Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni nesil gençliğin yerlerde sürünmesi

Bonjo

Öne çıkan mesajlar

Genel olarak boktan bir nesil 2000'liler ama suç daha çok anaların babaların. Analar babalar laf ederken kendilerine dönüp bakmıyorlar. 70-80 kuşağından anne babaların çoğu kendi anne babaları gibi doğru ebeveynlik yapamıyor bence. Bizlerin ebeveynleri herhalde son düzgün çocuk yetiştiren kuşak (69'a kadar doğmuş olanlar)

Diceksiniz ki neye göre yazıyorsun bu kuşakları, valla safi gözlem. 

Sosyal ağlarda paylaş

asdf bu benim işte

14 saat önce, Xenus dedi ki:

Screen_Shot_2017_07_13_at_1.09.20_PM.0.p

On 29.07.2019 at 08:17, ginaly dedi ki:

Bu çocukların yaşındayken sesli harfleri kullanmadan sms atıp, selam vermek için bir kere çaldırıp kapatıyorduk, çocuklara yüklenmeyin.

Ya bende hazır kart vardı mesaj alabiliyordum ama mesaj atamıyordum ne büyük travmaydı allahm

Sosyal ağlarda paylaş

20 saat önce, -Deno- dedi ki:

Bizlerin ebeveynleri herhalde son düzgün çocuk yetiştiren kuşak (69'a kadar doğmuş olanlar)

On 26.07.2019 at 22:55, Black-ice dedi ki:

bu aristodan mö 335

“Bugünlerde gençler kontrolden çıkmış durumda. Kaba bir şekilde yemek yiyorlar. Yetişkinlere karşı saygısızlar. Anne-babalarına karşı çıkıyorlar ve öğretmenlerini sinirlendiriyorlar.”

bu da heseiod mö 800

“Günümüzün gençleri öyle umursamaz ki, ileride ülke yönetimini ele alacaklarını düşündükçe umutsuzluğa kapılıyorum. Bizlere, büyüklere karşı saygılı olmayı, ağırbaşlı davranmayı öğretmişlerdi. Şimdiki gençler kurallara boş veriyorlar. Çok duyarsızlar ve beklemesini bilmiyorlar.”

Sosyal ağlarda paylaş

Her nesil kendinden önceki nesilden daha iyi ve zeki olduğuna ve kendinden sonraki neslin kifayetsizliğine inanıyor zaten.

Ama Türkçe rap dinyelen, bi de bu saçma sapan adamların kavgalarını falan takip eden kitleyi bu önermenin dışında tutmak lazım. Onlar "ya yeni nesil zaten öyle gözükecek" diye açıklanabilirliğin ötesinde bir kötü.

Sosyal ağlarda paylaş

bir şeyi sırf kendin sevmiyorsun diye itin götüne sokmanın lüzumu yok.

türkiye'de geçmişte yapılmış rap, muhtemelen halk ozanlarından vs sonra istikrarlı bi şekilde dünya düzenine ve toplum sorunlarına değinen tek müzik türü falandır.

biri de çıkar der ki futbol tartışmalarını izleyen şöyledir
öteki çıkar der ki oyun firmalarının dramalarını, tartışmalarını takip eden böyledir vs.

bitmez o işin sonu, geçiniz.

Sosyal ağlarda paylaş

Yoo futbol da diyebilirsin.

Baştan belirteyim, futbol modluğu yaptım diye her fırsatçı ilk ad hominem denemesini futbol aşağılayarak zorluyo, ama daha önce de defalarca dediğim gibi futbolla öyle çok özel bi ilgim yok, tartışma programı izlemiyorum. İzlenecek program zamanında Erman Toroğlu'ydu, o da futbol için değil Şansal'la geyik muhabbeti için. 

Önerinle ilgili, evet Türkiye'de (ve hemen her yerde) futbol kitlesinin büyük kısmı da bayağı kötü, ki eğitimden bağımsız olarak CEO'suna akademisyenine kadar böyle. Neyse ki Pati'de takip edenlerin yarıdan fazlası bu kitleye uymuyor.

Ama bu türkçe rap'in işte haftaiçi gündüz kuşağı kadın programları tier bir şey olduğunu değiştirmiyor..

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Turkce rap ten ziyade, genel olarak bilimsel yeniliklerden umitsizim. Gelecegin meslegi listesinde vaktiyle bayagi futuristik meslekler vardi. Onlarin yerine Youtuber, Influencer, Sosyal Medya Uzmani gibi seyler cikti. 

Turkce rap, super hero filmleri gibi bir akim. Bir sure sonra yerini baskasina birakacak. O noktada gelen gidene aratir olmasinda korkmak kadar dogal bisi yok. Sonucta vaktinin Ayse Ozgun seyircisi, Muge Anli-Seda Sayan seyircisine evrildi.

Sosyal ağlarda paylaş

56 dakika önce, Gallant dedi ki:

Turkce rap ten ziyade, genel olarak bilimsel yeniliklerden umitsizim. Gelecegin meslegi listesinde vaktiyle bayagi futuristik meslekler vardi. Onlarin yerine Youtuber, Influencer, Sosyal Medya Uzmani gibi seyler cikti. 

Hmm ama o futuristilik meslegi yapabilecek adam gidip Influencer olmuyordur muhtemelen ya ? Yani hicbi yetenegin bisiyin yoksa youtuber, influencer fln oluyorsun gibime geliyor. Youtuber derken bayagi iyi icerik uretenler var onlari saymiyorum tabii, gerisi icin konusuyorum. O tipler zaten bisi olamiyacaklardi ama iste simdi yutuber influencer oluyorlar.  O adam graph teory kasabilecek potansiyelde degil zaten. 

Sosyal ağlarda paylaş

Youtube da benim de begendigim guzel icerik uretenleri haric tutarak... Sorun bir baltaya sap olamayacak adamlarin influencer olmasindan ziyade influencer ligin top meslek kategorisinde olmasi. Bu da asagidaki sonucu yaratiyor:

https://www.cnbc.com/2019/07/19/more-children-dream-of-being-youtubers-than-astronauts-lego-says.html

5 yasindaki cocuk bile youtuber olmak istiyor. Buyunce de ne ugrasacam okuyup, gotumun (tabii bu da lazim:)) resmini cekerim yayinlarim parayi kirarim tadinda. Tr de survey yapsan, genc kizlarin cogu seyma olmak istiyor cikar. 

Eskiden televizyon vardi, ama gunumuzde internetle kiyaslandiginda etkisi daha azdi.

Sosyal ağlarda paylaş

On 08.08.2019 at 11:02, -Deno- dedi ki:

Genel olarak boktan bir nesil 2000'liler ama suç daha çok anaların babaların. Analar babalar laf ederken kendilerine dönüp bakmıyorlar. 70-80 kuşağından anne babaların çoğu kendi anne babaları gibi doğru ebeveynlik yapamıyor bence. Bizlerin ebeveynleri herhalde son düzgün çocuk yetiştiren kuşak (69'a kadar doğmuş olanlar)

Diceksiniz ki neye göre yazıyorsun bu kuşakları, valla safi gözlem. 

abi sen niye böylesin

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Gallant dedi ki:

Youtube da benim de begendigim guzel icerik uretenleri haric tutarak... Sorun bir baltaya sap olamayacak adamlarin influencer olmasindan ziyade influencer ligin top meslek kategorisinde olmasi. Bu da asagidaki sonucu yaratiyor:

https://www.cnbc.com/2019/07/19/more-children-dream-of-being-youtubers-than-astronauts-lego-says.html

5 yasindaki cocuk bile youtuber olmak istiyor. Buyunce de ne ugrasacam okuyup, gotumun (tabii bu da lazim:)) resmini cekerim yayinlarim parayi kirarim tadinda. Tr de survey yapsan, genc kizlarin cogu seyma olmak istiyor cikar. 

Eskiden televizyon vardi, ama gunumuzde internetle kiyaslandiginda etkisi daha azdi.

şu olay karışık biraz. o yaştaki çocuk geçim derdini anlamaz tabi. ünlü olmak ister misin diye sormak gibi. zaten ellerine telefon, tablet dayıyor ebeveynleri en accessible şeyi söylemişler pewdiepie olmak istiyorum diye.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...