Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Obi-Wan Kenobi (2022) - Disney+

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

On 27.05.2022 at 08:27, Komutan dedi ki:

Luke keşke tek çocuk olsaymış.

13 saat önce, Aceace dedi ki:

- Sinematografi gerçekten çok başarısız. Mando ne kadar harikaysa bu da bir o kadar kötü. Mandoyu izlerken pürüpak izliyordum, Kenobi'nin ilk bölümünde alt tab yaptım. O derece...

- Soundtrack meh.

Gizli içeriği göster

- Leia harika yazılmış. Sadece laf sokması değil, kenobi ile diyalogları da çok başarılı.

- Haja'nın con artistliği de çok başarılıydı. Onu da çok takdir ettim.

- İyi olanlar bu kadar. Gerisi beklentimin bayaaa altında kaldı. Ben bu Disney'i anlayamayacağım herhalde. Star Wars serisinin açık ara en iyi filmi olan Rogue One'ı çek, sonra rezil rüsva bir 7-8-9'a imza at. Bobba Fett ve özellikle Mando ile "Ohaaa Disney ölmemiş" dedirt, sonra hem daha da iyi malzeme hem de fan favourite oyuncun ile vasat ya da vasatın bi tık üstü diyebileceğimiz bir dizi yap.

Yemin ederim ben bi bok anlamadım bu işten. Adamlardan ne beklesek tersini yapıyolar.

ahahah komutan. 

izledigim en kotu star wars seylerinden birisiydi ilk iki bolum, her yaniyla cok ama cok kotu, oyunculuklar, muzikler, ya aklima gelebilecek her alanda berbat bir yapim ilk iki bolum itibari ile.

seni hissediyorum obi ama kasabada 5 metre yanimda degil.

nerden tutsan elinde kaliyor. kiz cocugunun kovalamaca sahnesi, 10 yasinda mi lan o kiz, cuce mi buldunuz, igrenc konusmasi tipi kosmasi... off ya neyse.

mando ve fett den sonra cita cok fazla yukselince eski star wars maymunluklari ve sacmaligi fenalik gecirdi bize.

Sosyal ağlarda paylaş

On 27.05.2022 at 23:56, incredibull dedi ki:
  İçeriği gizle

leia'nın kaçış sahneleri daha kötü çekilemezdi, bi anda diziden kopup nasıl bi saçmalık izliyorum dedirtti. 

Aynen bu. Bir de Reva’nin gereksiz parkour’u ne gerek vardi dedirtti. Mando’daki ciddiyetten uzak maalesef simdilik. 

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Revanın parkuru gerçekten gereksiz geldi bana da. Benzer şekilde Leia'nın kaçış sahnesinde de garip çekimler var. Bu açıdan Mando daha sinematik duruyor. Müzik olarak da etkileyen bir melodi henüz duymadım. Inquisatorlara genel olarak ısınamadım Disneycanon'una ait oldukları için ama Obi-Wan'ın karakteri eski EU ile uyumlu. 

En büyük sorun Leia ile bu kadar fazla muhabbete girmesi Obi-Wan'ın. Bu durum Episode 4'deki Leia'nın mesajını biraz bozuyor. Obi-wan keşke uzaktan müdahalelerle falan kurtarsaydı ya da kim olduğunu çaktırmadan. O zaman Leia mesaj gönderirken, "Ben abi, çocukken beni kurtarmıştın yine yardımına ihtiyacım var" vs gibi bir şey gönderirdi. Bu ilişki canonu bozuyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

bölüm 3 spoyler

Spoiler

saçma parkur sahnelerine katılıyorum da çok dizi keyfimi kaçırmamıştı.

şimdi üçüncü bölümü izledim. herkesin beklediği tarihi encounter çok güzeldi ama sonu neydi abi öyle.

yani bunu niye böyle yapıyorsunuz ki. o kadarcık ateş mi engelledi koskoca 10 yıllık hatred biriktirmiş vaderı. bi zıplardı ya da 15 sn önce yaptığı gibi söndürürdü be. hani böyle aksiyon sahnesi saçmalıklarıyla keyfimi kaçırmam ama şunu da yapmayın artık ya asdsd

Black-ice tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Hayal kırıklığı oldu. 

Spoiler

Cast da kötü be, siyahi abla kötü seçim olmuş o çipil gözleri saçlarının şekli cosby show geliyor aklıma nedense 80 ler dizi karakteri gibi yok mu başka oyuncu, oyunculuğu da dandik, leia üzerinden hikayenin devam etmesi de kötü leia yı oynayan ufaklık da kötü seçim olmuş.  Mando ve boba bın baya gerisinde. Ahsoka da sıvamazlar umarım. 

Law tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

leia episode 1 anakine benzeten bir tek benim sanirim,  kovalamaca editi kötüydü bariz ama onun dışında gözüme batmadi benim. 

şu nasi kötü cast olabilir, benim gözümde şu an boba'dan fersah fersah iyi, kalan 3 bölüm mandoya göre iyi olup olmadığını belirlicek.

Laorx tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

leia'yi iyi bulanlarin kiz cocugu babalari falan oldugunu dusunuyorum

Spoiler

flea'dan kacma sahneleri asiri kotuydu be.

kurtarildiktan sonra pazardaki sahneleri de.

"obi bu senin suratin! neden bu adamlar seni kovaliyorlar" kismi da

catida kaciyorum falan sahneleri de..

aslinda ben kizin gerekli ve iyi oldugu bir sahne gormedim. kizin oyunculugu meselesi degil, hikaye ve sahneler berbat ve zorlama.

17 saat önce, Scalanova dedi ki:

Sw dizilerinin en kotusunu yapmislar dedin zaten, nasil iyiye gitsin?

Kotu olabildigince.

bilmem, 3. bolumu izlemedim henuz. sadece dag fare dogurdu havasi var. evet kirilmis, dagilmis bir adam bekliyordum ama uzayda gecen cocuklar duymasin bolumu seviyesinde yazilmis bir hikaye beklemiyordum.

Sosyal ağlarda paylaş

Kalan 3 bolumun mandoya gore daha iyi olup olmadigini belirlemesine hic gerek yok, cunku cikan 3 bolum daha kotu oldugunu coktan garantiledi. Kalanlar anca telafi yapar. 

Su sahneler cekildikten sonra 1 kisi cikip demiyor mu acaba " ya pardon bisey soyleyecegim de, burasi bok gibi oldu" diye.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Scalanova dedi ki:

Yep, ama cocuk o kadar kotu rol yapiyor ki... Satmaz.

şu bizim yavıdi yapımcılardan birinin kızını da parlatalım diye koymuşlar ve ona göre yazmışlar gibi, böyle her seferinde gülümseyerek "ne kadar güzel oynadım dimi bıbıcım" diye arkada ailesine bakıyor gibi.

denoların kutsalı kenobiye amber heard çekmişler resmen. diziye bak sdfs.

Sosyal ağlarda paylaş

• Konu başlığı Sam tarafından Obi-Wan Kenobi (2022) - Disney+ olarak değiştirildi
  • Yeni Oluştur...