri ve hikayeyi de güzel hiç ettiler. İçinde güzel sahneler olsa da geneli yavan ve sürüyle mantık hatası olan bir seri oldu.

5. bölümü akşam izlicem ama son 2 bölümde ne kadar toparlayabilirler bilmiyorum.

Neyse finali olsun da öyle bişiler yazarım artık.

Sosyal ağlarda paylaş

18 dakika önce, -Deno- dedi ki:

Filoni ve Favreau Mandalorian'ın üçüncü sezonu ile meşgullerdi, bekleyip onlara bırakılmış olsa çok daha farklı bir seri izlerdik. Disney'de Star Wars evrenini anlayan üç kişi varsa ikisi bu iki amca zaten.

Yazık olmuş. Mando'nun son sezonda bir bölümü var ki hepimiz biliriz , şuradaki 5 bölüme bedel. Cidden yazık olmuş. Evan amca için bitiriyorum diziyi sadece. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Konu başlığı Sam tarafından Obi-Wan Kenobi (2022) - Disney+ olarak değiştirildi
  • Yeni Oluştur...