Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Obi-Wan Kenobi (2022) - Disney+

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

8 saat önce, lord_gorthaur dedi ki:

time line'nı bilmiyorum ama sanki rebels'den de sonra gibi; rebels deki obivan daha yaşlıydı, bir de Leia daha  büyüktü sanki buraki luke ile karşılaştırırsak 

Bu dizi açık şekilde Rebels'den önce geçiyor. 

-Grand Inquisitor hala hayatta

-Luke Skywalker hala cocuk yani eline tufek alıp atış talimi yapmaya filan başlamamış 

-Owen amca henuz çökmemis 

-Yorgun demokrat Obi Wan'in saçlarına yıldız düşmemiş 

Akuma_Blade tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, sylvanas dedi ki:

dizinin nereye kadar cekilecegine bagli sanirim. rebels canon mu bilmiyorum hatirlayamadim gerci. dizinin peak noktasi olabilir. 

ewan cok tatli bi abi ya. bircok sw oyuncusunun aksine karizma cizdirme derdi yok seviyor ve saklamiyor. phantom menace setinde surekli viyu viyu yapiyormis isin kiliciyla. liam neeson karizma bozdurmamak icin surekli kiziyormus kendisine. yillar sonra katildigi programlarda bile canli yayinda kilic kullanmisligi var. onun enerjisi diziyi goturecek bence. o sahnelere kadar devam etme sansi yuksek.

adam prequellari tek basina tasidigi icin hala bel fitigindan muzdarip, bu diziyiden tasir yane

KHCtxjx.png

Sosyal ağlarda paylaş

Prequel'ler ile ilgili fikirlerimi degistirdim ben ya son yillarda (hele ki Disney rezaletlerinden sonra). Tamam Hayden les, Jar Jar filan gereksiz ama artik olaya politik acidan bakiyorum ben. Star Wars'i Skywalker hikayesi yerine Palpatine'in sifirdan tum galaksiye hukmedisi hikayesi olarak gorunce aslinda Episode 1-3 daha guzel oturuyor. Dusununce bunun altyapisini yapmak icin yapilan politik hamleler bence fena degil.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Prequel üçlemeyi 2022 yılında sevmediğini söyleyecek insanın yatacak yeri yoktur, bu kadar açık konuşuyorum.

Obi Wan'in bu bölümde savasacagi söylenen Darth Vader'in Anakin Skywalker'in bir klonu olduğu ve Obi Wan'i tuzağa çekmek için kullanılacağını düşünüyorum, asıl merak ettiğim şeyler Tokyo Drift'deki Han'ı oynayan oyuncunun kimi oynayacağı. Gönlüm ister ki Quinlan Vos sinematik evrende de gözüksün. Hem prequel uclemede bahsedilmiş biri, hem Order 66'dan sağ çıkmış Jedi'lerden biri, hem klasik ucleme itibariyle muallakta kalmış noktalardan biri, hem de Obi Wan ile çocukluga varan geçmişi olan bir karakter. Ayrica eğer After Credit koyarlarsa muhakkak Maul ve Qi'Ra ile ilgili olacağını düşünüyorum, Lucas'in kullanılmayan script'indeki Darth Talon mevzusu gündeme getirilmiş olur böylece geç de olsa.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
On 11.03.2022 at 00:20, Akuma_Blade dedi ki:

Prequel üçlemeyi 2022 yılında sevmediğini söyleyecek insanın yatacak yeri yoktur, bu kadar açık konuşuyorum.

ben sevmiyorum. Kyle Katarncı ve KOTOR 2ci olarak da yatacak yerim var. bu kadar net.

Prequel üçleme berbat bir şeydi ve ilk defa Star Wars ile tanışanlar, o film döneminde çocuk olanlar, ve sırf yeni sequel üçlemesine gıcıklık olsun diye davrananlar çok seviyor olabilir, ama birçok yönü berbattı o filmin. George Lucas'ın yazdığı iyi hikayeleri yönetemediği ve film düzenlemekten anlamadığı aşikar.
2000'lerin başında CGI teknolojileri hala "ilkel" sayılıyordu, o yüzden bazı şeyleri görmezden gelelim demek isterdim ama kullanım konusundaki özensizliğini görmezden gelemiyorum.
"Çocuklara oyuncak satacağız" derken hikayeyi de çok oyuncakça yapması çok rahatsızlık vericiydi.
Marcia Lucas ve Gary Kurtz'a yatıp yatıp şükretsin George Lucas. Onlar olmasa orjinal Star Wars bir klasik olmayacak, çöpe gidecekmiş.

Sosyal ağlarda paylaş

bayağı güzel gazlıyor fragmanlar, umarım üzmez çünkü beklentiyi iyi yükseltti. bir çılgınlık yapıp kotor'ları da seriye dönüştürseler keşke.

neyse şu kadar kötü olamaz herhalde artık hiçbirşey.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

-Özel efekt tarihinde milat olacak bir iş ortaya koyar, Industrial Light and Magic'i kurar, Dolby Surround standardını yaratırsın. CGI ile bugün çoğu kişinin beceremediği kalitede meydan savaşlarını 20 küsür sene önce yaparsın, yaranamazsın.
-Sinema zincirleri tek tek kapanıyorken, halihazırdaki çekilen filmler kahramanlara değil anti kahramanlara meylederken bir sektörü yokolmanın eşiğindeyken kurtarır, kahramanlara inancını yitirmiş insanlara umudu verirsin, yaranamazsın.
-Kafa kol kesmek gibi bugün blockbuster filmlerde kadraja girmesi bile düşünülemeyecek şeyler çekersin, yaranamazsın.
-3 + 3 filmden yüzlerce kitaplık lore çıkartılmasını sağlarsın, yaranamazsın.
-İlk kez kendi hedef kitlesiyle birlikte el ele büyüyen bir film serisi yaratırsın. The Man on Thousand Faces'deki arketip döngüsünü sinemada olabilecek en iyi şekilde çeker, Roma Cumhuriyeti'nin yıkılışının alegorisini yapar, İsa'nın babasız doğması gibi bir mevzuyu bile bilimkurgusal bir noktaya bağlarsın, yaranamazsın.
-Külliyattaki, her birisine tek tek form analizi yapılabilecek kadar iyi kareografi kasılmış kadar iyi kılıç düellosu sahnelerini çekersin, yaranamazsın.
-Christopher Lee gibi bir büyük üstadı ölmeden önceki belki de son görkemli rollerinden birisinde izleyiciyle buluşturursun, yaranamazsın.
-Twitter ve Tumblr'ı mesken tutmuş SJW teröristleri ortaya çıkmadan yıllar yıllar önce kendi ayakları üzerinde durabilen kadın öncü portreleri yaratırsın, yaranamazsın.
-Çocuklar için haftalık proxy warcrimes dozu tadında sezonlarca seri çeker, yaranamazsın.

Velhasılı kelam bu herşeyi bildiğini sanan snob zümre varken ağzınla kuş değil balina tutsan yaranamazsın arkadaş.

Akuma_Blade tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 06.05.2022 at 14:05, Akuma_Blade dedi ki:

-Özel efekt tarihinde milat olacak bir iş ortaya koyar, Industrial Light and Magic'i kurar, Dolby Surround standardını yaratırsın. CGI ile bugün çoğu kişinin beceremediği kalitede meydan savaşlarını 20 küsür sene önce yaparsın, yaranamazsın.

Velhasılı kelam bu herşeyi bildiğini sanan snob zümre varken ağzınla kuş değil balina tutsan yaranamazsın arkadaş.

Industrial Light and Magic 1975 yılında kuruldu. Episode 1-2-3 için değil.

Sosyal ağlarda paylaş

On 06.05.2022 at 12:19, Deathblade dedi ki:

Valla iki üçleme de güzel. Sorry Bone.

Eski seriye res atanlardan söveceksen git Peter'a söv, Hobbit'i yaptı diye. Ya da Wachowski'ye söv Matrix'in son filmi için. Ama Lucas konusunda bayağı bir haksızsın.

Episode 1-2-3 çıktığı senelerde, en az Matrix 2-3 kadar sövülmüştü. Şimdi yıllar sonra kıymete bindi niyeyse. Sanki o zamanlar yerin dibine batırılmamış gibi "haksızsın" deniyor şimdi ?

Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, Akuma_Blade dedi ki:

gerisine bakmadım argumanini ileri sürmek 2 gününü aldı herhalde.

evet. çünkü "adam iyi bir yazar, ama yönetmenliği beceremiyor" demem karşısında bana "Industrial Light and Magic, Christopher Lee, Sinema zincirleri vs yaranamazsın" gibi alakasız bir şeyler sıralamamışsın. önce ne yazdığımı anla sonra onunla alakalı tartışırız.

Sosyal ağlarda paylaş

• Konu başlığı Sam tarafından Obi-Wan Kenobi (2022) - Disney+ olarak değiştirildi
  • Yeni Oluştur...