Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yorumsuz

akirafes

Öne çıkan mesajlar

günümüzde "bu cennet vatanın uğruna..." tribine giren herkes ya rantçıdır ya da almancı.

çomarlıklarını isviçre'de yapamıyor tabii üstüne ırkçılığın dibini yiyor, sonra burada görmemiş usulü bmw-mercedes kiralayıp güney sahillerinde terör estirip milliyetçilik / ümmetçilik kasıyor.

şöyle çiftlikbank vol.II falan olsa da şu kerizleri birkaç kere daha tokatlasalar, hala paraları var ya.

Sosyal ağlarda paylaş

Az önce, Allure- dedi ki:

günümüzde "bu cennet vatanın uğruna..." tribine giren herkes ya rantçıdır ya da almancı.

çomarlıklarını isviçre'de yapamıyor tabii üstüne ırkçılığın dibini yiyor, sonra burada görmemiş usulü bmw-mercedes kiralayıp güney sahillerinde terör estirip milliyetçilik / ümmetçilik kasıyor.

şöyle çiftlikbank vol.II falan olsa da şu kerizleri birkaç kere daha tokatlasalar, hala paraları var ya.

"her kim ki ahlakı ağzına sakız etmişse bilin ki en büyük ahlaksız o'dur" demiş Nietzsche zamanında ? aynı böyle durum

Sosyal ağlarda paylaş

On 18.07.2019 at 22:34, akirafes dedi ki:

Konu hiç ilerlemeden tam kafamdakini açıklayayım ben micro bakmıyorum. İktidarlar gelir geçer. yarın bir başkası gelir. Ben genele bakıyorum.  Bugün Suadiye ye gel. dünyanın neresinden geri? 260 m2 bir ev 1.6 milyon tl vergisi senede 5500 tl. aynı ev Londra da 125 milyon tl sana bile ait değil ne yazık ki. Hawai de  200.000 dolarlık bir evin aylık vergisi ne kadar bir fikrin var mı? 2000 doların üstü hatta bulunduğu bölgeye göre 2800 lere cıkıyor yok etrafında okul var mı falam. Cennet bura ama işte bazılarımız değerini bilmiyor.  

tamam ama ordaki adam asgari 10 dolar aliyor saatlik , en kotu ihtimal 

evine tadilat yaptirmak istediginde ,nakit lazim olsa, kredi cekmek ve o krediyi odemek fln hawaideki adam icin cok daha kolay

asgari ucretle haftada 50 saat calisan hawaii yerlisinin hayat standarti ,suadiyede milyonluk evde yasayan adamdan daha yuksek olabilir

bunlari sen de biliyorsundur

ha bu arada cok ucuza ev alabiliyorsun amerikada ama icine bi dunya tadilat yaptirman gerekiyordur buyuk ihtimal. biz hatunla 7bin dolara 3 katli ev aldik,ayi gibi bahceli fln,ama icine onun belki 10 kati para harcayacaz

https://buildingdetroit.org/properties/

ayrica amerikada soyle durumlar var , salliyorum cok yagmur yagdi logar tasti sokaktaki

gece 2 olsun farketmez,amerikan iskisini ariyorsun , hemen aciyorlar telefonu bekleme fln yok,anlatiyorsun derdini, 2 saate ekip gelyo full ekipmanli kamyonlarla fln, daliyorlar logara tamir edene kadar calisiyorlar sabaha kadar, gerekirse sokagi kapatiyorlar fln,yani verdigin vergi karsiliginda aldigin hizmet kalitesi farkli

tr kotu ulke diye demiyorum bunlari, kurban olam kadikoyume ve vatanima cok guzel ulke, ama tek guzel ulke degil,hepimiz biliyoruz cok dandik yanlari da var ve hayat zor

amerikanin da dandik yanlari var ama hayat daha kolay bence

Sosyal ağlarda paylaş

amerikadan calisan insan manzaralari:

izalasyoncu geldi gecen fiyat vermeye , adam diyoki `acele edelim aksama ucagim var, guney afrikaya gidiyorum av turuna, antilop vuracam`

amele geliyor duvarlari yikmaya, sabah 10da basliyor, aksam 4te paydos , hayirdir diyince `6saattir calisiyorum daha ne istiyorsun?` diyor,bildigin duz amele,sonra kocaman 5000 motor kamyonetine atlayip tavugunu ve 6pack birasini birazda weedini alip mustakil bahceli evine gidiyor,keyfine bakiyor amele haliyle

aksam 9dan sonra yahut pazarlari acik dukkan bulamaman,koca koca magazalarin aksam 4-5 te fln kapatmasi fln zaten sabit

doktor avukat flnsan zaten suburblarda ayi gibi mansion tarzi biseyde yasiyorsun buyuk ihtimal

en kotu hoodlara gittim meraktan bakmaya, adamlar keyif catiyor ya, fakirlik varsa bile garibanlik yok , hafta sonu kocaman kocaman etleri kocaman mangallarina pisirip goygoy yapiyorlar, tanisin tanimasin sana da ikram ediyor, gozgoze geldigin adam selam veriyor

amerika guzellemesi yapmaya calismiyorum ama , hayat standartlari arasinda ucurum var gercekten

en sevdigim semtlerden sehirdeki https://goo.gl/maps/9oWSqQJ34UvdD5JK6

fiyakali evler, zengin mahalle, merkeze yakin ve 2 cadde otesi bildigin hood, ama bitanesinin bahcesinde cit-duvar yok ,kapisinda kime geldin neye gittin diye soran guvenlik yok, cunku gerek yok,bunun karsili yok iste istanbulda.

Sosyal ağlarda paylaş

Defalarca yazdım. Ben kendim içim emekli bir adam için cennet. Tabiiki asgari ücretler farklı. ben çalışmayan emekli adam için yazıyorum. Sanki her yazı da bunu eklemek gerekiyor. Bir de Özellikle Amerika için ekleyeyim tanıdığınız varsa sorun bakalım hapse girmiş mi? kac kere girmiş. En azından hayatında bir kere mutlaka giriyorlar o kadar çok kural var ki. Bazı eyaletlerde ise bu 400 sayfaya çıkıyor kurallar. Ve bazı iyi hakimleri saymazsak çok katılar bu kuralları esnetmede. Amerika da mahkemeyi ziyaret etmiyen birini bulmak imkansız nerdeyse. Trafik cezasında bile mahkeme yolunu tutuyorsunuz. Polise derdinizi anlatmayı bırakın gördünüz mü yolunuzu değiştiriyorsunuz. Bir de sakın İstanbul da ki güvenliği Amerika ile kıyaslamayın. İstanbul Amerika dan çok fazla safe bakın istatistiklere.  

Ha bu arada Şunu da belirteyim. Patide bazıları tartışmayı bilmiyor hemen hakarete başvuruyor. açık fikirli olmak çok önemli... az bilgili olabiliriz... sorun olmaz... bilgi kazanılır... ama kapalı beyin her zaman tehlikelidir... tarihte hep o beyin türü yüzünden sorunlar yaşanmış... mesela dünyanın yuvarlak olduğunu söyleyen ilk bilim insanları katledilmiş, putlara karşı duranlar telef edilmiş vs... kapalı beyin ? çok problemli...

Sosyal ağlarda paylaş

Şunu da ekliyeyim. G19 da en ucuz gayrimenkul tr de o kadar ucuzlar ki ne kadar yazsam az. 10 misli değil çok daha fazla ucuzlar. Kendi iyi bildiğim Suadiye yi bağdat caddesini kıyaslarsam Amerika veya Londra da aynı caddeler ile aradaki fark 100 misline yakın. Vİetnam da uzun zamandır sayfiye evi bakıyordum müstakil  100k dan 1milyona cıktı fiyatlar son 3 senedir. Orada bile şu an ev fiyatları çok pahalandı. Arkadaşımın fabrikası var iplik fabrikası Etiyopya da bana oradaki ev fiyatlarından bahsetti şok oldum. Gayri menkul en iyi yatırımdır. 10-20 senelik yatırım olarak. Getirisine şaşarsınız. Kurlar kesinlikle bir yatırım aracı değildir.  Hele davul zurna çalarak hic bir kur yükselmez. 

akirafes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

21 dakika önce, akirafes dedi ki:

Defalarca yazdım. Ben kendim içim emekli bir adam için cennet. Tabiiki asgari ücretler farklı. ben çalışmayan emekli adam için yazıyorum. Sanki her yazı da bunu eklemek gerekiyor. Bir de Özellikle Amerika için ekleyeyim tanıdığınız varsa sorun bakalım hapse girmiş mi? kac kere girmiş. En azından hayatında bir kere mutlaka giriyorlar o kadar çok kural var ki. Bazı eyaletlerde ise bu 400 sayfaya çıkıyor kurallar. Ve bazı iyi hakimleri saymazsak çok katılar bu kuralları esnetmede. Amerika da mahkemeyi ziyaret etmiyen birini bulmak imkansız nerdeyse. Trafik cezasında bile mahkeme yolunu tutuyorsunuz. Polise derdinizi anlatmayı bırakın gördünüz mü yolunuzu değiştiriyorsunuz. Bir de sakın İstanbul da ki güvenliği Amerika ile kıyaslamayın. İstanbul Amerika dan çok fazla safe bakın istatistiklere.  

Ha bu arada Şunu da belirteyim. Patide bazıları tartışmayı bilmiyor hemen hakarete başvuruyor. açık fikirli olmak çok önemli... az bilgili olabiliriz... sorun olmaz... bilgi kazanılır... ama kapalı beyin her zaman tehlikelidir... tarihte hep o beyin türü yüzünden sorunlar yaşanmış... mesela dünyanın yuvarlak olduğunu söyleyen ilk bilim insanları katledilmiş, putlara karşı duranlar telef edilmiş vs... kapalı beyin ? çok problemli...

dfgdfgdfsdf

Sosyal ağlarda paylaş

valla ben amerikanin en tehlikeli sehrinde yasiyorum su an , silahli cinayetin baskenti fln, ama hic kendimi guvende degilmis gibi hissetmiyorum sokaklarda, uyusturucu ticaretiyle ugrasan bi zenci degilsen ne polis nede serserilerin umrunda degilsin,kimse sana karismaz,cunku basini belaya sokmak istemez

detroitin en hood mahallesi,sultanbeyli yahut esenyurttan daha tehlikeli bi yer degil

kuralcilar evet,ama kurallar herkes icin gecerli,guzel kiz,doktor yahut turk olman farketmiyor,ayrim yok iltimas yok.

amerikan polisine dert anlatmak, turk polisine dert anlatmaktan cok daha kolay ve olasi. ustelik burda polisle muhattab olmadan yillarini gecirebilirsin, istanbulda ise 15 dakkada 2 kere gbt ye giriyorsun,ayrica hapse girmek turkiyede de kolay,attigiin tweet yuzunden gayet hapse girebiliyorsun

senin dem vurdugun sikintilar, seni beni degil zencileri ilgilendiriyor amerikada, valla uzucu ama oyle.

Sosyal ağlarda paylaş

sikago ya gittik haftasonu, kaldigimiz airbnb nin sokagini trafige kapamislar ,yanimizda kopekler ve bi suru bavul fln,trafikte cinnet geciriyorum,igrenc bi trafikte gitmem gereken sokagin 4 tarafinda donup duruyorum

en son eeeytere diyip bi polis barikatinin yanindan girdim sokaga , hemen kostu geldi trafik polisi arabaya tokat atiyor avcunun iciyle HEY WTF GET BACK fln diye bagiriyor ,dellendim ben de ona bagirdim WTF AM I SUPPOSED TO DO I LIVE HERE fln diye , kopekleri gordu o sirada, tamam dedi gel sana yer acalim sokakta park edersin, saldi beni

turkiyede olsa, zerre yardim etmezdi polis, yasak kardesim der kovalardi beni,ama abd de insiyatif alip yardim ettiler,cunku halden anlama esikleri daha yuksek

baska hikaye

yanlislikla arabayla ters yone girdik, ustumuze ustumuze arabalar geliyor,bi yan sokaga daldim kacmak icin 

hemen ardimdan belirdi polis cipi,sirenlerle cekti kenara

ters yondeydin biliyorsun di mi?

turkiyeden yeni geldim buranin yabancisiyim memur bey fln cektim,

tamam dikkatli ol buralarda cok kaza olyo ,demek turksun, are you a friend of erkin koray? diye sirinlik yapti bide

have a good one fln diyip siritarak ayrildik, polisle muhattab oldum ve gunum o ana kadar oldugundan daha iyi bir hale geldi,valla alisik oldugum bi durum degil

Sosyal ağlarda paylaş

3 dakika önce, DoGMeaT dedi ki:

sikago ya gittik haftasonu, kaldigimiz airbnb nin sokagini trafige kapamislar ,yanimizda kopekler ve bi suru bavul fln,trafikte cinnet geciriyorum,igrenc bi trafikte gitmem gereken sokagin 4 tarafinda donup duruyorum

en son eeeytere diyip bi polis barikatinin yanindan girdim sokaga , hemen kostu geldi trafik polisi arabaya tokat atiyor avcunun iciyle HEY WTF GET BACK fln diye bagiriyor ,dellendim ben de ona bagirdim WTF AM I SUPPOSED TO DO I LIVE HERE fln diye , kopekleri gordu o sirada, tamam dedi gel sana yer acalim sokakta park edersin, saldi beni

turkiyede olsa, zerre yardim etmezdi polis, yasak kardesim der kovalardi beni,ama abd de insiyatif alip yardim ettiler,cunku halden anlama esikleri daha yuksek

baska hikaye

yanlislikla arabayla ters yone girdik, ustumuze ustumuze arabalar geliyor,bi yan sokaga daldim kacmak icin 

hemen ardimdan belirdi polis cipi,sirenlerle cekti kenara

ters yondeydin biliyorsun di mi?

turkiyeden yeni geldim buranin yabancisiyim memur bey fln cektim,

tamam dikkatli ol buralarda cok kaza olyo ,demek turksun, are you a friend of erkin koray? diye sirinlik yapti bide

have a good one fln diyip siritarak ayrildik, polisle muhattab oldum ve gunum o ana kadar oldugundan daha iyi bir hale geldi,valla alisik oldugum bi durum degil

herhalde sen çok yakışıklı acaip cazibeli ve bebek yüzlü kesinlikle melek gibi bir adamsın. Yani hiç bllmesem. Ama dedim ya sen cidden özel birisi olmalısın. 

Sosyal ağlarda paylaş

ozelsem de iyi sekilde degil, aksanli bi ingilizcem var ve kara kuru bi adamim ,gocmen oldugum bariz ortada,ona ragmen yasadiklarim bunlar 

gordugum baska bi durum, adam kopek parkinda sigara iciodu,izmariti yere atti,polis varmis geldi yapma etme al o izmariti ordan fln diye adama

adam tutturdu `am i under arrest? am i under arrest?, leave me alone` fln diye polise caz yapiyor

polis sabirla `yok arrest fln ama littering hakkinda konusmaliyiz` diye anlatmaya calisiyor, adam hala `am i under arrest` fln diye spamliyor

bi yerde polisin salteri atti adami gures manevrasiyla yere atip omzuna dizini koup ters kelepce yapti ama olay o raddeye gelene kadar baya ugrasti resmen adam,kasindi adeta

Sosyal ağlarda paylaş

50 dakika önce, akirafes dedi ki:

Şunu da ekliyeyim. G19 da en ucuz gayrimenkul tr de o kadar ucuzlar ki ne kadar yazsam az. 10 misli değil çok daha fazla ucuzlar. Kendi iyi bildiğim Suadiye yi bağdat caddesini kıyaslarsam Amerika veya Londra da aynı caddeler ile aradaki fark 100 misline yakın. Vİetnam da uzun zamandır sayfiye evi bakıyordum müstakil  100k dan 1milyona cıktı fiyatlar son 3 senedir. Orada bile şu an ev fiyatları çok pahalandı. Arkadaşımın fabrikası var iplik fabrikası Etiyopya da bana oradaki ev fiyatlarından bahsetti şok oldum. Gayri menkul en iyi yatırımdır. 10-20 senelik yatırım olarak. Getirisine şaşarsınız. Kurlar kesinlikle bir yatırım aracı değildir.  Hele davul zurna çalarak hic bir kur yükselmez. 

yani NY yahut LA flnsa ev almak sitedigin sehir, eh alamazsin,ama amerika cok buyuk dolayisiyla cok firsat var eger ararsan

https://www.zillow.com/homedetails/515-Rosedale-Ct-Detroit-MI-48202/88679686_zpid/

https://www.zillow.com/homedetails/645-Calvert-St-Detroit-MI-48202/88374715_zpid/?

ikinci ev 130k ya satildi bu hafta,daha guncellenmemis,ikisi de ayni mahallede,guzel semtte,merkeze yakin ve temiz semt.universite ve hastaneye cok yakin o yuzden direk kirayada verilir,suadiyede 3+1 alamazsin bu fiyata,ustelik amerikada banka sana %1 le kredi verebilmek icin taklalar atiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Benim kıyasladığım en iyi ev en iyi  cadde en iyi konum Mesela Suadiye bagdat caddesi Vakko nun karşısı. Bura 1.6 milyon tl 240 m2 burayı aynı şekilde  aynı konumda Londra veya Amerika da ki en iyi caddelerle kıyasladığımda rakamlar 80 milyon la 125 milyonu buluyor. Çok ucuz bana göre göre konut tr de. yoksa İstanbul da 70-90 bin tl ye sıfır konut çok var.  Amerika da  da 5000-10000 dolara çok konut var. 

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, DoGMeaT dedi ki:

ha bu arada cok ucuza ev alabiliyorsun amerikada ama icine bi dunya tadilat yaptirman gerekiyordur buyuk ihtimal. biz hatunla 7bin dolara 3 katli ev aldik,ayi gibi bahceli fln,ama icine onun belki 10 kati para harcayacaz

https://buildingdetroit.org/properties/

bu evler tadilat olucak gibi durmuyor. yıkıp baştan yapmak lazım

Sosyal ağlarda paylaş

9 dakika önce, akirafes dedi ki:

Benim kıyasladığım en iyi ev en iyi  cadde en iyi konum Mesela Suadiye bagdat caddesi Vakko nun karşısı. Bura 1.6 milyon tl 240 m2 burayı aynı şekilde  aynı konumda Londra veya Amerika da ki en iyi caddelerle kıyasladığımda rakamlar 80 milyon la 125 milyonu buluyor. Çok ucuz bana göre göre konut tr de. yoksa İstanbul da 70-90 bin tl ye sıfır konut çok var.  Amerika da  da 5000-10000 dolara çok konut var. 

valla zillow linkini verdigim evlerden birini alip kiraya versen , 2-2,5k dolar getirisi var, o parayla istanbulda caddede fln nerde istiyorsan yasayabilirsin,tr de gayrimenkul yatirimi yapmak ne bilim...

3 dakika önce, akirafes dedi ki:

Detroit te valla ne diyeyim kaç gün hayatta kalınır onu konuşmak lazım. Çok tehlikeli yer artık. onun için bu evler de ucuz. 

cok buyuk abarti abi, gayet guzel sehir ? , downtown a cikip bi vidyo fln cekerim bi ara,su yazdiginin komikligine sen de gulersin sonra,downtown a gitmeme gerek yok hatta,cikip mahallemi ceksem,turkiyede boyle nezih semt zor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...