Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yaya Gecidi Trafik Kazalarimiz

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

Evet, yaya gecidi kazalarini burada paylasalim, millet durmaya basladi ?

Dun kalabalik bir bulvarda onumdeki arac aniden yayalara yol vermeye karar verdi. Ben takip mesafesini korudugum icin adama 50cm falan kala durabildim. Fakat arkamdaki eski kasa yaylari kesilmis civicli arkadas duramadi...

Allah'tan arabayi alcaltmis, bana arkadan daldi, tamponun alti goctu ama dusmedi, bagaj kapaginda farlarda hic bir sey yok. Ben de gittim ondekini durttum o bana carpinca, benim onde hasar yok, onumdekinin tampon gitti.

Civic'in onu dagildi komple, arabayi yeni almis, kazasizmis. Kaput, tampon, far akordeon gibi oldu arabanin onu. Kaskosu da yokmus, aglayacakti neredeyse.

Bu arada kaza sonrasi diyalog efsaneydi... Cocuklar 3 zibidi arabada, indiler, bana neden yaya gecidinde durdun diye soruyorlar dkglhl. Dedim onumde araba durdu ben de durdum, sen bana carpinca ben de onumdekine carptim. Yok anlatamiyorum. Yaya gecidinde durulur mu mk, falan diyor bana. En son ikna oldu, bu sefer de oraya yaya gecidi koyani skm diyor. Artik arabayi nasil bir kafayla suruyorduysa o an trafikte ne oldugundan haberi yok elemanin...

Sosyal ağlarda paylaş

frenlemenin şiddeti önemli mi? takip mesafesi denen şey bu yüzden ehliyet kurslarından itibaren öğretilmiyor mu? 

hani ben de takip mesafesine çok uyan adam değilimde gidip bu yüzden birilerine çarpsam ani fren yaptı diye öndekileri suçlamam. mantığı otu boku geçtim trafik kurallarına bile ters o sigortacının dediği goygoy yapmış. 

Sosyal ağlarda paylaş

13 dakika önce, cabiria dedi ki:

lami cimi yok, arkadan çarpan her türlü suçlu oluyor. 

böyle abi hakikaten, yoksa takip mesafesi niye var? panik olur, hayvan sıçrar, yay sıçrar yola bir şekilde ani fren yapması gerekebilir öndekinin, takip mesafesinin korumak senin görevin, arkadan çarpan her türlü suçlu.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, paradoksalkedi dedi ki:

böyle abi hakikaten, yoksa takip mesafesi niye var? panik olur, hayvan sıçrar, yay sıçrar yola bir şekilde ani fren yapması gerekebilir öndekinin, takip mesafesinin korumak senin görevin, arkadan çarpan her türlü suçlu.

1 saat önce, cabiria dedi ki:

lami cimi yok, arkadan çarpan her türlü suçlu oluyor. 

babamın 30 yıllık sigortacı arkadaşı böyle derdi.

https://www.e-sigorta.com.tr/sigorta-bilgi-merkezi/arkadan-carpan-arac-her-zaman-suclu-mudur/

Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

2 saat önce, deadwoll dedi ki:

Isin ilginci sigortacimla konustuk, yaya gecidinde duran suclu diyor aniden durdugu icin. Tek sucsuz benim, arada kalan benim, arabasi en az hasar alan da benim ilginc sekilde.

Sigortacını değiştir...

4-5 sene önce... Erenköy Gümrük'ün göbekteki ışıkta bekliyorum ve en soldayım. Yeşil yandı ilerledik ve sağımdaki denyo birden göbeğe girmek istedi ve girdi de. Ben iyi ki yavaş yavaş hızlanıyordum yoksa Jetta'ya sol yandan gömecektim. Ama sabah sabah buna gıcık oldum ve göbekte durup kapıyı açıp kendisine sürüş sitili ve aile terbiyesi ile ilgili süslü cümleler kurdum. Ama arkamdaki araç böyle çoştuğumu bilmiyordu. Geldi vurdu! Tutanağa 'sağımdan önüme kıran ve göbeğe giren araca küfür etmek için aniden sol şeritte durdum. Bundan ötürü arkamdaki araç çarpmak durumunda kaldı' yazmama rağmen tüm hata onda oldu, benim aracı da onun trafikten yaptırdım :P

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben cok denk geliyorum duranlara, zaten bazi yerlerde eds koymuslar yaya gecitlerine sdf, durmazsan ceza kesiyor.

Sorun sadece durulup durulmamasi degil bu arada. Yaya gecitlerini de rastgele serpistirmisler zamaninda. Mesela benim kaza yaptigim yerde sehrin merkez bulvarinda 250 metre icerisinde 3 doner (mini kavsak sdg) 4 5 tane yaya gecidi var.  Yaya gecidi olmayan yerlerden de insanlar firliyor surekli.

Hatta gecen videosu vardi forumda, Kutahya'da kadin elinde telefon yola cikiyor, arabayi gorunce kendini arabaya firlatiyor falan... O olayin oldugu yerin 15 20 metre ilerisi.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...