Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nintendo Switch

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Yine ben ?

Gozume takilan birkac aksesuar konusunda bilgi almak istedim.

Alttaki ikisi gerekli olur mu? Sarj sikligi nedir Joy con ve pro controller icin?

https://store.nintendo.co.uk/nintendo-switch-accessory/nintendo-switch-joy-con-and-pro-controller-charging-dock/11702459.html

https://store.nintendo.co.uk/nintendo-switch-accessory/nintendo-switch-joy-con-charging-grip/11396098.html

Yada bunlardan biri yerine bu daha cok mu is gorur?

https://store.nintendo.co.uk/nintendo-switch-accessory/nintendo-switch-joy-con-aa-battery-pack-pair/11449346.html

Oyunlardan ise sizin soyledikleriniz haricinde gozume takilanlar:

Bayonetta 2

SteamWorld Dig 2

Octopath Traveler

Final Fantasy X / X-2

Final Fantasy XII

Okami

Xenoblade Chronicles 2

Katana Zero

Monster Boy and the Cursed Kingdom

Monster Hunter Generations

Bunlar arasindan mutlaka tavsiye edecekleriniz var mi? Bir anda ac gozluluk yapip hepsine yuklenirsem butce sarsilir ?

Sosyal ağlarda paylaş

?Bayonetta 2:

platinum gamesden cikan hersey iyi, indirim bekle veya astral chaini al direk.

?SteamWorld Dig 2:

turu seviyorsan oyalar, bende vitada var o yuzden switchte almadim. switch hala boyu nedeni ile hergun cantada tasinabilen bir konsol degil ne yazikki herkes icin. 

?Octopath Traveler:

old school rpg, story pek iyi degil ama gameplayi eglenceli. switchin pickup&play tarzi ile iyi gidiyor.

?‍♂️Final Fantasy X / X-2

tavsiye etmem, mekanikleri cok eski heleki ilk oyunun. yunalesca gibi grindsiz gecilemiyen bosslar var ve hikaye iki oyun bitince birazcik toparlaniyor. zamaninda iyi idi, simdi cekilmez

?Final Fantasy XII

mmo tarzli ff, zamaninin ilerisinde idi ancak teknik nedenlerle cok tutmadiydi. switchte tavsiye etmem bu devirde. 

?Okami

guzel oyun, indirim bekle

⚔️Xenoblade Chronicles 2

torna expansioni standalone, tek basina alabilirsin onu denemek icin. oyun baya guzel, jrpg gibi jrpg ve bol bol anime cutscene var, ana karakter tirt olsada sahane yan karakterlere sahip

Katana Zero

Monster Boy and the Cursed Kingdom

Monster Hunter Generations

gorus yazmiycam bunlara, MH sevmedigimi cumle alem biliyor artik ehuahu

montste boy yerine wonder boy aldiydim eski hatrina, uc asagi bes yukari ayni.

Sosyal ağlarda paylaş

@deadwoll bugün geldi gamepad. pc'ye ds4 / pro controller bağlamak için şunu kullanıyorum: http://www.mayflash.com/Products/NINTENDOWiiU/MAGIC-NS.html (bluetooth'um yok pc'de) ne yazık ki bunu bağlayamadım bi türlü. kabloyla kullanabildim. trickle charge'dan battery life çöp olmasın diye pilini çıkarmak mümkün neyse ki. switch'e sorunsuz bağlandı (adaptörsüz dongle'sız falan hiçbişeysiz), motion controls falan çalışıyor temiz. 

biraz dead cells, biraz da celeste oynadım pc'de dpad'i denemek için. taş gibi yapmışlar valla beğendim ben. build quality iyi baya. stick'ler de düzgün işte, şu saatten sonra 50 dolar isteyip dandik stick pek kalmadı heralde zaten.

joycon'ları ikiye bölmeden 4 controller'a çıkarayım diyordum. pro controller kadar pahalı olmayan, ds4 gibi adaptör isteyip pro controller fiyatına çıkmayan güzel bi çözüm oldu. review'larda gördüğüm tek eksisi şu macro ayarlamaya ve stick'lerin ve analog olan l2/r2'nin deadzone'larını falan ayarlamaya yarayan yazılımın pc only olması, tek profile izin vermesi, macro ayarlarken de iki tuş arası "wait 0.1 seconds" tarzı es vermeye izin vermemesi. profil harici yazılımla düzelecek şeyler gibi duruyor ama uğraşacaklar mı bilmiyorum tabi. he bi de home tuşuna basınca switch'i uyandırmıyormuş (buna da firmware update gelirse düzelir diyorlardı). buna da niye bu kadar takıyorlar anlamadım. dock'a oturtup uyku modunda mı bırakıyo millet, PİLİ ÖLÜCEK YABMAYIN =(

tldr 50 dolar, güzel alet, pc'niz varsa alın, pc ve switch'iniz var ve pro controller'ınız yoksa kesin alın. simetrik analog olmasın yea takıntınız yoksa ve gamepad arıyorsanız tavsiye ederim.

@Masticore "yeni" switch de düz switch gibi aynı isimle satıldığı için denk gelmesi zor olabilir. kutusu falan değişik ama her yerde satışa çıktı mı bilmiyorum. ısrarla arayacak bi arkadaşın olması lazım kutusuna falan dikkat edip alacak. ama sonuçta upgrade için alıyosan hiç gerek yok, switch'im olsun mu diye soruyosan bura swiç fanboy yuvası olduğu için tabi ki al dicez sdf.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Oynadığın oyunları er geç arşivleyeceksin zaten, yeter ondan bence. SD değiştirmek pek mantıklı gelmiyor bana.

Witcher 3'e preorder çeksem mi diyorum ama ne 1'i oynadım ne de 2'yi. 3'ü oynasam anlaşılır mı şöyle 1-2 saat filan YouTube'dan eski oyun özeti izleyip.

PS. Eski oyunları oynayacak vaktim yok, oyna demeyin hiç.

Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle, GERGE'yi yedirtmeyiz.

sonralıkla, 1-2'yi oynamaya gerek yok. 1'de wiçar'ın dedektiflik yönünü ve prep-time'lı girişmesini çok iyi vermişlerdi, batman gibi hissediyodun baya. w3'te de prep'liyosun ama çok daha streamline'ladıkları için etkisi o kadar olmuyor. gene de oyun ilerledikçe köyü basan yaratığı araştırırken ipuçlarına dikkat edip "hmm ağaç adamlı spirit bu (ismini unuttum <3)" diye tahmin edip doğru çıkması priceless.

ama 1'i geçtim, 2'yi bile oynayamıyorum şahsen. youtube'da 1-2 saatlik özetler var, ordan girişsen iyi olur.

port'la ilgili de iyi şeyler söyleniyor ama sonuçta mobil alet, çıktıktan sonra review'leri görüp gir bence.

ama oyun çok iyi, üstüne yok hala kaç sene sonra. germenic, slav, balkan mitolojisine güzel girmişler, düz european d&d folklore kafası olmadığından fresh geliyor baya.

bugün de wiçer övdük hamdolsun.

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...