Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Top Gun: Maverick (2020)

Laorx

Öne çıkan mesajlar

4 saat önce, reyou dedi ki:

en son american made filminde muhtesem oynamisti. resmen adamin yasadigi getgitleri ikimleri ben yasadim izlerken. keske hep oyle filmler cekmeye devam etse.

+1. Mission Impossible lar eglenceli ama American Made, Edge of Tomorrow, Last Samurai tarzi filmlerini tercih ederim. Yeni Top Gun da o ayarda duruyor, bakalim umutluyuz.

Sosyal ağlarda paylaş

Modern savas pilotu temasi ciktigi donem icin bir farklilikti. Soundtrack olarak 80 lerdeki filmlerin genel olarak soundtrackleri cok iyi. 40 yaslarinda rastgele birisini yoldan cevirsen en az 5 tane sayar kafasindan.

Hans Zimmer in isleri severim, ama her film Hans Zimmer tarzi soundtrackle cikiyor piyasaya.

Sosyal ağlarda paylaş

On 22.07.2019 at 05:22, reyou dedi ki:

en son american made filminde muhtesem oynamisti. resmen adamin yasadigi getgitleri ikimleri ben yasadim izlerken. keske hep oyle filmler cekmeye devam etse.

hatta bu, ben affleck ve keanu ucu ceksin biseyler yapsinlar. en tuttugum adamlar son zamanlarda.

Ben Affleck yönetmen koltuğunda kalmayı artık kabullenip, oradan işler yapsa adını bayağı sağlam yazdıracak sinema tarihine de işte aktörlük kafasında yarım kalmış şey halen bırakamıyor. Orada da çok istikrarsız. Bi iyi bi kötü. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...

uçağın backstory'sini veriyosun. in medias res yapıp daha sonra flashback'le hikayenin en başına dönebilirsin ama bek sevmiyorum o tekniği. diyaloglar özenli yazılmış olmalı, sırf şaka yapıcaz diye out of character one liner'larla doldurmamak lazım. ayrıca "uçarken sola çekiyorum çünkü kanadıma ateş ettikleri için" diye düz düz exposition olmamalı diyaloglar. show, don't tell.

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, reyou dedi ki:

fragman iyi duruyo ya ben begendim. tam sinemalikmis yalniz, evde izlenirse 2-3 puan dusurur net.

evde nasıl izlediğine göre değişir. 14" iş laptopu ve onbort aparlörler ile,  hdfilimceyennemi hardcoded kore altyazılı çamur bitrate edition izleyip hiçbir filmi beğenmeyen çok adam var forumda sdf.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

yarın geç matine varsa gitmeye çalışacağız bakalım, hey gidi. 40 yıllık kariyerde hala zirvede adam, helal olsun.

https://edition.cnn.com/2022/05/26/media/val-kilmer-top-gun-maverick/index.html

val kilmer'ın son filmi olabilirmiş, umarım atlatır adam bayağı çekti.

ha bir de bu bonus olsun gene lol.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...