Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ptt kargonun baya iyi olmasi

sacrolash

Öne çıkan mesajlar

bu kadar gereksiz bi kurumun bu kadar iyi calismasi beni şaşırttı.

son 3 aydir aktif olarak cok fazla kargo evrak v.s yolluyorum.

söyle bi kaç örnek vereyim 1 adet evrak zarfi icinde 3 tane A4 var DHL 81USD'ye New york'a yolladi 5 günde gitti benzer bir dosyayi ptt kargoyla 23liraya yolladim 6 günde ulaştı.

İzmir'den Trabzon'a kışlıkları yolladim 3 tane valiz(2 orta boy,1 kücük) 103Lira gibi bişi tuttu 2 günde ulaştı 

son olarakta shopto alışverişleri geldi UK-Türkiye 4 gün-1 gün sonrada PTT'yle elime ulaştı gayet şaşırtıcı ülkedeki kargo ve ulaşım rezaleti bu kadar yüksek olunca adamlar bu vasatlıkla resmen baya iyi ötesiler.

aramex gibi bi rezillik var bi yandan agustos1'den beri paket istanbul turu atıyor.

florida-istanbul 4 gün

istanbul-istanbul 6+ gün.

tesekkürler ptt 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
On ‎6‎.‎08‎.‎2019 at 22:11, sacrolash dedi ki:

bu kadar gereksiz bi kurumun bu kadar iyi calismasi beni şaşırttı.

son 3 aydir aktif olarak cok fazla kargo evrak v.s yolluyorum.

söyle bi kaç örnek vereyim 1 adet evrak zarfi icinde 3 tane A4 var DHL 81USD'ye New york'a yolladi 5 günde gitti benzer bir dosyayi ptt kargoyla 23liraya yolladim 6 günde ulaştı.

İzmir'den Trabzon'a kışlıkları yolladim 3 tane valiz(2 orta boy,1 kücük) 103Lira gibi bişi tuttu 2 günde ulaştı 

son olarakta shopto alışverişleri geldi UK-Türkiye 4 gün-1 gün sonrada PTT'yle elime ulaştı gayet şaşırtıcı ülkedeki kargo ve ulaşım rezaleti bu kadar yüksek olunca adamlar bu vasatlıkla resmen baya iyi ötesiler.

aramex gibi bi rezillik var bi yandan agustos1'den beri paket istanbul turu atıyor.

florida-istanbul 4 gün

istanbul-istanbul 6+ gün.

tesekkürler ptt 

An intellect rivaled only by garden tools.

akirafes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

aliexpresten aldığım şeyi ptt den sorgulayınca

Gümrük Vergisi  : 5.68 TL

Damga Vergisi : 0.7 TL

Gümrüğe Sunma Ücreti : 5.2 TL

Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL

TOPLAM : 11.58 TL

yazıyor. yani gümrükte bekleyip fiyat beyanında felan bulunmama gerek kalmayacak demek mi bu

Sosyal ağlarda paylaş

geçen kulaklık almıştım bluetooth. önce zarf geldi ürünün bedelini gösteren belgeyi şu mail adresine şu kodlu başlıkla gönderin diye. kredi kartı extresinin pdf ini gönderdim maille, ondan sonra ürünü gönderdiler. bunda olmayacak herhalde öyle çünkü gümrük bedelini belirlemişler.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...