Jump to content
Sam

Discord forumu öldürüyor mu?

orc_lord

Pati'nin geleceği için oy ver... 🗳️

Message added by orc_lord

Forumun Canlandırılması  

182 oy

1. 1. Yeni altyapıya geçiş sonrasında iyileştirilmesini istediğiniz öncelikli konu nedir?

Öne çıkan mesajlar

§ 26 Ağu 2019, 20:15

Ben discordda çok sıkılıyorum, sanki whatsapp grubu gibi, sürekli bi konuşma dönüyor mesajlar falan ama belli bir konu yok sanki. Ve sürekli oyunlardan konuşuluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 Ağu 2019, 20:26

patiye plugin ekleyeyim sagda chat gibi bisi olsun, enerjisini atmak isteyen ofkeli gencler yazsin karalasin oraya. 

isteyen acar, istemeyen kapar iste, ne kasiyonuz discord fln.

bir de onun app ini indirirsiniz siz, notification da geliyodur biri mesaj attiginda IYYKK$.

whatsup notificationlarindan bezip mutelami$im hepsini bir de discord mu? aman yarabbi iphone lardan irak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 Ağu 2019, 10:38

discord'un o şekilde bi apisi varsa siteye o eklensin :classic_blink:

Cthulhu tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 Ağu 2019, 14:46

Forumda çok fazla yazmayan biriyim ama foruma girmediğim gün yoktur muhtemelen. 

Forumun tema olarak bence bir eksiği yok. Sadece önceki forumda favori bölümlerimi en tepeye alıp sadece onları takip edebiliyordum. Yenisinde bunu bulamadım veya ben beceremedim.

Forumda içerik üretilmesi ile ilgili eksiklik var. İçerik yazılsa bile pati elitleri tarafından hunharca eleştiriliyor veya zorla fikir aşılamasına karşı kalıyorlar. Çünkü her şeyin en iyisini bilen insan sayısı bu forumda bir hayli fazla.

Kendi düşüncem içerik üretilmesi için insanların teşvik edilmesi gerekli. Yeni madalyalar veya avatarlar olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 Ağu 2019, 16:32

En azından benim için öldürdü. Forum kapanıp açıldıktan sonra belki 2 3 mesaj yazmışımdır. Discord daha hızlı. Cevap yazanla muhabbet daha seri dönüyor. Private mesaj şeysi de daha hızlı adama tıklıyosun muhabbet ordan seri biçimde akmaya devam ediyor. Gerekirse voice kanalı açılabiliyor. Sevmediğini bloklayabiliyorsun. Başka discord kanalları arasında seri geçiş yapabiliyorsun.

Bence forumun upgrade'i gibi bir şey oldu orası. Zamanında level ve oyungezer kanallarında da benzer şeyler olmuştu. Mircler skype whatsapp grupları ve discord kanalları vs. oluşup toplu göçlere neden olmuştu.

edit: ilk sayfada forumun yenilenmesindeki sorunun ne olduğu konuşulmuş. Bu olayın aynısı oyungezer forumunda oldu. Forumu 1 ay küsür kapadılar. Yeni özellikler falan eklediler. O döneme kadar forumda takılan forumun ilk zamanından beri orda olan gedikli tayfa olduğu gibi diğer platformlara kaydı. Forumu o dönemde yeni kayıt olan kişilerle birkaç eski admin döndürmeye başladı. Bana kalırsa her gün girmeye alıştığın şeye uzun bir süre giremeyince o alışkanlığın kırılması bunda önemli bir faktör.

Redeagle tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Ağu 2019, 07:14

insanlar irl dostları neredeyse oraya gidiyor işte, discord'da inner circlejerk yapıyorsunuz sonra forum niye boş diyorsunuz hehe.

bence çok da boş değil, gündemi buradan takip etmek foseptik çukuru ekşi'den takip etmekten iyidir her türlü. dışarıya baya kapalısınız, hayır discord'da bir tane soru sorduğum halde gereksiz sarcastic cevaplar falan aldım ki bebeden daha eskiyimdir büyük ihtimalle, aman neyse problem değil böyle şeyler.

Allure- tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Ağu 2019, 07:28

Discordda toplasan zaten 15 hadi bilemedin 20 aktif üye var. Kalanlardan da bi kısmı çok seyrek yazıyo işte. Koskoca yüzlerce kişilik forumu 20 Discord kullanıcısı öldürememeli. Kaldı ki onların da çoğu burada da yazıyor yine aktif.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Ağu 2019, 07:34

Discord forumu öldürüyor mu? Kesinlikle evet.

Bununla ilgili yapacak bir şey var mı? Hayır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Ağu 2019, 09:57

15-20 kişi varsa cok bi etkisi yok demek ki

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Ağu 2019, 09:58

o kadar da yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Ağu 2019, 10:28

asiri fazlaymis

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Ağu 2019, 11:39

Beni admin yapin.Pati will be great again.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Ağu 2019, 12:29
On 23.08.2019 at 16:00, Dynun dedi ki:

Ben şahsen yeni sistem yüzünden girmiyorum. (Kötü demiyorum, güzel, çok emek verildi, bağışlar yapıldı.)
Arada şöyle bir bakıp çıkıyorum. Ama site içerisinde gezesim gelmiyor. Zor geliyor bölümler başlıklar arasında atlamak nedense. Bu tabi benim kişisel tecrübem, doğru ya da genel geçer bir şey değil

bu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 30 Ağu 2019, 19:52

Ciddi neresi zor geliyo ya? aynısı işte; 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 30 Ağu 2019, 22:03

IPB'de hali hazırda devam eden bir konuya denk geldim: Discord is killing our forum

Discord ile entegre olabilmek için gördüğüm kadarıyla birkaç yol var. Bunlardan birisi forum üzerinde mesaj veya konu yazıldığı zaman Discord kanalına bildirim gönderilmedi. Bir diğeri ise direkt Discord'un web tabanlı yapısını ekranın içerisine embed etmek. Mesela Discord'daki Paticik kanalının ekranın sağ altında ufak bir pop-up'ta görünmesi gibi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 30 Ağu 2019, 22:09

öff quixef'in mesajlarını mı görücem her foruma girdiğimde

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 30 Ağu 2019, 22:14
10 dakika önce, orc_lord dedi ki:

Mesela Discord'daki Paticik kanalının ekranın sağ altında ufak bir pop-up'ta görünmesi gibi...

şu çok op olur yalnız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 30 Ağu 2019, 22:25

hayır abi 2.si forumun sadeliğini bozar. sayfayı ağırlaştırır falan birde yani. bahsettiğin şey şuysa zaten serverda kimler var onu gösteriyor bi tek. forumda gözükmesinin hiç avantajı yok.

https://blog.discordapp.com/add-the-discord-widget-to-your-site-d45ffcd718c6

ilki daha mantıklı 1 kanal açılır, patiden random topic spamlasın. çok spamlarsa millet ignorelayabilir yalnız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 30 Ağu 2019, 22:42

Discord'a bot eklesek, buradaki hot topicleri linklese "bakın neler konuşuluyo" falan gibisinden belki o olabilir diyecem de, Discord'u gözünüzde çok büyütüyosunuz. 10 kişi falan konuşuyo Discord'da, bunların 8'i zaten foruma da yazıyo.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 30 Ağu 2019, 22:47
6 dakika önce, Rewendor dedi ki:

Discord'a bot eklesek, buradaki hot topicleri linklese "bakın neler konuşuluyo" falan gibisinden belki o olabilir diyecem de, Discord'u gözünüzde çok büyütüyosunuz. 10 kişi falan konuşuyo Discord'da, bunların 8'i zaten foruma da yazıyo.

bot kolay invision icin hazir var, $20 fln.

ama sorun o degil; asil sorun eski sistemden yeniye gecerkenki kullanici kaybi:

bence 70% ustu kayip var.

Goering tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 30 Ağu 2019, 22:48

discord'un aktif kullanıcıları foruma yazıyor zaten, spam dışında hiç bir işe yaramaz o bot.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 30 Ağu 2019, 22:50
31 dakika önce, Xenus dedi ki:

hayır abi 2.si forumun sadeliğini bozar. sayfayı ağırlaştırır falan birde yani. bahsettiğin şey şuysa zaten serverda kimler var onu gösteriyor bi tek. forumda gözükmesinin hiç avantajı yok.

https://blog.discordapp.com/add-the-discord-widget-to-your-site-d45ffcd718c6

ilki daha mantıklı 1 kanal açılır, patiden random topic spamlasın. çok spamlarsa millet ignorelayabilir yalnız.

aynen bot koymanin hic bir avantaji yok, beklenenin aksine forumdan eksilme olur.

burdan discord'a baglaniyca sadece "pati discord" linki cikacak.

daha gelismis bir "baglanti yontemi" yok, daha cok discord'u promote eder 😄 

(discord online sayisi yazicak d. paticik kanalindaki, baska avantaj yok)

surda ornegi var: https://webflake.sx/

cengaver gibi girisip saga koymayin sakin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 30 Ağu 2019, 22:57

ek olarak discord 2-3 senedir aktif, kendi local bir kitlesi var, genelde ben dahil işsiz güçsüz takımı, gün içinde dahil discord'a erişebilenler.

discord'u bugün kapatsak forumun daha aktif bir hale geleceğini düşünen var mı merak ediyorum.

forumun eskisi kadar aktif olmamasının temel sebebi tema, yazılım vs değişiminden daha çok topluluğunun dışarıya kapalı olması, yeni gelenleri çabuk kaçırması diye düşünüyorum.

-Bonesoul- tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 30 Ağu 2019, 22:58

"discord'u kapatmak" 

en sacma cozum olurdu, cozum olarak nitelendiremeyiz tabi 🙂 

bence discord'u one cikarmak; paticik'teki online sayisini da arttirabilir.

mesela ben hic pati discord'a girmedim ama sadece online (arena) shooter / tft oynuyorum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 30 Ağu 2019, 23:02

ee o zaman çözüm olmayacak bir şeye konu açmak da saçma olsa gerek. madem sorun / çözüm discord kaynaklı değil, konu başlığı forum neden ölüyor gibi birşey olmalıydı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Yeni Oluştur...