Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Epic Games - EGS Genel Bakış

Xenus

Öne çıkan mesajlar

Undeal engine’in de önünü keseceklermiş bu platformlarda yazılanlara göre. Antitröst balyozu iner inşallah. Çok heyecanlı.

epic de çat basmış 192 sayfalık mahkemeye durdurma başvurusunu. az değilsin sweeney.

timlerin savaşı.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Apple neden davalik olmus anladim, tekel kendisi ios cihazlarda. Ancak google neden dava konusu olmus onu anlamadim yalniz. zira uzun sure epic android de disaridan apk yukletiyordu zaten. sonradan kendi istegi ile markete girdi, kimse onlara girin demedi. girmezseniz yukletemezsiniz de demedi. ayrica androidde tek bir market yok. google marketten cikarsin samsung a, huawei markete girersin, bagimsiz baska marketler de var. 

apple in burnunu kim surtecek diye bekledim bunca sene. kullanici dostu numarasi yapan evil epic cikti cika cika. hehe. neyse sektorun kalani da faydalanir bu isten.

Sosyal ağlarda paylaş

Apple rezalet bir firma, hatta apple ürünü alanları anlamakta zorlanıyorum ama tekel olduğunu düşünmüyorum. Ürün cep telefonu sonuçta, istemeyen kullanmaz. Alternatifleri var.

Google'a dava açmalarının sebebi bazı üreticilerle telefona app'i yüklü satılsın diye anlaşıyormuş Epic, buna taş koymuş güya Google. Ama bu davaların temeli Epic'in hakları zedelendi değil de kamu davası gibi daha çok, bu şirketler kamu için zararlı gibisinden. Anladığım kadarıyla mahkemeye gelme ihtimali düşük, anlaşmaya zorlamak için açılmış davalar.

Epic'in ana hissedarı Tencent memleketinde rekabet davaları açabiliyor mu acaba? 

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, Densiz dedi ki:

patideki epic games nefretini kaçırdım ben sanırım. Özet geçebilecek var mı? neden epici sevmiyoruz?

Piyasaya ilk çıkışları para bastıkları alakasız oyunları epic exclusive yapmakla başladı, direk orda nefret ettirdi zaten. Steamden başka ikinci bi client kurmaya mı üşeniyorsunuz, steam fanatiği misiniz vs. tonla boş karşı argüman da var ama işin özeti exclusivity tepkisi.

Bide çok dandik bi client ve oyuncuların yorum yapması vs. diye bişey yok getirmeyecekler. Bunlar gibi müşteri karşıtı uygulamalar nefreti besledi.

Sosyal ağlarda paylaş

işte apple'ın bu hareketi kanıtlıyor neden walled garden'lara bir konsept olarak asla güvenmemek gerektiğini. adamın dudağının hareketine bakıyor olmak ya da olmamak.

9 saat önce, eldar dedi ki:

Apple rezalet bir firma, hatta apple ürünü alanları anlamakta zorlanıyorum ama tekel olduğunu düşünmüyorum. Ürün cep telefonu sonuçta, istemeyen kullanmaz. Alternatifleri var.

Google'a dava açmalarının sebebi bazı üreticilerle telefona app'i yüklü satılsın diye anlaşıyormuş Epic, buna taş koymuş güya Google. Ama bu davaların temeli Epic'in hakları zedelendi değil de kamu davası gibi daha çok, bu şirketler kamu için zararlı gibisinden. Anladığım kadarıyla mahkemeye gelme ihtimali düşük, anlaşmaya zorlamak için açılmış davalar.

Epic'in ana hissedarı Tencent memleketinde rekabet davaları açabiliyor mu acaba? 

ürün esas olarak cep telefonundan ziyade işletim sistemi. toplam mobil alet camiasında zaten iki tane işletim sistemi var ms de çekildikten sonra. bunların biri tamamen kapalı olan ios, diğeri de işte android. tek alternatifi var ama onun da özgürlüğü biraz tartışılır. pc'deki gibi gerçek bir özgürlük yoktu en son kullandığımda.

apple asla anlaşmayı kabul etmez çünkü epic'in ana maksadı egs'i bu platformlara taşımak. gerisi minareyi kılıfına uydurma. google'ın da yanaşacağına hiç ihtimal vermiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Alıntı

Just a couple weeks ago Tim Cook testified before the US Congress about Big Tech and antitrust. He was asked if Apple ever retaliates against companies that speak out with concerns about the App Store.

Tim Cook responded “We do not retaliate or bully people. It’s strongly against our company culture.”

A couple weeks later, because of an issue with Fortnite, Apple is retaliating not just against Fortnite’s TOS violations but against Epic as a whole and against the many 3rd party developers that use Epic’s Unreal Engine.

ama yok TİM VADAN HAYİNİ

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...