Jump to content
Sam

Discord forumu öldürüyor mu?

orc_lord

Pati'nin geleceği için oy ver... 🗳️

Message added by orc_lord

Forumun Canlandırılması  

182 oy

1. 1. Yeni altyapıya geçiş sonrasında iyileştirilmesini istediğiniz öncelikli konu nedir?

Öne çıkan mesajlar

§ 14 Haz 2020, 03:19

rew haklısın ama ben bu başlıkta zaten “forum işi bitti artık discord bundan sonra” söylevine karşı çıkıyorum. yoksa discord kullanıyorum ben de ama kesinlikle yerini tutmuyor forumun. ikisi farklı şeyler için kullanışlı, tamamen biri öbürünü devreden çıkaramaz. ben de buna karşıyım baştan beri.

dogmeat ben de sanırım 19 yıl oldu, bu forum sanırım hayatımda en çok zaman harcadığım mekan gibi birşey aşağı yukarı toplamda. hiç de aklıma gelmezdi bu kadar devam edeceğim. düzgün ve aktif kalması da doğrudan ilgilendiriyor beni ama artık bakalım nasıl olacak. bu başlığın açıldığı bir yılda en azından daha kötüye gitmedi.

Sam tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Haz 2020, 03:20

discord sadece bende futbol icin kayma yaratti o kadar 

anlik olaylara daha hizli iletisim sagladi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Haz 2020, 06:10

forumun en buyuk eksigi benim icin su emojinin olmamasi su anda 😞

8nnENw4.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Haz 2020, 14:06

klasik smileylerin geri dönmesini istiyorum ben. horace smiley felan. :horace:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Haz 2020, 17:01

Discordu unutuyorum ben hep ya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Haz 2020, 08:59

alışkanlık kısmı es geçilmemeli, forumun yeniden açılmasında yaşan ara ve açılış sonrası değişim ve aksaklıklar -güncel başlıklar- insanları uzaklaştırdığı bir gerçek.

normalde iş yerine gelir, çay ve kahvaltılığı alır, patiyi açar güncele bakar, okumaya değer başlıklar varsa, kenara açar, sonra ara ara bakardım. 

ama forum değişimi sonrası mecbur olarak verilen arada bu rutini kırıldı, bunun üstüne yeniden açılışta yaşan aksaklıklarda eklenince insanlar yeni yerlere akmaya başladılar -yani açılan baraj kapakları gibi, ve normal olarak barajın yeninden dolması akmasından uzun sürüyor 🙂 -

Bence "zombi forum" konusunun, "baraj tekrar dolabilir mi, dolarsa eski randımanında olur mu, dip tortuları yeni dolumda ne gibi etki yapar, acaba doldurmak için ekstra bir uğraş içine girmeli miyiz?" gibi soruların etrafında dönmesi gerekiyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Haz 2020, 15:14

Aynı olay bende de oldu. Daha önce günlük bakıyordum. Aradan sonra asla aklıma gelmemeye başladı. Halbuki pati daha önce de uzun dönemler kapanmıştı. Demek ki o dönemlerde redditler discordlar falan gibi alternatifler yoktu. O yüzden pati açılınca geri dönüyorduk. Son beş senede falan alternatifler geliştiğinden, verilen arada bir çok kişi geri dönmedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 18 Haz 2020, 06:22

Discord'da ne oluyor? Invite var mı? 😄

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 25 Haz 2020, 22:24

forumda tutunamadım, discordda da. nereye birikmeliyim? tşk.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 Haz 2020, 14:09

peki ya birikmişlerim ne olacak göring, yatırımdan anlayan bir arkadaşa benziyorsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 Haz 2020, 14:17

NSFWye gidip gidip sıradan türk hatun instagramı atan bi adamın birikmişi olsa olsa iç çamaşırlarında birikmiştir, bi yıkasan hepsi geçer onların.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 Haz 2020, 23:28
On 09.06.2020 at 21:16, arcane dedi ki:

burada discord'a sallayanlar, discord'da foruma sallayanlar ikisi de komik geliyor bana. birbirinin muadili platform olsa lar anlayacagim. 

Katılıyorum, ikisinin farklı fonksiyonları dinamikleri var. Discord birçok şey için çok daha iyi. Tartışmak için daha iyi, sohbet için öyle. Shitposting yeter.

Ama forum kafası biraz daha düşündürüyor insanı yazarken bi kere, daha ölçülü basıyosun klavyeye, o yeter. Üstüne bir de dokumantasyon için çok önemli bir yer, dönüm bakmak istedigin thread hep olacaktır yani.

Discord bunu saglamıyor mesela. Bir de bi tartışma gridlock'a girdiginde "İKİ DAKKA GELSENE DISCORD'A DÜDÜK." de işlevsel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Haz 2020, 01:03
On 14.06.2020 at 17:06, Bone dedi ki:

klasik smileylerin geri dönmesini istiyorum ben. horace smiley felan. :horace:

bende şunlar var, eski siteleri arşivleyen siteler var ya ordan hacıladım. arada kullanıyorum:

https://imgur.com/a/rAVQi5W

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Haz 2020, 08:40

👍Gq0WwYx.gif bunu niye yedekledin sağ sol olması mı battı çokomantixs

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Haz 2020, 08:58

Trampet çalan adam yok hiç bi yerde

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Haz 2020, 09:03

🦩

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Haz 2020, 10:48

discord sucuks

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Haz 2020, 11:01

disco ya nasıl giriliyor? sadece birbirini çok seven harika insanların olduğu bi yer mi? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Haz 2020, 12:00
59 dakika önce, adamınbiri dedi ki:

disco ya nasıl giriliyor? sadece birbirini çok seven harika insanların olduğu bi yer mi? 

https://discord.gg/AHpqYWq

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Haz 2020, 15:09
6 saat önce, goldbären dedi ki:

👍Gq0WwYx.gif bunu niye yedekledin sağ sol olması mı battı çokomantixs

(tu) benim en çok kullandığım emoji'ydi. dolayısıyla en çok onun tipinin farklı olması rahatsız ediyordu. ilk onu çektim aradan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Yeni Oluştur...