Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni silah ve zırhlarımız

akirafes

Öne çıkan mesajlar

But ground-based combat vehicles with tactical-level lasers are not being built and used in Russia or the United States. This is done by the Turks, and the transition of the quantity of their work to the quality of technology as a whole to a new level is a matter of the very near future.

https://www.armyrecognition.com/weapons_defence_industry_military_technology_uk/turkey_uses_laser_weapon_technology_to_shoot_down_chinese_uav_wing_loong_ii_in_libya.html

Ayrıca OYAK, İngiliz çelik devi British Steel'i satın aldı. Bununla birlikte birçok patentin sahibi oldu. Zırh geliştirme için satın alındı. 

Sosyal ağlarda paylaş

Konun bende kat ve kat uzmanı patiden bir arkadaşım özelden o ihanin lazerle dusuruldugu iddiasi yalan olduğunu ve bizimkilerde dogrulamadigını paylaştı. ayrıca  lazerin etki menzili o ihanin ucus yuksekligine yetişemiyor dedi. ve şunu ekledi.

Alıntı

Ingiliz celik firmasini aliyorsun ama ingiliz hukumetinin verilmesini istemedigi patenleri kullanamiyorsun devlet sirri oldugundan,bundan sonra ordaki muhendislerin yardimiyla yeni zirh gelistirebilirsin ancak. 

Yani onun bu işleri çok iyi bildiğini bildiğimden bunu yazma gereği duydum. Ben yalnızca okuduğum iyi bir sitenin bilgilerini paylaşmıştım. Uyarı için teşekkür. 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Sam dedi ki:

amerikan gemisiyle düşürdüler, yapılabilen birşey. mesele lazerin ve güç kaynağının yeterince güçlü olmasında.

bunu seneler once ben de gordum ama bu bir "demonstration".

max 1-2km menzil gordum. bu test cok daha yakindi buyuk ihtimalle.

TR'nin yaptigi su testler mesela max 500m'den falan, sabit hedef

Spoiler

5b407fa6ae78492c44b9babc

5b407fddae78492c44b9bacd

hareketli hedefi +500m'den vurmak su noktada hayal.

+

dusen UAV'nin 30mm top mermisi ile vuruldugu iddia ediliyor.

edit:

yazmislar zaten:

Hedef malzemesi CK55 karbon çeliği olan ARMOL'ün hedef mesafesi 500 metre ve kalınlığı 3 mm.

edit2:

ISIN da diger lazer silahimiz:

Yuksek Guclu Lazer Silahi IŞIN prototipi bir zirhli araca monte edilmeye baslandi. 20 kW’lik (4x5 kW) silah 1.5 km‘den 3mm celigi delebilmekte.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

16 dakika önce, sanssizsansli dedi ki:

ben öyle bişey demedim, izle şunu da dedim.

evet izledim benim yazdıklarımı bir nevi destekliyor böyle bir sisteme sahip olabileceğimizi söylüyor. dasaaa, Goering, Komodo, Laurelin, ise alay etmiş böyle bir laser sistemi  ile olamaz demiş. Tam anlıyamadım biri basitçe açıklasın bana. Benim verdiğim siteler çok ciddi siteler. Ayrıca Ayhan hoca da çok iyi araştırma yapan güvenilir birisi. 

akirafes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

gecen evrim agacinin, orman yanginlarinin kendiliginden neden ciktigina dair videosunu izledim.

tr de orman yanginlarina mudahale 13 dakikaya kadar inmis, amerikadan, avrupadan ekipler gelip goru$ aliyolarmis, nasil bu kadar erken/etkin mudahale ediyosunuz diye asdfadf. sonra bugun ku yag sizdiriyor muhabbeti geldi aklima. iner misin, cikar misin?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...