Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yorumsuz

akirafes

Öne çıkan mesajlar

alakasız konulara girip, milletin arkasından gıybet yap sonra bana laf ediyon de. dediğinden anlaşılan o.

tr'de ihaleden ev alma işi de yaş, sana bırakmazlar. mafya var dolu onlara çöken. eski kirada kaldığımız bi ev gitti öyle. hatta ihaleye kalmadan aldılar. öyle bile ölü fiyat değil, görece normal fiyattı. alan adam 2 sene satamadı. sonra 1.25 katına falan flipleyebildi dolar bazında. istanbul.

Xenus tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

abi burası cennet diyip duruyorsun da sana cennet. açtırma bayramlık ağzımı. bordrolu kerizler daha kapıdan çıkmadan %40 (asla karşılığını alamadığın; kıdem tazminatı-işsizlik keisntisi-gelir vergisi-sigorta vsvs) ödüyor. üstüne markete benzinciye falan gidince ne alırsa alsın  %20 daha ödüyor. brüt ücretin %52-53'ünü devlete geri veriyoruz. sen tabi milyonluk evlerini dükkanlarını 100k gösterip vergisini, şunu bunu kaçabiliyorsun, tabi sana cennet. olur da bir kısmını kaçıramayınca da gelip "yau avukat 1500 yerine 1700 aldı çok değil mi" gibi başlıklar açıyorsun.

bir de artık "gelecek önemli, birikim yapın, kendinizi garantiye alın" diye maskeleme şu tutumluluk öğütlerini. sen tam olarak kirliçıkı nın sözlük karşılığısın. Senin derdin geleceği garantiye almak değil. Senin derdin maddiyat biriktirmek, bir f2p rpg oyununda gold biriktiren çocuktan farkın yok. sadece sen başka fırsatları görüp öğrenebilmişsin, o çocuk ise ortaokul dünyasında gariban bilgisayarında ücretsiz bir oyunla tanışıp orada geliştirmiş ama ortadaki hırs aynı. Walter White'ın "ne yaptıysam ailem için yaptım" diye kendini kandırması gibi. Eğer gerçekten çocukların istikbalini düşünsen "hepsini devlet okulunda okutacağım devlet okulları neyimize yetmiyor" diye kendini kısıtlamak yerine "en iyi nasıl eğitileceklerse öyle eğiteceğim" derdin, çünkü esas sermaye para veya mülk değil yetenektir, bilgidir.

yani kusura bakma ama bizim ülke cennet diye ne zaman yazsan sinirlerim tepeme biniyor. verdiğim vergiler sadece hiç görmeyeceğim s400 ve maaşlı çalışarak asla alamayacağım apartman dairelerinin basiretsiz laz müteahhitlerini yüzdürmeye gidiyor. iyi kötü bir servet biriktirip ondan faiz kira rant vb. elde edebiliyor olsam daha doğrusu başkalarını kendi yerime çalıştırıp emeklerini bir şekilde biriktirebiliyor olsam, (işçin olmasa da aynı kapıya çıkıyor bu parasal sistemde) ben de burası cennet derim. sen "amerikada sigortasız hastaneye giremezsiniz pansuman 250 dolar" diyorsun ya, burası da yargı borsası olan, haberlerde herkesin gördüğü okuduğu cinayeti işleyip komple serbest kalınan bir ülke. cennet deme bana...

goldbären tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

15 dakika önce, goldbären dedi ki:

yani kusura bakma ama bizim ülke cennet diye ne zaman yazsan sinirlerim tepeme biniyor. verdiğim vergiler sadece hiç görmeyeceğim s400 ve maaşlı çalışarak asla alamayacağım apartman dairelerinin basiretsiz laz müteahhitlerini yüzdürmeye gidiyor. iyi kötü bir servet biriktirip ondan faiz kira rant vb. elde edebiliyor olsam daha doğrusu başkalarını kendi yerime çalıştırıp emeklerini bir şekilde biriktirebiliyor olsam, (işçin olmasa da aynı kapıya çıkıyor bu parasal sistemde) ben de burası cennet derim. sen "amerikada sigortasız hastaneye giremezsiniz pansuman 250 dolar" diyorsun ya, burası da yargı borsası olan, haberl

17 dakika önce, goldbären dedi ki:

abi burası cennet diyip duruyorsun da sana cennet. açtırma bayramlık ağzımı. bordrolu kerizler daha kapıdan çıkmadan %40 (asla karşılığını alamadığın; kıdem tazminatı-işsizlik keisntisi-gelir vergisi-sigorta vsvs) ödüyor. üstüne markete benzinciye falan gidince ne alırsa alsın  %20 daha ödüyor. brüt ücretin %52-53'ünü devlete geri veriyoruz. sen tabi milyonluk evlerini dükkanlarını 100k gösterip vergisini, şunu bunu kaçabiliyorsun, tabi sana cennet. olur da bir kısmını kaçıramayınca da gelip "yau avukat 1500 yerine 1700 aldı çok değil mi" gibi başlıklar açıyorsun.

bir de artık "gelecek önemli, birikim yapın, kendinizi garantiye alın" diye maskeleme şu tutumluluk öğütlerini. sen tam olarak kirliçıkı nın sözlük karşılığısın. Senin derdin geleceği garantiye almak değil. Senin derdin maddiyat biriktirmek, bir f2p rpg oyununda gold biriktiren çocuktan farkın yok. sadece sen başka fırsatları görüp öğrenebilmişsin, o çocuk ise ortaokul dünyasında gariban bilgisayarında ücretsiz bir oyunla tanışıp orada geliştirmiş ama ortadaki hırs aynı. Walter White'ın "ne yaptıysam ailem için yaptım" diye kendini kandırması gibi. Eğer gerçekten çocukların istikbalini düşünsen "hepsini devlet okulunda okutacağım devlet okulları neyimize yetmiyor" diye kendini kısıtlamak yerine "en iyi nasıl eğitileceklerse öyle eğiteceğim" derdin, çünkü esas sermaye para veya mülk değil yetenektir, bilgidir.

yani kusura bakma ama bizim ülke cennet diye ne zaman yazsan sinirlerim tepeme biniyor. verdiğim vergiler sadece hiç görmeyeceğim s400 ve maaşlı çalışarak asla alamayacağım apartman dairelerinin basiretsiz laz müteahhitlerini yüzdürmeye gidiyor. iyi kötü bir servet biriktirip ondan faiz kira rant vb. elde edebiliyor olsam daha doğrusu başkalarını kendi yerime çalıştırıp emeklerini bir şekilde biriktirebiliyor olsam, (işçin olmasa da aynı kapıya çıkıyor bu parasal sistemde) ben de burası cennet derim. sen "amerikada sigortasız hastaneye giremezsiniz pansuman 250 dolar" diyorsun ya, burası da yargı borsası olan, haberlerde herkesin gördüğü okuduğu cinayeti işleyip komple serbest kalınan bir ülke. cennet deme bana...

Söylediklerinin hepsinde haklısın. 

Sosyal ağlarda paylaş

8 dakika önce, goldbären dedi ki:

kalbini kırmak için söylemedim algılar farklı farklı olabilir diye dedim...

Sen çok dürüst çok değerli ve kibar birisin seni tanıdığıma çok mutluyum. Ama şunu bil bende oradaydım. Simit alacak param yoktu nasıl simitçiye baktığımı bilirim . O günü hiç unutmam. Bunu çok samimi yazdım buraya. daha da samimi olayım 18-19 yaşında eczacı ilaç dan sonrada eczacı yatırımdan ve denizli camdan 500bin tl para yaptım. 

ilacı 17 liradan almıştım 98 den satmıştım. Yatırımı şimdi hatırlayamadım 30 lardan alıp boldurup 80 lere satmıştım. denizli cam tahtasını tek basıma kapatıp sonra sonra cok yüksek bir fiyata satmıştım.  Neyse 1 milyonumu yapmıştım. Etrafımda ki kimseyi dinlemiyordum. Hiç unutmam babam Bana fevzipaşa caddesinde eski puskü bir bina vardı bunu al diye yalvardı. Gülüp geçtim deli gibi para kazanıyordum. O binanın hic bir anlamı yoktu o an gözümde. Çok kolay para kazanıyordum çok daha fazlasını kazanacaktım. Ayaklı borsada başlamıştım oynamaya. Karaköy de insanlar işporta tezgahı gibi masalar kurmuşlar sandalye çekip masaların üzerinde hisse senedi satıyorlardı.

Zaten ne alırsan al ertesi gun  %20 üstüne ilave ediyordu.  Herkes çantalarla paralarla hisse senetleri ile dolaşıyordu. Sonra yavaş yavaş borsa kuruldu. Kara tahtaya yazmaya başladılar. Neyse uzatmayayım Ben körfez krizinde her seyimi kaybettim. Gumus suyunda bir simitçinin onunde durup o simitlere nasıl baktığımı hala 1 saat önceki gibi hatırlıyorum. Nasıl açtım. Bugünler den geldiğim icin yokluktan varlığa sonra yokluğa ama bu dediğim rakamlar çok ciddi rakamlardı. AKlım başıma geldi değil benim kimsenin begenmiyecegi evleri almaya başladım. Babamı dinlemeyerek ne büyük hata yapmıştım. Neyse böyle bir geçmişim olduğu icin bunu üstü kapalı mal almanın önemini vurgulamaya çalışıyorum. Gercekten kimseyi sinir etmek istemiyorum. DÜnyada bir yanılgı var genelde herkes cevresindekinlerin düşmesi kendisinin yükselmesini ister. Ben Çok uğraştım. Ama şimdi değerini biliyorum. Bana akıl verdiler dinlemedim. Şimdi ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. 

Sosyal ağlarda paylaş

40 dakika önce, -Bonesoul- dedi ki:

suc attention whorelarda degil, prim yaptıranlarda

Bu çok ağır bir hakaret bana mod olarak hakaret etmen bir nevi fahişe demen. Gerçekten ağır. Sanırım burada bana edilen en ağır hakaret bu.  Lütfen site yönetimi gereğini yapsın bu hakaretin. 

akirafes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

kişiliğe filan bir saldırı yok abartma. o kadar sene londra'da yaşamıssın, ingilizcende iyidir haliylen. ek olarak üstüne alınmana sebep olan ne?

Alıntı

An individual that routinely solicits attention through inappropriate tactics and provocation.

-Bonesoul- tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...