Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ayasoyfa WoW Classic Guild

ozii_x

Öne çıkan mesajlar

51 dakika önce, smyrnas dedi ki:

Abi niye dalga geçionuz ya? ispanyol serverların da katalanların açtıgı "Sagrada Familia" diye guild ler gördüm ben . rusların "kremlin" diye tonla guild var! bizimkiler hagia sophia açmışlar çokmu?

Bende tercihimi hagia sophia dan yana yapıyorum. sende yapıyormusun kardeşim ?

Yapıyorum kardeşim 1?

Sosyal ağlarda paylaş

On 16.08.2019 at 23:39, ozii_x dedi ki:

Sen hiç classic oynadın mı üstadım ? Casual diye bir şey yok classic wow da. 

Hardcore classic sen buna inanıyor musun ya bu sadece eğlensin millet nostalji olsun diye yaptıkları bir event.

Evet hardcore classic oynadım . O sıralarda youtube da boss anlatan videolar yoktu, DBM salağa anlatır gibi boss taktiklerini real time söylemiyordu, hangi bossta hangi class&item set lazım anlatan UI ler yoktu. Tek şansın study and practice di bu yüzden hardcore du. Ha bu arada encounter da olduğun bossu ilk defa görüyordun ya bunu nasıl kesicez diyip 120 lvl charınla girip bokunu çıkararak kesme imkanın olmuyodu. Ne sanıyosun ki guildlerin yarısı şu an 120 lvl charlar ile MC kesiyo tek başına öyle izlemeye gerek yok git encounterın skillerini izle kendin.

Şimdikilere göre tetris taktikleri ve özellikleri olan bossları " 40 " kişi ile yarım bilgisi olan guildelerin bu ui lerle hardcore oynayarak mı event bitireceğini sanıyorsun ? çok geçmeden HC ve Mythicler filan gelir merak etme. 

LOL MC boslarının min 3 max 5 ability leri olduğunu biliyorsun değil mi ? en son boss Q azshara nın 17 ability li 4 phase bir fight oldugunu düşünürsek bu classic ten hardcore bekletinin ne olduğunu anlayamadım.

Ha ben bu guildle event race için hardcore oynuyorum diyosan . 

Başarılar

WOW çıkıtğında türünün ilk örneği idi ilk iphone gibi. O heyecanı arıyorsan :((

Eski günler geride kaldı.

omersem tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, omersem dedi ki:

WOW çıkıtğında türünün ilk örneği idi ilk iphone gibi. O heyecanı arıyorsan :((

Eski günler geride kaldı.

Bak şimdiden söyleyim uza. Linç is coming ! Birde iPhone la heyecan kıyaslaması yapmayaydın iyidi. Ben bile kurtaramam. (Ben derken N'zoth a gider yapan adamım !)

Sosyal ağlarda paylaş

Hmmm vanilla diyince ben daha geriye gitmiştim AQ filan sonu artık. 

Ben wow a 2003 te başladım BT olarak. 2004 te release oldu. 2007 BC. 2004-2006 arası DBM vardı diyosun, test realm de vardı diyosun youtube anlatımlarıda vardı diyosun. Bence sen bir daha bak belki o zamanlar yaşını bilmiyorum ama epey eski tam hatırlamıyor olabilirsin. Benim 20 li yaşlarıma tekabül ettiğinden hatırlamam lazım fakat hiç hatırlamıyorum DBM filan. Sanki 2008 gibi o aralar ilk dbm vardı. Bir bak istersen.

Ascent guildinde main healer oynuyordum o sıralar DBM , youtube vardı diyosun. Peki ?

yinede kısmen tecrübeli birisi olarak çok şey bekleme classicten derim ben. 

Ama bu diyalogla o günleri hatırlayıp gülümsemek bile güzel geldi. Ragnaros World Firstte kasanın ön panelini kırmıştım ne heyecanlı zamanlardı. Bişey başarmış olmanın sevinci ünide tebrikleri toplamak. Benide guilde alsanıza yalvarışları. ???

Umarım aradığınızı bulursunuz beyler rage e gerek yok ki. ? oyun sonuçta, real life challange la tanışınca insan biraz daha gerçekci olauyor sanırım. 

İyi oyunlar. 

omersem tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

o dönem herkes tips & tricks bu derece bilmiyordu tabi ki.

bugün daha patch gelmeden milyar tane yutub videosu, guide ve stratejiler önümüze seriliyor. vanilla'da öyle değildi. iyi guildler tabi ki ptrlarda oynayıp daha tecrübeli oluyordu ama onlar da genellikle bu bilgileri yaymıyordu wfirst uğruna.

privatelar çıkınca mesela bosslarda engineering kullanımının olayı ne kadar easy mode yaptığı görüldü. ya da quest ile alınan barov trinketinin huhuranda kullanılması gibi. 

herşeyi geçin, o dönem ciddi bir sayı tier 0 falan giyerdi SET ABİ SET diye. anca biri elinden tutacak da kardeşim o iş öyle değil bak bu leather parça senin warriorunda bis giy şunu lan demesi lazımdı. şimdi heryerde çarşaf çarşaf preraid bis itemlarının listeleri rehberleri var. 

phasing de bu yüzden olumlu ve ömrünü uzatan iş olacak. yoksa adım gibi eminim 4 ayda falan millet 4HM kapısına gelir Naxxramas'da.

Raggy'i de 2. hafta banko alırlar. O da işte tanka FR gear kasılması gerektiğinden 2'ye sarkar. Yoksa yeni 60 olmuş 40 kişi MC'yi Majordomo'ya kadar kesecek.

pattisliborek tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

abi Akademi açılmıcak mı .. Bi cevap verin.. Ayasofya Academy var mı yok mu ? 

Ordan yeterince iyi yetişebilenler ve belli bir seviyenin üstüne çıkanlar diger guild'e alınacak bi nevi akademi işte.

O dönemsel Lamerlikleri unutmayın lütfen. Açın şu akademiyi. O lamerliği istiyorum. Oraya alın bizi.

Sosyal ağlarda paylaş

Üstteki zırvalayan arkadaşlardan birini de tebrik ediyorum.. Mitik Heroic falan gelmicek vanilla'ya.. 

adamlar şuan bambaşka bir kafaya girdi haberiniz yok.. Herifler şuan masada oturup Pazartesi Toplantılarında 

" Beyler, geçmişte yaptıgımız hiç bir hatayı tekrar etmememiz lazım " diyorlar birbirlerine... blizzard bambaşka bir kafaya gidip paralel evrende Classic'i aynı kıt kaynak ve oyun tarzıyla bir hikaye ögrüsünde devam bile ettirebilir.

Şu potansiyel görüldüğü için blizzard olaya çoktan farklı şekilde ayıktı.

İnsanlar az olan birşeyi elde etmenin hazzını yaşamak istiyor abi anlamıyo musunuz siz bunu ? 

Bir yarışta herkese aynı ödülü vericeksen o yarış kimsenin umrunda olmaz. İnsanların egosunu ve o egoya giden yolu inşa edeceksin. Vanilla şuan sadece bu yüzden bile yeticek. Adam ben o Rank 14'ü olucam gidicem milleti teklicem diyor, O thunderfury'yi alıcam bankada millet bana bakıcak diyor , hand of ragnaros'la wf proclicam millet tek yiyip hassiktir dicek diyo.

Bunu istiyo insanlar. Ondan önce alayım, hatta o alamasın onda olmasın. Ego .

O yüzden hiçbir şey vanilla yeterli patlamayı yapar ise ; kolay yola , hemen elde etmeye , kolaylaştırılmış sistemlere gitmeyecek. Giderse aynı tas aynı hamam. blizzard aptal degil.

Eternal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

abi paticik oluşumları her zaman böyledir ama 

hiçbir batlaya sap olunamaz, bir amaçta olmaz.. ya nasip diye kurulur paticik community den cıkan oluşumlar.

o yüzden 3-5 ay sonra hedefleri olanlar başka yerlere gider, sen de guild chatte butün gun laklak yaparsın. işte quest yparsın falan şimdi hemen dönemin VAY AK cilerinden biri gelip " ama o zaman şu progress'si yapmıştııeaak " dicek 

bende VAY AK'den cıkıp başka guild'e gidenler o progress'e tur bindiriyodu o dönem dicem sdhfs

ama geyik olmuyor mu oluyor baya. sdfs

Sosyal ağlarda paylaş

Vaktiyle paticikte kurdugumuz pvp guildiyle top rating rbg, arena, semi hc raid falan yaptik 1 seneden fazla. Tuttu mu tutuyor sdf, onemli olan herkesi mutlu etmeye calismamak, bir de cekirdek arkadas kitlesiyle ise girismek.

VAY AK da yine basariliydi doneminde.

deadwoll tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde -Deno- tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...