Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

LED ekran/monitör temizleme

AscAnsio

Öne çıkan mesajlar

Senaryoya göre LED ekranımıza yağ veya vişne suyu fışkırdı, hatta bir süre orada kalıp kurudu.

Şimdi bu ekranın temizliğini yapmak için mikrofiber bez şart, onu biliyorum. Fakat bezi ıslatacağımız sıvılar soru işareti; piyasadaki ekran temizleme solüsyonları anti-statik sıvı ve su karışımından ibaret, lekeyi çözeceklerini sanmıyorum, daha ziyade bezi ekranda kaydırdığım her yere o yağı yayarlar gibi geliyor. 1/10 oranında sulandırılmış sirke yazıları görüyorum, paneli bozma adına bu riskli bir işlem mi olur? Leke çıkarmak için ne kullanalım?

Sosyal ağlarda paylaş

49 dakika önce, AscAnsio dedi ki:

Peçete paneli direkt çizer. Bez konusunda mikrofiberden şaşmamak lazım. Benim sorunum zaten beze uygulayacağımız sıvı.

senin gibileri kazıklıyolar işte böyle peçetenin dandiğini alıyorsun çizer diyosun ama mikrofiber beze 70 lira veriyosun 

Sosyal ağlarda paylaş

Sirkeyi 1/10 oranında sulandırıp mikrofiber bezi bunla ıslatıp epey sıkarak sildim ekranı. Sonra da farklı bir bezle ekran silme solüsyonuyla sildim. En son kuru mikrofiberle son cilayı attım. Niye bu kadar kastın diyebilirsiniz ama Teknosa’dan teşhir bir üründü. Şu an pırıl pırıl ve hangi açıdan baksam silme izi bile kalmadı. 

Sosyal ağlarda paylaş

tekrar yazayim lcd tv/monitor icin camsil kullanmayin:

lcd'lerin ustu katman katman, ilk coating anti-glare. o sicarsa skinti buyuk.

2. olarak da, sicakken monitor/tv ekrani silinmez.

(kururken leke birakir zaten tekrar silmeniz gerekir)

camsil iceriginde parfum ve amfoterik aktif maddeler var (*)

sulandirilmis isop. alkol veya gozluk temizleme sivisi (ayni sey) kullanin.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...